День Державного прапора України традиційно святкується 23 серпня. Приводом для цього стало підписання Президентом України Указу в 2004 році, про встановлення Дня Державного прапора України, і з цього моменту святкування проходять 23 серпня. А до цього було таке ж свято, але відзначалося воно тільки у Києві на міському рівні.
День Державного прапора України 2017: історія свята
До проголошення цього свята офіційним, воно відзначалося тільки в Києві 24 серпня, тому що в цей день у 1990 році, ще до прийняття незалежності країни синьо-жовтий стяг підняли біля Київради.
Офіційно синьо-жовтий став прапором України в 1991 році. Тоді, після провалу Серпневого путчу, депутати занесли прапор України у Верховну Раду і освятили його там. І, навіть зараз, саме це прапор збережений, як реліквія за склом у Верховній Раді України.
А 4 вересня 1991 року після завдяки голосуванню синьо-жовтий став державним прапором країни.
А вже у 1992 році Верховна Рада прийняла закон, який напевно стверджував прапор як головний символ України.
Після цього, в 2004 році був підписаний Указ "Про День Державного прапора України". І завдяки цьому перше свято, на честь прапора України, проходив вже тоді.
А в 2009 році це свято стало офіційним. Все завдяки Указу Віктора Ющенка, який заснував щорічну офіційну і урочисту частину Дня прапора України. З того моменту буде святкуватися вже 8 День Державного прапора України.
День Державного прапора України 2017: традиції свята
В цей день завжди проводиться досить багато урочистостей. А найголовніше з них завжди проходить о 9 ранку. Це підняття Державного прапора України біля всіх установ країни. Це відбувається не тільки у великих містах, але в невеликих містечках і навіть в селищах.
Всі установи країни, і деякі навіть за межами України вивішують державний прапор.
А найбільші урочистості завжди проходять у найбільших містах України. Часто проходять різні заходи, особливо флеш-моби.