Математика-найкоротший шлях до самостійного мислення.
В.Каверін
Завданням математичної студії є розширити і поглибити вивчення програмового матеріалу, ознайомити учнів з нестандартними способами розв`язування задач, підготувати обдарованих учнів до олімпіад, різноманітних математичних конкурсів.
Керівник студії: Козаченко Ольга Іванівна
Заняття проводяться для учнів 10-х класів у понеділок і четвер о 15 годині, ауд. 207.
Неабияку роль у роботі студії відіграє розвиток емоційної сфери колегіантів, вміння розпізнати в математиці красу, живопис, поезію, музику. Так, наприклад, на останніх заняттях студії жваво та емоційно пройшли вікторини для учнів 31-33 груп. Після їх проведення неможливо погодитися з розповсюдженою думкою, що математика - суха і нецікава наука. Адже епіграфом цих занять слугували слова:
Світ математики – безмежна широчінь,
Мов океан бездонний, вись прозора,
В нім – кольори веселки, неба синь,
І велич пірамід, і погляд Піфагора…
Світ математики – політ думок і мрій.
Це – воля, вміння труднощі долати,
Можливість розум нагострити свій
І давніх мудреців всі істини пізнати.
(О.І. Козаченко)
У віршованій вікторині потрібно було «розпізнати» вивчені аксіоми стереометрії та найпростіші теореми про властивості фігур. За точність та лаконічність відповідей нараховувались додаткові бали. Переможцем виявилась дружна команда 32 (економічної) підгрупи. Їм та і всім учасникам надовго запам’ятаються віршовані аксіоми та теореми вікторини.
Приємно відмітити, що член студії Бурилкіна Олена (32 група), успішно виступила на I етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у системі МАН. Її робота «Ірраціональні числа та вирази» посіла II місце. Немало зусиль доклала колегіантка і у підготовці до II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики. В цьому навчальному році Олена виборола почесне III місце. Крокуючи щороку з математичним прогресом: 2010-2011н.р. - V місце, 2011-2012 н.р. - IV місце. Бажаємо їй стрімкого математичного злету та успіхів!
У четвер, 21 березня, відбулася Міжнародна математична гра «Кенгуру». У ній взяли активну участь 87 колегіантів. Учасники гри мали можливість не тільки позмагатися, а й перевірити свої знання з математики. Хотілося б висловити слова вдячності організаторам конкурсу за цікаві завдання, а також заохочувальні призи, які пожвавили хід конкурсу і створили учасникам атмосферу успіху.
Бажаємо усім, хто брав участь у конкурсі, перемоги! З нетерпінням чекаємо результатів.
А для тих, кому не вдалося стати учасником, пропонуємо самостійно ознайомитися із завданнями гри.