Керівник клубу: П’ятецька Анна Миколаївна
Розклад роботи: понеділок 15:00, середа 16:00, аудиторія 209.
В основу засідань клубу покладена пошуково-дослідницька робота з джерелами літературно-краєзнавчої інформації з метою вивчення літературної спадщини письменників-земляків, розвиток творчих здібностей учнів. Робота клубу передбачає екскурсії до краєзнавчого музею, зустрічі з письменниками-земляками, проведення свят та літературних вечорів.
Повага, любов до рідного краю виростає з розуміння його історії, з ознайомлення з відомими особистостями своєї місцевості, України. Бо усвідомлення себе часткою великої Батьківщини починається з любові до матері, родини, роду, навколишньої природи, людей, того, що називаємо «малою Батьківщиною».
3 вересня 2012 року у рамках клубу «Зустрічей з видатними українцями» відбулась зустріч з письменником, публіцистом, прозаїком, членом Національної спілки письменників України Гудимою Анатолієм Дмитровичем. Письменник був присутній на першому уроці «Київщина – територія успіху» в 11 класі. Анатолій Дмитрович презентував колегіантам свої нові видання: «Шляхами долі» і «Спокута», а також надав декілька порад, як стати успішною людиною.
14 листопада 2012 року учасники клубу «Зустрічі з видатними українцями» відвідали картинну галерею білоцерківської художниці Алли Преображенської.
Жанри, в яких найчастіше працює художниця: пейзаж, натюрморт, міський пейзаж. Її талант неоімпресіоніста надає картинам яскравих кольорів дійсності.
Особливою енергією наповнені міські пейзажі Алли Преображенської. Об’єкт зображення – вулички Венеції та старого Львова. Вони зображені в несподіваних ракурсах і тому здаються особливо реалістичними.
Картини художниці представлені в провідних колекціях України, країнах СНД, США, Швейцарії, Польщі, Іспанії, а також знаходяться у галереях банків та приватних фірм.
4 січня 2013 року колегіанти відвідали виставку картин «Пам’яті митців», присвячену художникам, яких уже немає. Виставку організував відділ культури і туризму Білоцерківської міської ради та централізована бібліотечна система міста.
На виставці були представлені картини: Безвербного О.К., Губрія В.М., Дячинського І.Ж., Зубанкова О.М., Кацімона О.М., Кокоріна В.Г., Линника П.І., Мацюка В.Г., Невінчаного В.І. Хрусталенка М.О.
09 січня 2013 року відбулося засідання клубу «Зустрічі з видатними українцями», на якому були заплановані зустрічі та заходи, розроблено графік роботи на ІІ семестр 2012-2013 навчального року. В основу засідань покладена пошуково-дослідницька робота з джерелами літературно-краєзнавчої інформації з метою вивчення спадщини письменників-земляків, розвиток творчих здібностей колегіантів. Робота клубу передбачає екскурсії до Краєзнавчого музею, зустрічі з видатними українцями, відвідання театральних вистав, проведення свят та літературних вечорів. Запропоновано й обговорено проект «Видатні особистості Білої Церкви».
1 лютого 2013 року в рамках клубу Зустрічі з видатними українцями відбулася зустріч колегіантів із Євгеном Анатолійовичем Чернецьким - краєзнавцем, геральдистом, кандидатом історичних наук, членом Національної спілки краєзнавців України.Ім’я цієї людини відоме не лише в Україні, а й у Росії та Польщі. Він працює в архівах Кракова, Варшави, Львова, Житомира, Києва, Черкас, Чернігова й Вінниці, не кажучи вже про Білу Церкву – постійне місце його досліджень і пошуків.
Виступи Є.Чернецького на наукових конференціях викликають велику зацікавленість, а науковий доробок отримав високу оцінку вчених не лише України, його праці цитують і на них посилаються вчені Росії, Польщі, Франції.
Євген Анатолійович поділився з учнями колегіуму не лише з результатами своєї кропіткої праці, а й з найцікавішими моментами свого життя. Розповів про плани на майбутнє, способи дослідження власного родоводу. Дав вичерпні відповіді на всі запитання учнів.
Колегіанти залишилися надзвичайно задоволені зустріччю з відомим істориком і висловили своє побажання зустрітися знову.
22 лютого 2013 року учні Білоцерківського колегіуму відвідали Київський національний університет культури і мистецтв, який є лідером серед вищих навчальних закладів України.
Колегіанти ознайомилися із інститутами та факультетами, кафедрами й напрямами, за якими ведеться підготовка в університеті. Також абітурієнтам презентували сучасні навчальні лабораторії, у яких відбуваються практичні заняття студентів. Зокрема з інноваційними лабораторіями, науковими центрами та мультимедіалабораторіями інституту дизайну та реклами, інституту кіно і телебачення, інституту готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, інституту журналістики і міжнародних відносин, інституту державного управління, факультету режисури та хореографії, факультету музичного мистецтва, юридичного факультету, факультету менеджменту і економіки, факультету культурології та інші.
Під час екскурсії учні познайомилися із досягненнями кожного інституту, відвідали профорієнтаційні консультації, дізналися концепцію розвитку кожної кафедри, щоб сповна уявити яким цікавим буде навчання в КНУКіМ та які широкі перспективи чекають на них після отримання диплому.
Після екскурсії в актовій залі перед абітурієнтами виступив ректор Михайло Михайлович Поплавський. Під час зустрічі він розповідав історію створення та становлення Київського національного університету культури і мистецтв, про нові, перспективні спеціальності, відкриті в навчальному закладі, оптимальні умови вступу до університету та незабутнє студентське життя, давав поради та розкривав секрети власного успіху.
Після закінчення зустрічі учнів нагодували смачним обідом у кращих українських традиціях.
Колегіанти залишилися надзвичайно задоволені отриманою інформацією та цікавою зустріччю.
14 березня 2013 року відбулась зустріч з Чорним Олександром Васильовичем, молодим письменником, громадським діячем, студентом.
Народився 06 листопада 1991 року в с. Бузівка, Жашківського району, Черкаської області. В 1993 році переїхав з батьками до м. Біла Церква. В 2008 році закінчив Білоцерківську Гімназію №1. В тому ж 2008 році вступив на спеціальність «Правознавство», соціально-правового факультету Білоцерківського інституту економіки та управління ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». В 2011 році отримав диплом «молодшого спеціаліста» за спеціальністю «Правознавство». В тому ж році вступив до Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» на спеціальність «Правознавство» за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр, де навчається і сьогодні.
Молодий письменник розповів колегіантам про своє захоплення літературою, художньою фотографією, спортом, психологією, філософією.
Також Олександр Васильович поділився своїми здобутками:
2009 рік – 3 місце в міському фотоконкурсі «Чи легко бути молодим?».
2010 рік – 3 місце в міському фотоконкурсі «Чи легко бути молодим?».
2010 – диплом за участь у конкурсі «Моє місто – Моя Європа».
2010 рік – диплом за участь у Всеукраїнському молодіжному конкурсі соціальної фотографії та відео «Нам небайдуже» та активну небайдужість.
2010 рік – диплом за найкращу роботу в номінації «Фото» представлену на Всеукраїнський молодіжний конкурс соціальної фотографії та відео «Нам небайдуже».
2010 рік – видання поетичної збірки «Два крила».
2011 рік – 1 місце в ІІІ міському конкурсі соціальної реклами серед молоді в номінації «Рекламні відеоролики».
2011 рік – подяка за участь в фотоконкурсі «Міжсезоння. Студентська версія-2010».
2011 рік – диплом за участь в міському фотоконкурсі «Біла Церква очима молодих».
Колегіанти залишилися надзвичайно задоволені спілкуванням з молодим талановитим письменником, і висловили побажання знову зустрітися після виходу його нової збірки поезій.