Вона має 256 тисяч слів і найбільше тих, що починаються на літеру «П». Уперше про неї згадали 448 року. Вона багата на синоніми та зменшувальні форми. Їй присвячували вірші та пісні.
21 лютого, відзначаємо Міжнародний день рідної мови. І ми, як ніколи раніше, бачимо її значення, вплив і важливість .
Ліцеїсти провели загальноколегіальний поетичний челендж.
Плекаймо свою рідну, ніжну, солов’їну та наймелодійнішу!
Мова – це найсильніший інструмент збереження і розвитку матеріального й духовного спадку кожного народу. Тому знати, вивчати, берегти і збагачувати рідну мову – це обов’язок кожної людини.
У бібліотеці сімейного читання пройшов День інформації «Рідна мова – коріння нації».
Бібліотекарі читального залу провели для семикласників ліцею «Білоцерківський колегіум» мовознавчий тренінг «В Україні проживаєш, а чи мову її знаєш?» Діти дізналися цікаві факти про українську мову, утворювали нові слова із запозичених іноземних, відгадували мовні загадки, продовжували рядки з українських народних пісень, застосовували архаїзми тощо.
За рішенням ЮНЕСКО, 21 лютого всі народи землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Зараз це свято крокує по всій планеті, і кожен громадянин будь-якої країни ще більше відчуває свою приналежність до свого народу, народності, нації. Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле.
Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури.
В історії української мови були доволі складні часи – її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя. Попри всі складнощі, український народ зміг зберегти квітучу мову, якою розмовляють понад 45 мільйонів людей по всьому світу.
21 лютого учні 43 групи філологічного профілю реалізували проект «Мова- духовна основа народу».
У рамках проекту було проведено журналістське дослідження «Чи потрібна в Україні друга державна мова?», учні презентували творчі роботи «Без мови немає народу».
Рідною мовою говорить серце й душа української землі. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо в душі любов до рідної мови!