Білоцерківський академічний
ліцей «Колегіум»

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

Біологія

Шановні колегіанти!

Канікули – це час не лише для відпочинку, а й можливість поглибити свої знання з предметів, провести цікаві досліди та дізнатись багато нового. З цією метою для учнів 8-х класів ми пропонуємо віртуальну подорож з біології у всесвітній павутині, відвідавши сайти з ботаніки та зоології. Учнів 9-х класів запрошуємо ознайомитися з цікавою інформацією, яку вони можуть знайти на сайтах з анатомії, а учнів 10-11-класів обов’язково зацікавить інформація з сайтів із загальної біології.

Біологи вперше виявили здатність до синтаксису в тваринному світі

Особливо вчених зацікавили два типи сигналів. Вчені вперше виявили у світі тварин здатність до синтаксису — об'єднання кількох значущих одиниць вислову в нове за змістом ціле. Відкриття зробили японські біологи. Чимало птахів і мавпи застосовують у своїй комунікації комбінації звуків, але всі ці сигнали не мають незалежного значення — і щодо до них не можна говорити про синтаксис.

Але біолог Тоситака Судзукі звернув увагу на те, що східні синиці комбінують різні ноти у своїх трелях. Особливо вчених зацікавили два типи сигналів— це трель, з допомогою яких синиці попереджають родичів про хижаків. Почувши її, птиці уважно оглядають околиці. Один сигнал — це фактично заклик: "Летіть сюди". А разом сигнали означають щось більш складне: "Летіть сюди, але будьте обережні". Щоб упевнитися, що птахи здатні створювати нові пропозиції, а не випадковим чином комбінувати сигнали, Судзукі програв птахам трелі в зворотному порядку Синиці ніяк не відреагували на ці сигнали. Вчений не може сказати, чому серед всіх видів планети синтаксис виник саме у східних синиць. Він допускає, що такі здібності зустрічаються і в інших тварин, що відрізняються розвиненими засобами комунікації, тільки людям ще не вдалося їх спостерігати.

http://image.tsn.ua/media/images4/1340x530/Mar2016/385305521.jpg

Вчені придумали, як врятувати Великі коралові рифи від вимирання

Перспективи Великих коралових рифів стають все похмурішим. І поки багато екологів по справжньому стурбовані їх хворобами та масовим вимиранням, дослідники зі Смітсонівського інституту біології та охорони природи вирішили зробити хід конем і створити сховище для біологічного матеріалу коралових рифів.
Як і подібні банки в усьому світі, єдина мета створення «банку коралів» - запобігання вимирання і повного зникнення рифів, інформує news.eizvestia.com.

macro-coral_one-tree-696x442

У водах Антарктиди українські біологи знайшли невідому тварину

У водах Тихого океану поблизу острова Галіндез морський біолог Андрій Утевський разом з колегою знайшли в акваторії невідома тварина. Про це повідомляється в сюжеті на сайті podrobnosti.ua.

"Ми побачили щось таке жовте розміром з кулак. При чому цей організм був прикріплений до горгональному коралу. Я дуже задумався, на глибині 30 метрів, що ж це таке", - говорить Утевській. Зрозуміти, що саме знайшли вчені в акваторії Антарктиди не вдалося і Вченій раді в Харкові. Істота не схоже ні на одне з описаних раніше.
Втім, пояснення цього феномена вже є - за словами вчених 30 млн років тому Течія Західних вітрів повністю ізолювало континент і його жителів. Тому на цій території могли зберегтися доісторичні види. Найближчим часом виділену ДНК тварини планують передати голландської компанії для розшифровки. "Матеріал для генетичного аналізу є. По генаналізу можна хоча б визначити, до якої групи тварин цей об'єкт ставитися", - говорить Утевській.
Дослідники розповідають, що виявили ще принаймні кілька невідомих науці видів і незабаром опублікують їх опису в міжнародних наукових виданнях. Йдеться про нові форми трубкоподобних мікрогубок і рибних паразитів.
Крім того, виявилося, що тюлені, морські слони і леопарди незваним гостям не раді. Вони постійно атакують дослідників і туристів. Напевно, бояться, що людина, як завжди, будуть зазіхає на чужі території, а Антарктику вони вважають своєю.

 

http://ukranews.com/uploads/news/2016/06/08/10/135a4584d8d8d4d33d504c14945875f26b1f7cda.jpg

 

 

Сайти з загальної біології

"БиоДан. Новости биологии" - http://www.biodan.narod.ru/
На сайті зібрано цікаву й корисну для вчителів наукову інформацію з деяких розділів біології: ботаніки, зоології, генетики, антропології.

"Биологический словарь" - http://bioword.narod.ru/ 
Тлумачний словник біологічних термінів з різних галузей біології.

"Криптозоология" - http://www.cryptoz.narod.ru/ 
Сайт присвячено міфічним та містичним істотам, що густо населяють міфи різних народів, а останнім часом - і сторінки деяких періодичних видань.

"Википедия" - http://ru.wikipedia.org/ 
Сайт містить інформацію з різних галузей біології: ботаніки, зоології, молекулярної біології, ембріології, генетики, цитології, фізіології тощо.

"Научная сеть" - http//www.nature.ru/ 
Наведено цікаву та достовірну наукову інформацію з різних галузей біо-логії: анотації до книжкових новинок, біографії учених, курси лекцій, наукові статті та ін.

Сайт біологічного факультету Московського Державного Універси-тету ім. М.В.Ломоносова - www/bio.msu/ru 
Подано тестові завдання з ботаніки та зоології у вигляді запитань та відповідей. На кожне запитання є тільки одна правильна відповідь.

"Тропічні метелики, жуки, цикади, скорпіони" -http://www.chat.ru/~gwij99/ 
Фотогалерея.

 

http://www.e-drofa.ru/aboutnavigator

Сайти з ботаніки

"Floribata - электронная энциклопедия растений" -
http://www.streetsibe.com/ 
Ілюстрований каталог дерев, квітів, екзотичних, домашніх рослин: опис, класифікація, територія поширення, рекомендації з вирощування та ін. Гербарії. Фотогалереї.

"Florin Databases On-line" - http://www.florin.ru/ 
Бази даних рослин: "Каталог образцов гербария МГУ", "Мхи на террито-рии бывшего СССР", "Фотографии Марко Бликера" та ін.

"National Plant Photographic Index (Australia)" -http://155.187.12/anbg/photo-collection/ 
Велика колекція фотографічних зображень рослин Австралії.

"Лужок" - www.luzhok.ru/ 
Сайт, присвячений декоративним рослинам, містить описи кімнатних і садових рослин, рекомендації щодо їх розведення та утримання, фотографії, малюнки, інформацію про лікарські рослини та їх використання, легенди про рослини.

"Вирусные болезни у растений" -http://biology.anu.ebu./Groups/MES/vide/rest.htm 
Подано інформацію про віруси рослин: назви, різновиди, описи, замальо-вки та фотографії. Відкрито доступ до VIDE (база даних рослинних вірусів): ін-декс видів, акроніми, індекс за родами та типами рослин.

"Изображения растений" - http://www.wisc.ebu/botany/virtual.html
Тисячі зображень різноманітних рослин, грибів тощо.

"Этноботаника" - http://hammokc.ifas.ufl.ebu/~michael/eb/ 
Етноботаніка - це поєднання декількох дисциплін: археології, антропології, біохімії, фармакології, історії, соціології, міфології. Етноботаніка - джерело нових відомостей про рослини, які можна використовувати у фармакології та медицині.

Сайти з зоології

"Зооклуб - Russian" - 
http://www.zooclub.ru/ 
Про тварин диких і домашніх. Періодичні видання про тварин. Довідник "Животные в России и СНГ".

"Способы выживания при биологической опасности - Russian URL" - http://www.warning.dp.ua/ 
Комахи-паразити, отруйні тварини та отруйні рослини в житті тварин.

"Электронная энциклопедия удивительных фактов о животном мире - Russian URL" - http://www.chat.ru/~plife/inbex.htm

"Зоологический музей - Russian URL" -http://www.beol.ru/culture/muzeum/zoom 
Про зоологічний музей Московського Державного університету ім. М.В. Ломоносова.

"Энциклопедия "Кругосвет" - www.krugosvet.ru 
Сайт, присвячений зоології.

"Зоология позвоночных" - http://vertebrates.iatp.by 
Походження, систематика, розповсюдження та існування хребетних.

Сайти з анатомії

"Анатомия человека" - http://mebicinform.net 
Анатомія нервової, статевої, кісткової та м'язової системи організму лю-дини.

http://chel-o-vek.ru/

http://www.medtropolis.com/home/


1485 Переглядів.

А також по темі:

Опитування

Архів новин

Листопад 2024 (30)
Жовтень 2024 (45)
Вересень 2024 (25)
Серпень 2024 (20)
Липень 2024 (21)
Червень 2024 (14)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум