Білоцерківський колегіум

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

» Оголошення » Всеукраїнський інтернет-турнір із природничих дисциплін "Відкрита природнича демонстрація"

Всеукраїнський інтернет-турнір із природничих дисциплін "Відкрита природнича демонстрація"

Кваліфікаційний етап відбіркового туру турніру розпочався.

Реєстрація команд та прийом відповідей проводиться до 31 жовтня включно.

Організаторами Всеукраїнського Інтернет-турніру із природничих дисциплін є:

Національний центр "Мала академія наук України"
Всеукраїнська громадська організація "Асоціація учителів фізики "Шлях освіти - ХХІ"

 

Метою проведення Турніру є:

виявлення, розвиток і підтримка обдарованих дітей, підвищення інтересу школярів до поглибленого вивчення природничих дисциплін; залучення учнів середнього та старшого шкільного віку до науково-дослідницької діяльності в гуртках і секціях наукових відділень Малої академії наук України.

Завданнями Турніру є:

  • створення інтерактивного освітнього середовища на основі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для задоволення інтелектуальних потреб обдарованих дітей та молоді;
  • активізація науково-дослідницької діяльності учнів;
  • поглиблення знань учнів із природничих наук;
  • формування пізнавальних інтересів учнів, організація їх самостійної та групової пізнавальної діяльності;
  • розвиток творчих здібностей, асоціативного та креативного мислення учнів;
  • формування навичок роботи в команді, створення умов для плідного творчого спілкування обдарованих учнів;

·  розвиток дистанційної форми навчання в системі МАНУ.

Завдання кваліфікаційного етапу відбіркового туру 2021р.

(вересень - жовтень 2021 р.)

Блок "Астрономія"

1. «Світлина»

Назвіть небесне тіло, розрахуйте його фазу. Поясніть, за допомогою яких засобів було отримане це зображення. (5 балів)

2. «Явище»

Яке явище зображено на відео? Чи має воно вплив на мешканців Землі? (5 балів)

3. «Дослідіть зорю»

На відео показаний один із типів змінних зір. За допомогою сервісу ASASSN Sky Patrol побудуйте фазову криву блиску однієї із зір цього типу, що перебуває на відстані від 1 до 2 кпк від Землі. (5 балів)

4. «Реактивна комета»

Під час наближення комет до Сонця їхня поверхня розігрівається, що призводить до викидів газу і пилу, які можуть діяти як реактивний струмінь з ракетного двигуна. Враховуючи той факт, що під час наближення комет до Сонця їхня швидкість збільшується, можна припустити, що зміна швидкості відбувається за рахунок реактивних викидів з поверхні комет. Оцініть силу, яку дають подібні викиди, і те, наскільки вони можуть змінити швидкість комети. (5 балів)


Завантажити бланк із завданнями Завантажити бланк для відповідей

 

 Блок "Фізика"

1. «Зошити»

Зошити важко роз’єднати після того, як їхні аркуші по черзі переплели. Що є головною причиною такого сильного зчеплення? Як залежить сила зчеплення від кількості переплетених аркушів? (5 балів)

2. «По прямій»

Два однакових диски з’єднані під прямим кутом за допомогою невеликих однакових прорізів. Як відноситься радіус диска до довжини прорізу, якщо конструкція котиться по поверхні вздовж прямої? (5 балів)

3. «Прозорро»

Поясніть, чому прозорі скельця окулярів для корекції далекозорості утворюють тінь на підлозі, як і непрозорі об’єкти – такі, як руки чи голова. (5 балів)

4. «Треки»

Що залишає туманні сліди всередині цього пристрою? Як, на вашу думку, ці сліди утворюються, якщо температура внутрішньої поверхні приладу становить - 32°С (5 балів)


Завантажити бланк із завданнями Завантажити бланк для відповідей

Блок "Біологія"

1. «Річка»

Близько 500 мільйонів жителів нашої планети використовують воду цієї річки для пиття, приготування їжі, господарських потреб. Але масових епідемій, бактеріальних інфекцій, пов’язаних із вживанням цієї води, не спостерігалося. Поясніть, чому. Назвіть цю річку. (5 балів)

