День пророка Наума можна вважати унікальним, адже він присвячений не спостереженням за погодними явищами, віруваннями і землеробськими роботами, що становить зміст більшості дат, зазначених народним календарем. Тема дня Наума – освіта, вчення, грамота.
У минулі часи з цього дня в селах і невеликих містечках дітей починали грамоті вчити. З одного боку, це був найбільш зручний час для оволодіння азами рахунку і читання селянину - урожай зібраний, підліткової і дитячої роботи в будинку практично немає, на вулиці морозно, цілими днями доводиться сидіти в будинку, де душно, тісно, вічно комусь під руку потрапляєш. А грамотна людина потрібна в кожній родині. З іншого боку, приурочили початок занять саме до першого дня грудня (за старим стилем), бо покровителя дня (святого Наума) народні «мовознавці» безпосередньо пов’язали з вченням. Адже його ім’я складається від слова «розум», що закріпилося в численних приказках:
Пророк Наум наставить на ум
Наум і худий розум на ум наведе
В цей день колегіанти 5-Б класу відвідали філіал дитячої бібліотеки №9. Учні читали вірші, відповідали на запитання вікторини, спілкувалися з отцем Миколаєм, який закликав любити й шанувати батьків, бути вдячними їм за науку й гарно навчатися.
Хоч і вважається, що під час занять не можна їсти, а то вивчене «заїсиш», учні взяли участь у конкурсі на кращого кашоїда та скоштували «розумної каші».
До Наума Грамотніка і сьогодні звертаються з проханням «наставити на розум», «наділити розумом».
Батюшка Наум, настав мою дитину на ум!
Святий Наум, наведи мене на розум