30 жовтня на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулась обласна настановча конференція учнів-членів Малої академії наук України Київського обласного територіального відділення. В ошатній аудиторії зібрались понад 500 юних дослідників Київщини разом зі своїми педагогами-наставниками. Також на конференцію завітали близько 50 науковців провідних вищих навчальних закладів України. Білоцерківський колегіум, відповідно, не залишився осторонь цього надзвичайно важливого заходу. Колегіанти 41 та 42 груп разом із учителем історії та правознавства Махаринською О.П. стали активними учасниками конференції.
У ході пленарного засідання конференції з вітальним словом до учасників заходу звернувся Ніколаєнко С.М., ректор НУБІП України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України.
З побажаннями успішних наукових досліджень та реалізації в галузі науки до учнівської молоді звернувся Сергієнко В.П., Президент Київського обласного територіального відділення МАН України, директор Інституту неперервної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений працівник освіти України.
Директор КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Світлана Анатоліївна Минзар зазначила, що: «МАН – це простір можливостей, простір особистісного розвитку і простір успіху».
Відповідно до програми конференція продовжилась у форматі мотиваційно-навчального практикуму в 12 локаціях за науковими відділеннями МАН: літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства; філософії та суспільствознавства; історії; наук про Землю; технічних наук; комп’ютерних наук; математики; фізики і астрономії; економіки; хімії та біології; екології та аграрних наук.
Потильчак О.В., доктор історичних наук, завідувач кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін НПУ ім. Драгоманова
Білан С.О., доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та політології НУБІП
Діти отримали можливість поспілкуватися з науковцями вищих навчальних закладів України. У ході інтерактивного діалогу в локаціях юні дослідники обговорили питання щодо вибору актуальних тем, методики проведення наукових досліджень, можливостей наукового супроводу та консультування, технологій успішної участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.
Безперечно, конференція стала потужним стимулом для юних дослідників в активізації їх наукового пошуку, у формуванні світогляду дітей і професійному самовизначенні.