17 червня відзначається у світі як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами. Рішення про його святкування у 1995 році прийняла Генеральна Асамблея ООН у зв’язку з річницею прийняття Конвенції боротьби з опустелюванням 17 червня 1994 року.
Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою покликаний звернути увагу людей на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням і засухою в природі.
Цього року Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухою проходитиме під гаслом: «Збережемо землю! Відновимо землі! Разом!».
Опустелювання – це деградація земель під впливом будь-яких природних та антропогенних чинників. Причиною деградації земель є надмірна неправильна експлуатація ґрунтів, нераціональна вирубка лісів тощо. Земля – найперше і найголовніше джерело багатства: верхній найродючіший шар землі (ґрунт) є базою розвитку сільського і лісового господарства; в надрах землі знаходяться величезні запаси корисних копалин, вода, без якої взагалі неможливе життя, також органічно пов’язана із землею.
Деградація земель та опустелювання призводять до втрат біорізноманіття, погіршення стану або зникнення водних об’єктів, загострення проблем водозабезпечення населення і галузей економіки та, як наслідок, погіршення умов життя людей.