Щорічно в Україні 6 червня відзначають професійне свято працівників засобів масової інформації - День журналіста. Це свято всіх українських журналістів, кореспондентів і репортерів. День був заснований на національному рівні 25 травня 1994 року Указом президента України Леоніда Кравчука. Дата для Дня журналіста в Україні була обрана не випадково. Саме 6 червня в 1992 році в Брюсселі, Національна спілка журналістів України була прийнята в найбільшу в світі організацію професійних працівників ЗМІ - Міжнародну федерацію журналістів.
Журналістом називають людину, яка створює новини. Люди цієї професії насправді формують інформаційне поле, в якому ми з вами живемо. Щодня ми слухаємо ранкові шоу по радіо, читаємо статті і дивимося відеоролики в смартфоні, а також дивимося передачі новин по телевізору.
Завдяки роботі журналіста ми дізнаємося багато інформації: прогноз погоди на завтра, чи варто купувати новий гаджет, що відбувається в гарячих точках планети, хто став президентом в нашій або сусідній країні. Безумовно, що без праці журналіста в світі наступила б велика тиша і загальне незнання. За час свого існування журналістика довела свою здатність забезпечувати саморегулювання суспільства, надійно увійшла в механізми громадського самоврядування, стала найважливішим суб'єктом соціального управління.
У сучасному світі високо цінується професія журналіста, адже вона служить інтересам суспільства. За той вплив, який журналісти мають на громадськість і громадську думку, представників ЗМІ називають "четвертою владою".
Сьогодні відео і публікації сучасних онлайн-ЗМІ професіонали називають модним словом "контент". Без сумнівів, професійний журналіст може створювати найякісніший контент. Справжній журналіст повинен володіти такими якостями: комунікабельність; грамотна письмова та усна мова; аналітичний склад розуму; енергійність; емоційний інтелект; вміння аналізувати великі обсяги інформації; толерантність; хороший зовнішній вигляд; креативність.