15 листопада в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл присвячений вшануванню пам’яті 80-тих роковин голодомору 1932-1933 років. На цьому заході зібралися фахівці, які вже довго вивчають тему голодомору в Україні, зокрема український історик, академік АН ВШ України, професор Володимир Сергійчук, дослідник історії української літератури ХІХ ст. к. філол. н., доцент Михайло Конончук, літературознавець давньої та модерної української літератури к. філол. н. Олена Ткаченко, український прозаїк, який пережив голодомор, Анатолій Дімаров. Слухачами лекції та безпосередніми учасниками бесіди були учні-члени МАН України з різних регіонів. Учні Білоцерківського колегіуму взяли активну участь у даному заході.
Авілова Іванна , учениця 43 групи, підготувала виступ на тему : "Голодомор 1932 - 1933 років у фольклорі". Усі присутні із задоволенням слухали і записували інформацію про три штучні голодомори, чотири ознаки фізичного геноциду українського народу. А найбільше усіх вразив виступ Анатолія Дімарова, якому довелось усі ці події пережити, він ділився власними спогадами та роздумами і закликав усіх пам’ятати та не допустити повторення геноциду нашого народу.
Голод, голодомор, геноцид – це терміни найтрагічніших в історії України подій. Нинішні діти, на відміну від старшого покоління, мають можливість знати правду про історію України, оскільки їм розповідають про відмінності трьох понять, відкриваючи таємниці історичного минулого зі спогадів, архівів і літератури.