Чорнобиль не має минулого часу
Ми – атомні заложники прогресу,
Вже в нас нема ні лісу, ні небес.
Так і живем
Од стресу і до стресу
Абетку смерті маємо – АЕС.
Л. Костенкo
Уже 32 роки ми живемо в післячорнобильській ері, під знаком зловісної зірки Полин. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це нестерпний біль і наша пам'ять. Напередодні трагічної дати до колегіуму завітав Максим Романович Запаскін – депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС й інших надзвичайних ситуацій та представники дитячої бібліотеки №9.
Усі присутні вшанували пам'ять жертв Чорнобильської трагедії хвилиною мовчання та віддали шану учасникам ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС.
Максим Запаскін розповів про сучасний стан Чорнобильської зони, плани держави на забруднену територію, шляхи поліпшення її інфраструктури та небезпеку, яка і сьогодні є реальною. Депутат поділився планами ради з приводу покращення екологічної ситуації в Україні.
Наслідки Чорнобильської аварії ще довго нагадуватимуть про те, як людство може стати жертвою неконтрольованого використання власних технічних розробок.
Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.
25 травня відбувся колегіальний захід для учнів 21 та 22 груп "Чорнобиль - скорбота пам'яті людської...".
Веред Максим, Зайчук Анна та Пересада Марина підготували літературно-музичну композицію. Згадали страшні події квітня 1986 року, які назавжди змінили життя усіх українців.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять про героїв-пожежників, які були першими, хто собою закрили вогонь…
Веред Максим розповів про свого дідуся Дмитра Федоровича, підполковника міліції, який організовував у Білій Церкві колону автобусів для евакуації мешканців Прип'яті, а потім неодноразово ніс вахту по підтриманню правопорядку у 30-кілометровій зоні.
Захід завершився переглядом відеофільму "Чорнобиль - наш довічний біль".
26 квітня інформаційні хвилинки для учнів 5-11 класів про аварію на ЧАЕС провели колегіанти 22 групи Борисова Марія і Чічканова Анастасія, які розповіли про трагічні події, що сталися у квітневі дні 32 роки тому. Наголосили, що наслідки цієї катастрофи відчуваємо і ми у сьогоднішній час.