Білоцерківський колегіум

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

Білоцерківський колегіум » Новини » День відкриття кисню

День відкриття кисню

На офіційному рівні першість відкриття кисню визнано за англійським хіміком Джозефом Прістлі, який виділив його в ході своїх експериментів 1 серпня 1774 року. Ним був ініційований процес розкладання оксиду ртуті в герметично закритій посудині. Спочатку Прістлі не зрозумів, що став учасником відкриття нової простоі речовини, він порахував, що в процесі експерименту виділяється одна із складових частин повітря. Назву цієї речовини він визначив як «дефлогістоване повітря» Після того, як Прістлі повідомив про своє відкриття знаменитому французькому хіміку Антуану Лавуазьє, Лавуазьє провівши серію інших хімічних експериментів, встановив що кисень виступає складовою частиною не тільки повітря, але і кислот, а також міститься в багатьох інших речовинах.

Раніше, в 1771 році шведський хімік Карл Шееле прожарюючи селітру з сірчаною кислотою і потім розкладаючи виділений оксид азоту, також отримав кисень, назвавши його «вогненним повітрям». Він теж був знайомий з Лавуазьє і поділився з ним своїми спостереженнями. Разом з цим були опубліковані роботи французького хіміка Петра Байена, в яких той описував свої досліди по окисленню ртуті і подальшого розкладання її оксиду.

В кінцевому підсумку Лавуазьє вдалося систематизувати наявний матеріал і провівши ряд додаткових досліджень він розібрався в природі отриманого газу. Так загальна заслуга відкриття кисню фактично стала належати Прістлі, Шееле і Лавуазьє.


164 Переглядів.

А також по темі:

Опитування

Архів новин

Лютий 2020 (40)
Січень 2020 (32)
Грудень 2019 (40)
Листопад 2019 (71)
Жовтень 2019 (50)
Вересень 2019 (46)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум