У 2025 році всі вступники до закладів вищої освіти мають скласти національний мультипредметний тест.
ЗНО-2025
Таблиця переведення балів НМТ 2025 у шкалу 100-200 балів

НМТ-2025: детальна інструкція для проходження мультитесту
Цьогоріч, як і в попередні роки, національний мультипредметний тест (НМТ) проводитимуть за допомогою спеціального електронного сервісу.
Цей інструмент дає змогу учасникам самостійно розподіляти час і вибирати, з якого предмета починати. Щоб уникнути непорозумінь під час проходження НМТ, варто заздалегідь ознайомитися з правилами та процедурою тестування, а також з особливостями роботи в сервісі.
Національний мультипредметний тест 2025 року міститиме завдання з чотирьох навчальних предметів. Три з них – українська мова, математика та історія України – є обов’язковими для кожного учасника, тоді як четвертий предмет він вибирає під час реєстрації.
Процедура тестування
Процедура проходження НМТ передбачає два етапи. Під час першого учасники виконуватимуть завдання з української мови та математики, під час другого – з історії України та предмета на вибір.
На виконання завдань кожного етапу відведено по 120 хвилин (2 години). Ви можете самостійно розподіляти час між предметами в межах одного етапу, головне – стежити за таймером, який показує, скільки залишилося часу до завершення певного етапу. Між етапами передбачено перерву тривалістю 20 хвилин.
В аудиторії, де ви будете проходити НМТ, на вас чекатиме ваше робоче місце – це налаштований комп’ютер, під’єднаний до мережі Інтернет, у браузері якого вже буде відкрита головна сторінка сервісу. А от до інших вебсторінок доступ буде заблоковано.
До початку роботи з тестувальником інструктор зачитає промову, у якій міститиметься важлива інформація, тож варто уважно слухати.
Пам’ятайте, що в разі невиконання вимог щодо проходження тестування, вас буде позбавлено права продовжувати роботу над НМТ, а ваші результати анулюють.
Виникнення проблем
У разі виникнення технічних збоїв у роботі сервісу або погіршення самопочуття потрібно негайно повідомити про це інструктора.
Якщо ви вважатимете, що щодо вас допущено порушення процедури проведення НМТ, що може вплинути на Ваш результат, –до виходу з тимчасового екзаменаційного центру (ТЕЦ) подайте відповідальному за ТЕЦ апеляційну заяву щодо порушення процедури. Зауважте, що подати таку заяву після виходу з ТЕЦ не можна.
У випадку оголошення повітряної тривоги до початку допуску до ТЕЦ пройдіть в укриття за вказівниками та перебувайте там до повідомлення про її завершення.
Якщо ж повітряну тривогу оголосять під час тестування – вас буде повідомлено про це, а роботу над тестом заблоковано. У такому разі Ви матимете чітко дотримуватися вказівок старшого інструктора.
Якщо ви не зможете завершити виконання роботи через виникнення нестандартних ситуацій у ТЕЦ або через різке погіршення стану здоров’я, Вам буде надано змогу пройти НМТ під час додаткових сесій (але тільки за умови, якщо в установлені терміни подасте заяву щодо участі в додаткових сесіях).
Як працювати в тестувальнику: покрокова інструкція
Аби розпочати виконувати завдання, потрібно буде увести на головній сторінці сервісу логін і пароль. Їх ви дізнаєтеся з індивідуальної картки учасника тестування, які отримаєте від старшого інструктора в аудиторії. Після входу в сервіс переконайтеся, що особисті дані, зазначені в ньому (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та номер Сертифіката) збігаються з Вашими. Якщо ні ‒ повідомте про це старшого інструктора.
Обов’язково ознайомтеся з правилами проходження тестування та правилами роботи із сервісом і натисніть на кнопку «Я погоджуюсь з правилами тесту». Далі перейдіть до виконання завдань, натиснувши на кнопку «Розпочати тест». Після цього система автоматично запускає таймер. Нагадуємо, що учасник може вибрати, з якого предмета етапу розпочати роботу, і перемикатися між ними. Уважно читайте спливні інформаційні повідомлення!
Після початку тестування перед вами розгорнеться сторінка із завданнями предметного тесту, активними вкладками з довідковими матеріалами з математики, фізики, хімії, а також з інструкцією з роботи над завданнями, до якої ви можете звернутися в будь-який час.
Радимо уважно ознайомтеся з інструкцією до початку тестування – у ній викладено важливу інформацію.
Увага! Для зарахування відповіді на завдання обов’язково потрібно натиснути на кнопку «Зберегти відповідь», а для її зміни чи виправлення – вибрати інший варіант і повторно натиснути на кнопку «Зберегти відповідь». На боковій панелі, розташованій праворуч, відображатиметься інформація про опрацювання вами завдань. Червоним буде забарвлено номер завдання зі збереженою відповіддю, а сірим ‒ завдання, яке ще не виконане або відповідь на яке не збережено. Тож за допомогою цієї панелі ви зможете контролювати свою роботу і швидко переходити до конкретного завданнями в межах предмета, аби зберегти відповідь. Стежте за вказівками, які з’являються на моніторі комп’ютера, а також читайте інформацію у спливних повідомленнях про кількість опрацьованих вами завдань із кожного предмета.
Завершення роботи над тестом
Якщо Ви дочасно закінчите роботу над завданнями ‒ можете завершити відповідний етап тестування, натиснувши на кнопку «Завершити роботу над тестом». Будьте уважні: на екрані з’явиться напис з інформацією про те, на які завдання ви не надали та/або не зберегли відповідей. Повернутися до виконання завдань з окремого предмета й надати та зберегти відповіді можна протягом усього часу, відведеного на виконання завдань тільки певного етапу.
Після завершення виконання завдань першого етапу тестування на екрані монітора відобразиться інформація лише про збережені вами відповіді. Зауважте, що після цього повернутися до виконання тестів певного блоку буде неможливо.
Під час перерви ви зможете залишитися в аудиторії або пройти до спеціального приміщення для перебування під час перерви. Виходити за межі ТЕЦ заборонено. Для проходження другого етапу тестування, час початку якого повідомить старший інструктор, ви маєте своєчасно повернутися до аудиторії. Коли перерва добігатиме кінця, перевірте, чи вимкнули мобільні телефони та чи залишили їх або зарядні пристрої, смартгодинники, навушники тощо в спеціально відведеному місці. Якщо ні – матимете змогу це зробити до початку тестування.
Розпочати роботу над другим блоком ви можете як з історії України, так і з предмета на вибір. Так само, як і під час першого етапу, ви зможете перемикатися між цими двома предметами і розподіляти час на виконання завдань на свій розсуд.
Пам’ятайте: після натискання на кнопку «Так, завершити роботу» повернутися до виконання завдань і зміни відповідей буде неможливо. Стежте за вказівками, які з’являються на моніторі комп’ютера. Підтверджуйте своє рішення, якщо дійсно бажаєте завершити роботу.
Після завершення виконання завдань другого етапу тестування на екрані монітора відобразиться інформація про збережені вами відповіді і набрані вами тестові бали з кожного навчального предмета обох етапів.

НМТ з історії України: напередодні тестування
В Україні розпочалась основна сесія національного мультипредметного тесту. Переважна більшість учасників тестування складатимуть іспит у червні.
Для участі в основній сесії тестування зареєстровано понад 312 тисяч вступників, які планують скласти іспит в екзаменаційних центрах в Україні та за кордоном.
Усі учасники НМТ, незалежно від того, на яку спеціальність і за якою формою навчання планують вступати, мають отримати результати тестування з чотирьох предметів.
Це три обов’язкові (українська мова, математика, історія України) та один предмет за вибором учасника (українська література, біологія, географія, хімія, фізика або іноземна (англійська, німецька, французька, іспанська) мова).
Іспит триватиме 240 хвилин і міститиме два 120-хвилинних блоки по два предмети з перервою між ними тривалістю 20 хвилин.
Для допуску до екзаменаційного центру необхідно обов'язково мати сертифікат учасника НМТ та документ, що посвідчує особу або його цифровий аналог в застосунку «Дія».
