Колегіанти 11 та 12 груп розпочали весняні канікули поїздкою до міста Львова.
Маршрут першого дня "Золота підкова Львівщини" запропонував дітям подорож в світ середньовіччя, епоху замків та храмів. Вони й досі зачаровують своєю величчю, захоплюють багатою історією та вражають неповторною красою. Колегіанти відвідали три величних замки: Золочівський, Підгорецький та Олеський., ознайомитись з їхнім минулим, сьогоденням і майбутнім.
«Золота підкова Львівщини» – це туристичний маршрут, який складається із найвідоміших замків області. Сюди входять: Олеський, Підгорецький, Золочівський замки. Усі об’єкти, які належать до маршруту, розташовані на невеликій відстані один від одного. Якщо подивитися на карту, то маршрут нагадує підкову, звідси і назва.
Маршрут «Золотої підкови Львівщини» розпочався з огляду Золочівського замку з китайським палацом (одним з трьох у Європі). Він упродовж свого існування відігравав роль і фортеці, і палацу, і королівської резиденції, і панської садиби, і навчального закладу, ба навіть тюрми. Король Ян ІІІ Собеський звів на території фортеці Китайський палац для своєї коханої дружини Марисеньки. Сьогодні тут розташований музей-заповідник та відділення Львівської картинної галереї.
Велику цікавість викликають таємничі камені тамплієрів з двома вінками, які здійснюють таємничі бажання. Наступним пунктом туру виступає Підгорецький замок – одне з найкращих в Європі поєднань ренесансного палацу і бастіонних укріплень. Над красою і грандіозністю палацу трудився італійський архітектор Андреа дель Аква у 17 столітті. Ореол загадковості та романтичності повис над цим місцем.
Підгорецький замок побудований в XVI столітті, у стилі пізнього ренесансу. Саме цей замок вважався найрозкішнішою резиденцією Європи. Свого часу тут відбувались бали та військові паради. Для численних гостей та їх слуг біля замку збудували корчму-заїзд, яка збереглась до сьогодні. Колись тут зупинявся навіть Оноре де Бальзак. Службові приміщення навколо чудового палацу утворювали двір з терасою.
З трьох сторін палац оточений глибоким ровом, а з північного боку є тераса де проводились зйомки фільму "Д'Артаньян і три мушкетери".
Олеський замок збудований на вершині пагорба у ХІІІ ст. спадкоємцем Данила Галицького та є одним із найдавніших замків України. Зараз замок функціонує як музей у якому зібрано сотні унікальних творів живопису, скульптури, прикладного мистецтва X–XIX століття. У підземеллях замку споруджений колодязь глибиною в 42 метри. Здавна вважалось, що у колодязі існує потаємний хід, та після землетрусу частина колодязя обвалилася, а таємний хід так і не був знайдений.
Наступний день розпочався з оглядин старого міста, а саме площі Ринок. Ще з кінця XIV століття, коли Львів був завойований польським королем Казимиром ІІІ, ця площа стала віссю, навколо якої й досі обертається львівське політичне, економічне та культурне життя міста. Проте і не забули відвідати собор Святого Юра, Високий Замок, Личаківське кладовище, музей-аптеку, майстерню шоколаду, вернісаж.