На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами. Станом на 2018 рік майже 20% людей в тропіках не мають доступу до джерела чистої води, а 30% людей, що прожи. вають там, не мають доступу до надійних джерел електроенергії, відповідно це не дозволяє закачувати воду для посівів, не дає можливості дітям вчитися після настання темряви, сім’ям проблематично отримувати доступ до Інтернет, а також здійснювати економічну діяльність і отримання доходів, якщо це стосується електронних систем, здійснювати безготівкові розрахунки по оплаті продуктів харчування, медичних послуг, живити системи охолодження і т.д.
Наприклад, згідно звіту зі стійкої інфраструктури 2017 року і знімка її стану в різних частинах тропіків встановлено, що близько 70% глобального дефіциту інфраструктури припадає саме на тропіки. У міру того, як чисельність населення планети збільшується, і до середини століття може досягти 9,5 млрд., за умови забезпечення екологічної стійкості та обмеження впливу зміни клімату, будуть потрібні значні інвестиції, інновації та формування нових підходів до розвитку та управління її інфраструктурою. За оцінками фахівців, на задоволення потреб в інфраструктурі в тропіках до 2030 року необхідно буде витрачати близько 20 трлн. доларів США щорічно.
З огляду на ряд важливих факторів і критеріїв, 14 червня 2016 року у 104-му пленарному засіданні, за даними проекту DilovaMova.com, в резолюції A / RES / 70/267 Генеральна Асамблея ООН оголосила дату 29 червня Міжнародним днем тропіків. У резолюції пропонується всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, інших міжнародних і регіональних організацій і громадянського суспільства, включаючи неурядові організації, відзначати Міжнародний день тропіків належним чином і відповідно до національних пріоритетів з метою підвищення рівня обізнаності про тропіки, особливі труднощів, з якими вони стикаються, і нові можливості, які в зв’язку з ними виникають.
Однозначно можна сказати, що траєкторія розвитку тропічних регіонів буде в значній мірі визначати, чи відповідає світ його амбітним прагненням до глобального процвітання і рівності.
З Міжнародним днем тропіків!