Також бажано роздрукувати запрошення-перепустку, що розміщена на інформаційній сторінці учасника НМТ.
Окрім того, учасникам рекомендовано взяти із собою ручку з чорнилом будь-якого кольору та пляшечку води без етикетки й поживний перекус.
До того ж тим, хто проходитиме тестування в Україні, варто взяти теплий одяг, що може знадобитися в разі тривалого перебування в укритті.
У другому блоці НМТ після перерви учасники будуть виконувати завдання з одного обов’язкового предмета (історії України) і одного предмета за вибором учасника НМТ.
Вступники зможуть обрати черговість виконання предметів та завдань самостійно у межах 120 хвилин, відведених на виконання цього блоку.
Тест НМТ з історії України містить 30 завдань, з-поміж яких:
20 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»);
3 завдання на встановлення послідовності ( потрібно правильно вказати послідовність запропонованих подій);
3 завдання з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих варіантів.
Тестові завдання будуть стосуватись всього курсу історії України (з найдавніших часів до наших днів).
За виконання завдань НМТ з історії України максимально можна отримати 54 бали.
Для отримання результату з історії України за шкалою 100–200 та отримання права вступу до закладів вищої освіти необхідно набрати як мінімум 8 тестових балів.
Результат тестування учасник НМТ дізнається одразу після завершення виконання всього мультитесту з 4 предметів.
Для участі в конкурсному відборі до закладів вищої освіти результат кожного предметного блоку буде переведено в шкалу 100–200 балів.
Матеріали для підготовки
Для самостійного тренування й повторення матеріалу перед іспитом доречно використовувати:
•тести ЗНО-ОНЛАЙН з історії України за минулі роки;
•завдання з історії України, згруповані за певними темами, які відповідають темам, передбаченим програмою;
•портрети історичних персоналій, обов'язкових на тестуванні з історії;
•візуалізований перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва;
•перелік дат для підготовки до ЗНО/НМТ;
•пояснення до тестів з історії України минулих років, надані провідними фахівцями з підготовки до тестування;
•демоверсії національного мультипредметного тесту з історії України 2023, 2024 та 2025 років;
•завдання НМТ, які були використані під час тестувань у 2024 році: варіант 1 і варіант 2.
•сервіс із підготовки до мультитесту, який містить тренувальні варіанти.

НМТ та повітряна тривога: пам’ятка учасника



Найкращі ютуб-канали для підготовки до ЗНО / НМТ





Етапи визначення результатів НМТ
Визначення результатів національного мультипредметного тесту з кожного предмета відбувається у декілька етапів.
Одразу після завершення виконання завдань НМТ з 4 предметів учасник тестування дізнається про кількість тестових балів за кожен предметний блок іспиту. Інформація про це з’явиться на екрані монітора після натиснення кнопки «Завершити роботу».
Кількість тестових балів – це арифметична сума балів за відповіді на завдання, що встановлюється шляхом додавання балів, отриманих у процесі зіставлення відповідей на завдання з ключами відповідей кожного учасника НМТ, яка здійснюється на основі розроблених Українським центром схем нарахування балів за виконання завдань.
Після цього учасник НМТ може самостійно визначити кількість рейтингових балів, які будуть використовуватись для участі в конкурсному відборі до закладів вищої освіти.
Для цього необхідно використати таблиці переведення тестових балів у шкалу 100-200 балів з кожного предмета.
Ці таблиці затверджуються щорічно Міністерством освіти і науки і містяться у додатках до Порядку прийому до закладів вищої освіти.
Офіційне оголошення результатів НМТ здійснюється шляхом їх розміщення в персональних кабінетах у визначені Міністерством освіти і науки України строки.
Учасники основної сесії отримають офіційні результати у своїх е-кабінетах до 4 липня, а учасники додаткової сесії – до 30 липня.
Результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100–200 балів зазначаються в Інформаційній картці до Сертифіката (додаток 3), розміщеній у персональному кабінеті.
Також результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100–200 балів Український центр передає до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
Після офіційного оголошення результати НМТ може бути змінено (анульовано) за рішенням апеляційної комісії або суду.

Майбутні учасники НМТ мають отримати довідку з місця навчання
Випускникам закладів загальної середньої освіти, які мають намір брати участь у НМТ, необхідно отримати довідку, що підтверджує факт завершення здобуття повної загальної середньої освіти цього навчального року.
Зазначена довідка буде необхідна під час реєстрації участі у тестуванні.
В Українському центрі оцінювання якості освіти звертають увагу вступників, що у довідці має бути зазначено, що випускник завершує здобуття повної загальної середньої освіти саме в 2025 році.
Водночас довідка, у який будуть зазначені інші фрази або в який не буде зазначено номера й дати її видавання, стане підставою для відмови в реєстрації.
Ті вступники, які в поточному році здобудуть освіту (еквівалентну курсу повної загальної освіти в Україні) за кордоном, при реєстрації на НМТ зможуть використовувати копію нотаріально засвідченого перекладу довідки з місця навчання (із закордонного закладу освіти), у якій буде зазначено: «він / вона завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році в (назва закордонного закладу освіти)».
Перерва між 2 предметними блоками НМТ триватиме 20 хвилин

Який бал НМТ потрібен для вступу на бюджет
У яких приміщеннях учасники НМТ складатимуть тести
Іспити будуть проведені двома сесіями: основною та додатковою, які триватимуть з 14 травня до 25 липня.
Мультитест відбудеться в комп’ютерному форматі у спеціально створених тимчасових екзаменаційних центрах.
Такі центри будуть створені як в Україні, так і за її межами: у країнах Європи та деяких країнах світу.
Тимчасові екзаменаційні центри в Україні створюють на базі закладів освіти, які технічно можуть забезпечити проведення в них комп'ютерного онлайн-тестування та відповідають певним вимогам.
Екзаменаційні центри будуть розміщуватись в окремій будівлі або її частині, ізольованій на час проведення НМТ.
Межею центру є зовнішній периметр будівлі (її частини), у якій організовано його роботу, і за його межі учасник не має права виходити до завершення іспиту, у тому числі під час 20-хвилинної перерви між двома блоками мультитесту.
Вимоги до центру
Будівлі, споруди та приміщення, у яких будуть створені тимчасові екзаменаційні центри, повинні відповідати вимогам щодо доступності згідно з державними будівельними нормами та стандартами.
Також у приміщенні екзаменаційного центру або біля нього мають бути захисні споруди цивільного захисту (укриття), що можуть забезпечити одночасне перебування в них усіх учасників НМТ та працівників центру.
У приміщенні, де розміщено ТЕЦ, мають бути:
- аудиторії з робочими місцями для учасників НМТ;
- робоче місце відповідального за пункт проведення зовнішнього оцінювання, облаштоване ПК, під'єднаним до мережі Інтернет, принтером та за можливості сканером;
- резервний(і) ПК, встановлений(і) зазвичай в останній аудиторії та під'єднаний(і) до мережі Інтернет, з позначкою «Резерв». Резервний ПК з позначкою «Резерв» може бути встановлено в кожній аудиторії;
- робоче місце чергового медичного працівника;
- приміщення для перебування учасників НМТ під час перерви.
Наповнюваність одного екзаменаційного центру під час іспиту становить від 30 до 100 учасників НМТ. Водночас за погодженням з Українським центром оцінювання якості освіти може бути створений екзаменаційний центр для проходження НМТ 29 або менше учасників іспиту.
Вимоги до аудиторії, де відбувається НМТ
У кожній аудиторії тимчасового екзаменаційного центру мають бути:
- від 10 робочих місць для учасників НМТ, облаштованих ПК, під'єднаними до мережі Інтернет (допустимо 5–9 робочих місць за погодженням з Українським центром);
- робоче місце старшого інструктора, облаштоване ПК, під'єднаним до мережі Інтернет;
- місце для інструктора;
- місце для особистих речей учасників НМТ (стіл, стільці тощо).
За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти, аудиторії екзаменаційних центрів, у яких проходитиме іспит, будуть обладнані камерами відеоспостереження.
Відповідальними за підготовку приміщень тимчасового екзаменаційного центру до проведення НМТ є керівник відповідного закладу освіти та відповідальний за центр.
Як дізнатись місце проходження тестування
Інформацію про те, у якому саме тимчасовому екзаменаційному центрі проходитиме тестування, кожен учасник отримає у своєму електронному кабінеті не пізніше, ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ.
На цій інформаційній сторінці учасники НМТ зможуть дізнатися дізнатися не лише про місце, а й про дату і час проходження НМТ, які будуть зазначені в запрошенні для участі у тесті.
Учасники, які будуть складати мультитест в додаткову сесію, отримають запрошення не пізніше ніж за три календарні дні до початку проведення додаткової сесії.
Що потрібно знати вступникам до вишів про реєстрацію на НМТ
6 березня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті. Процедура триватиме до 3 квітня. Пропонуємо роз'яснення для майбутніх учасників НМТ, як правильно зареєструватись для участі у важливому іспиті.
У 2025 році реєстрація учасників НМТ відбудеться в безпаперовій формі.
Кожен учасник тестування має створити персональний електронний кабінет. Для його створення вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти. Функція створення кабінету стане доступною одночасно з початком реєстрації, тобто з 6 березня.
При цьому унесення особистих даних з метою створення персонального кабінету може здійснюватися двома шляхами:
1) автоматично – шляхом передавання до реєстраційного сервісу електронних копій засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, тобто порталу Дія, у тому числі з використанням мобільного додатка Дія;
2) шляхом заповнення вступником форми в реєстраційному сервісі.
Після створення е-кабінету майбутній учасник НМТ має виконати в ньому такі дії:
- внести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
- завантажити в електронній формі сканкопії або фотокопії реєстраційних документів (у разі заповнення реєстраційної форми);
- підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
- надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
- сформувати Сертифікат НМТ 2025 року.
Копії яких документів знадобляться для реєстрації?
Для реєстрації майбутнім абітурієнтам будуть необхідні:
- паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
- документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП;
- документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2024 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).
При цьому усі ці документи знадобляться лише у разі реєстрації шляхом заповнення форми на сайті.
У випадки реєстрації через Дію учаснику НМТ знадобиться для підвантаження лише документ про освіту (довідка з місця навчання).
За потреби вступник має додати копії:
- свідоцтва про зміну імені, або свідоцтва про шлюб, або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
- медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);
- нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
- документа, що підтверджує причину невнесення інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.
Важливо! Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.
Вибір предмета додаткового блоку
Також під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ. Цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.
Навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова, математика та історія України, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ.
Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме чотири предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.
Внесення змін до персональних даних в е-кабінеті
Після надсилання інформації на обробку до 8 квітня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:
- назву навчального предмета на вибір, з якого вступник бажає пройти тестування;
- населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
- потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.
Допуск учасників НМТ до ТЕЦ припинятимуть за 5 хвилин до початку іспиту
Допуск учасників національного мультипредметного тесту до екзаменаційних центрів припинятимуть за 5 хвилин до початку іспиту.
Відповідну норму містить оновлений Порядок проведення НМТ, що набуде чинності найближчим часом.
Зокрема, час початку НМТ буде зазначений у персональних кабінетах вступників та запрошеннях для участі в НМТ, що розміщують в е-кабінеті за 10 днів до початку основної та за 3 дні до початку додаткової сесії.
При цьому час початку тестування є однаковим для всіх екзаменаційних центрів, за винятком центрів, розташованих на територіях, на яких порядок обчислення часу відрізняється від київського часу більше ніж на 3 години.
Водночас допуск учасників до екзаменаційних аудиторій буде припинятись одразу після початку першого та другого етапу тестування.
Час початку другого етапу тестування після 20-хвилинної перерви учасникам повідомить старший інструктор одразу після завершення першого етапу тестування в аудиторії.
Як відомо, раніше допуск до екзаменаційних центрів припинявся за 10 хвилин до початку тестування.