2. «Насіння»

Світлини демонструють різний колір насіння вівса. Якому біологічному закону підпорядковується успадкування цієї ознаки? Яке розщеплення за фенотипом отримаємо при схрещуванні двох рослин із сірим зерном (генотип А1а1А2а2)? (5 балів)

3. «Павучий секрет»

Як павуки використовують воду для пересування суходолом? (5 балів)

4. «Огірок»

Цитостатики – це речовини, які припиняють поділ клітин; їх часто застосовують для лікування онкологічних захворювань. Первинний скринінг цитостатиків здійснюють за методом Іванова-Бистрової, який продемонстровано на відео. Проведіть власний експеримент. Побудуйте криву залежності кількості бічних коренів від концентрації діючої речовини. За якої концентрації цитостатичні властивості водної витяжки перцю чорного найвищі? (5 балів)


Завантажити бланк із завданнями Завантажити бланк для відповідей

 

Блок "Географія"

1. «Течії»

З аркуша цупкого паперу необхідно вирізати круг. Візьміть олівець і проткніть круг в центрі. Крапніть краплю води, підфарбованої, наприклад, харчовим барвником недалеко від центру круга. Тепер обертайте олівець в долонях проти годинникової стрілки. Слідкуйте за краплиною води. Уявіть, що круг – це Земля, а крапля води – океанічні течії. Що демонструє цей дослід? (5 балів)

2. «Відстань вічної зими»

Вона підкоряється єдиному закону: «Чим ближче до екватора, тим вона вище». І сьогодні її можна з легкістю побачити, розглядаючи супутникові знімки нашої планети на Google-картах. А Михайло Ломоносов свого часу назвав її «відстанню вічної зими». Її немає в Українських Карпатах, але за яких умов можлива її поява? (5 балів)

3. «Річка з зеленими берегами»

Наша природа може створювати безліч прекрасних і дивовижних місць, схожих на картини знаного митця, з поєднанням яскравих кольорів. І це одне з них. Що це за місце? Завдяки чому з’явилися такі кольори? (5 балів)

4. «Королівство дракона»

На одному з найбільших островів світу, що має дві назви, розташовані дві монархії та одна республіка. У цій республіці, але вже на іншому острові, живе справжній дракон. Визначте острів, на якому розташовані ці три держави. Які з них є монархіями, а яка – республікою? На якому острові живе дракон? (5 балів)


Завантажити бланк із завданнями Завантажити бланк для відповідей

 

Блок "Хімія"

1. «Дивовижна поява полум’я»

Які речовини, на вашу думку, спровокували займання серветки? Наведіть рівняння реакцій, які ви спостерігали. (5 балів)

2. «Гомеопатія»

У розчині питної соди перебувають гідрогенкарбонат йони. Довести їх наявність у домашніх умовах можна за допомогою столового оцту (9% розчину етанової кислоти). Відтворіть експеримент, який показано на відео. З’ясуйте, яку мінімальну концентрацію гідрогенкарбонат йонів (у перерахунку на масову частку натрій гідрогенкарбонату в розчині) можна виявити в такий спосіб. Обчисліть молярну концентрацію йонів НСО3¯ у такому розчині. Висловіть припущення, чи можна в такий спосіб довести наявність гідрогенкарбонат йонів у столовій мінеральній воді. (5 балів)

3. «Сині пробірки»

Що за «пробірки» продемонстровані на відео та для чого вони використовуються? (5 балів)

4. «Індикатор-перевертень»

Розчини деякої кислоти та лугу випробувані лакмусом. Після цього ті ж самі розчини додані в колбу з невідомим індикатором. При цьому зміна кольорів відбулася ніби навпаки: в розчині лугу колір рожево-червоний, а при додаванні кислоти змінився на синій. Що це за індикатор та що спровокувало таку зміну його забарвлення? (5 балів)


Завантажити бланк із завданнями Завантажити бланк для відповідей

 

 


372 Переглядів.

А також по темі:

Опитування

Архів новин

Червень 2024 (7)
Травень 2024 (26)
Квітень 2024 (26)
Березень 2024 (34)
Лютий 2024 (29)
Січень 2024 (40)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум