Конкурс мультимедійних презентацій «Заповідними стежками Київщини»
У квітні 2017 року в рамках реалізації екологічного проекту «Природоохоронний атлас Київщини» стартував міський етап конкурсу мультимедійних презентацій «Заповідними стежками Київщини». Активними учасниками від колегіуму стали учениці 11 групи Поліщук Тетяна та Гадецька Дарина з презентацією на тему «Ландшафтний заказник «Козинський»», а також учениця 12 групи Заремба Катерина з проектом «Ландшафтний заповідник місцевого значення «Бушівський»». Дівчата під керівництвом Галини Василівни Звір зібрали та узагальнили інформацію про окремі об’єкти природо-заповідного фонду Київської області.
Зарембу Катерину було запрошено серед інших 20 учасників до участі в обласному етапі конкурсу, котрий відбувся 19 травня на базі ЦТДЮ Київщини, і відзначено грамотою «За активну участь».
Захід проведено з метою моніторингу діяльності навчальних закладів щодо здійснення природоохоронної, науково-дослідницької, суспільно значущої, еколого-просвітницької діяльності на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду Київської області.
Головне, не зупинятися на досягнутому, а продовжувати плідну працю й надалі.
Еколого-валеологічний конкурс «Вода – джерело життя»
У лютому 2017 року проведено конкурс еколого-валеологічної спрямованості. Тема конкурсу «Вода – джерело життя». Конкурс проведено з метою пропаганди та впровадження здорового та екологічного способу життя, виховання гармонійно розвиненої особистості. Конкурс проводився в співпраці з Департаментом охорони здоров’я та соціальних справ Міського управління Вроцлава (Польща) під егідою Вроцлавського Природничого Університету. Організатором конкурсу в Україні був Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.
До участі в конкурсі запрошувалися вихованці дошкільних навчальних закладів з батьками та учні 1-6 класів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованці позашкільних закладів відповідного віку.
Конкурс проводився за відповідними номінаціями. Учні Білоцерківського колегіуму під керівництвом учителя географії, керівника туристсько-краєзнавчого гуртка Звір Г.В. долучилися до даного конкурсу і прийняли участь у таких номінаціях:
- Оповідання з діалогом «Розмова з краплею води» - Самойленко Дарина - 6А;
- «Пейзаж з водою на тлі» - Мітлицька Діана- 6А;
- Мультимедійна презентація «Природні водойми своєї місцевості та їх важливість для місцевої громади» - Федорченко Яна 6А, Давиденко Олена - 6А;
- «Вода – це здоров’я» (моя етикетка на пляшці) – Тибулевич Юлія 6А, Савчук Ольга - 6А, Гаврик Софія - 6А, УстименкоД. - 5А, Юзва М. - 5А.
Конкурс сприяв розширенню знань про проблему забруднення води та її надмірного споживання людиною, вживанню чистої води в протилежність солодким та забарвленим напоям, розумінню значення чистої води для життя живої природи, усвідомленню необхідності захисту якості та економії води, підвищення дитячої віри в свої можливості, заохоченню дітей до здорового суперництва, підтримці всебічних здібностей дітей.
Конкурс «Топоніміка й історія освіти рідного краю»
З метою активізації пошуково-дослідницької роботи з топоніміки й історії освіти рідного краю, збирання втрачених географічних назв малих об’єктів, організації музею історії закладу освіти, залучення молодого покоління до вивчення та збереження історико-освітньої спадщини свого народу, виховання в школярів національної свідомості та патріотичних почуттів у листопаді–грудні 2016/2017 навчального року проведено огляд-конкурс учнівської молоді «Топоніміка й історія освіти рідного краю» серед усіх бажаючих учнів 5–11 класів.
Учениця 11 групи Білоцерківського колегіуму Ткаченко Валерія під керівництвом учителя географії, керівника туристсько-краєзнавчого гуртка направила картку обліку мікротопонімів. Для її створення була проведена пошуково-дослідницька робота, на основі чого був створений звіт з питань:
- походження назви населеного пункту;
- загальні відомості про населений пункт: чисельність населення, головні природні об’єкти (водні, орографічні, ландшафтні), головні господарські об’єкти, пам’ятки історії та культури;
- власні назви, пов’язані з місцевим рельєфом;
- власні назви, пов’язані з місцевими водними об’єктами;
- власні назви пов’язані з флорою і фауною;
- соціально-економічна топоніміка.
Валерія створила схематичний план розміщення описаних мікротопонімів.
Пошукова діяльність сприяла розвиткові творчої активності та поглибленню знань про свою Малу Батьківщину.
Конкурс на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію «Мій рідний край»
Учні колегіуму, вихованці туристсько-краєзнавчого гуртка під керівництвом учителя географії Звір Г.В., а саме Ковальчук Анастасія (7Б), Цаголова Вероніка(7Б), Гулько Анастасія (12гр.), Ткаченко Валерія(11гр.), ЗайчукАнна(12гр.), Москаленко Софія(11гр), прийняли участь в міському етапі всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєвзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край». Туристичний маршрут, розроблений гуртківцями туристсько-краєзнавчого гуртка Білоцерківського колегіуму, є досить цікавим не лише для жителів міста, а й для його гостей, оскільки дає можливість глибше пізнати природні та культурні особливості Білої Церкви, відчути подих століть і спонукає до вивчення історії, культури, традицій та природи рідного краю.
Запрошуємо всіх відвідати мальовниче місто над Россю та ознайомитися з мальовничими куточками природи, рекреаційними ресурсами та архітектурними об`єктами 18 століття й сьогодення.
Всеукраїнський Інтернет-турнір із природничих дисциплін
Турнір проводиться щороку на добровільних засадах і є відкритим для учнів 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Метою проведення Турніру є виявлення, розвиток і підтримка обдарованих дітей, підвищення інтересу школярів до поглибленого вивчення природничих дисциплін; залучення учнів середнього та старшого шкільного віку до науково-дослідницької діяльності в гуртках і секціях наукових відділень Малої академії наук України.
Завданнями Турніру є:
створення інтерактивного освітнього середовища на основі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для задоволення інтелектуальних потреб обдарованих дітей та молоді;
активізація науково-дослідницької діяльності учнів;
поглиблення знань учнів із природничих наук;
формування пізнавальних інтересів учнів, організація їх самостійної та групової пізнавальної діяльності;
розвиток творчих здібностей, асоціативного та креативного мислення учнів;
формування навичок роботи в команді, створення умов для плідного творчого спілкування обдарованих учнів;
розвиток дистанційної форми навчання в системі МАНУ.
Команда «Нормани» Білоцерківського колегіуму з зацікавленістю працювали над завданнями кваліфікаційного етапу Всеукраїнського Інтернет – турніру із природничих дисциплін. Завдання під назвою «Відкрита природнича демонстрація» мали пошуковий характер і були представлені блоками. Команда складалася з 5 чоловік:Петрової П.(41 гр.),Троц М.(41 гр.),Лакійчук Д.(41 гр.), Сітко А.(41 гр.)Єлізар’євої О.(31 гр.) і керівника, учителя географії Звір Г.В.
Блок «Фізика» досліджував Троц Максим, блок «Астрономія» Петрова Поліна, блок «Хімія» Єлізар’єва Олена,блок «Географія» Сітко Анжеліка ,блок«Біологія» Лакійчук Дар’я.