Є письменники, чия особиста популярність не йде ні в яке порівняння з популярністю їх власних книг. І головна тому причина – дуже стримане відношення цих скромних людей до шуму і метушні, супроводжуючих всякий успіх, невміння і небажання займатися саморекламою. Саме такою людиною був Андрій Сергійович Некрасов.
Найбільшу популярність серед його творів здобула гумористична повість «Пригоди капітана Врунгеля». Образ головного героя був вибраний письменником, коли той на початку 1930-х років працював на далекосхідному китобійному підприємстві. Директором організації був Андрій Васильович Вронський, що мріяв здійснити кругосвітнє плавання. Мрії так і залишилися мріями, але про свою нездійснену подорож він розповідав вигадані історії. Одного разу Некрасов переказав декілька з цих байок своєму знайомому Борису Житкову, який запропонував написати пригодницьку повість. При роботі над майбутньою книжкою були використані і небилиці Вронського, і історії з дитинства, і смішні випадки із щоденників самого А. Некрасова, і інші розповіді моряків. У 1937 році повість надрукували в газеті «Піонер» у вигляді комікса. Твір довелося автору неабияк скоротити.
Через два роки він повністю вийшов окремим виданням. У 1958 році вийшло друге видання книги про капітана Врунгеля, в яке додані деякі міркування Врунгеля і «Тлумачний морський словник для нерозумних сухопутних читачів».
За творами А. Некрасова знято мультфільм «Пригоди капітана Врунгеля» у 13-ти серіях (1976-1979), художній фільм «Нові пригоди капітана Врунгеля» (1978).