Вулиці, немов панянки,
Запах кави з філіжанки,
Непомітно час тут плине -
Ну не місто, просто диво!
Ви неодмінно посміхнетеся, вперше вдихнувши аромат міста, наповненого унікальною аурою кави, шоколаду, ну... і, звичайно, дощу... Присядьте за столик кафе і замовте еспрессо з корицею чи гарячий шоколад, який можна їсти ложкою, і дивіться у «всі очі»...
Перед вами відкривається незвичайне історичне місто, перегукуючись ретроспективою з легендами старої бруківки. Будинки штовхаються, лише зрідка розступаючись, щоб відкрити якусь неймовірну площу чи проспект. Тут усе пропахнуте таємницями, загадками...
Саме любов до нового, незвіданого спонукав учнів 11 групи 9-11 червня відвідати самобутнє місто Львів.
Оглядини старого міста колегіанти розпочали із площі Ринок. Ще з кінця XIV століття, коли Львів був завойований польським королем Казимиром ІІІ, ця площа стала віссю, навколо якої й досі обертається львівське політичне, економічне та культурне життя міста. Проте і не забули відвідати собор Святого Юра, Високий Замок, Личаківське кладовище, Музей архітектури та побуту, Арсенал (музей зброї), музей-аптеку, майстерню шоколаду, вернісаж.
Маршрут наступного дня "Золота підкова Львівщини" запропонував дітям подорож в світ середньовіччя, епоху замків та храмів. Вони й досі зачаровують своєю величчю, захоплюють багатою історією та вражають неповторною красою. Колегіанти відвідали три величних замки: Золочівський, Підгорецький та Олеський., ознайомитись з їхнім минулим, сьогоденням і майбутнім.
Олеський замок збудований на вершині пагорба у ХІІІ ст. спадкоємцем Данила Галицького та є одним із найдавніших замків України. Зараз замок функціонує як музей у якому зібрано сотні унікальних творів живопису, скульптури, прикладного мистецтва X–XIX століття. У підземеллях замку споруджений колодязь глибиною в 42 метри. Здавна вважалось, що у колодязі існує потаємний хід, та після землетрусу частина колодязя обвалилася, а таємний хід так і не був знайдений.
Підгорецький замок побудований в XVI столітті, у стилі пізнього ренесансу. Саме цей замок вважався найрозкішнішою резиденцією Європи. Свого часу тут відбувались бали та військові паради. Для численних гостей та їх слуг біля замку збудували корчму-заїзд, яка збереглась до сьогодні. Колись тут зупинявся навіть Оноре де Бальзак. Службові приміщення навколо чудового палацу утворювали двір з терасою.
З трьох сторін палац оточений глибоким ровом, а з північного боку є тераса де проводились зйомки фільму "Д'Артаньян і три мушкетери".
Золочівський замок споруджений у ХVІ ст. на найвищому пагорбі Золочева та має вигляд цитаделі з бастіонами. На подвір'ї замку можна оглянути виїзну вежу, Китайський палац, великий житловий палац, який свого часу відрізнявся справжньою розкішшю.
Прекрасна давня легенда Золочівського замку пов’язана з двома таємничими каменями з зашифрованими посланнями тамплієрів що не розшифровані і досі. Їх знайшли поблизу Золочева, у глухому лісі. Люди розказували, що біля цих каменів чіпляється блуд. А ще невідомий художник зобразив на кам’яному полотні якісь давні символи — два вінки, терновий і з живих квітів, які переплелися, мов дві обручки.
Покидаючи ці прекрасні й мальовничі місця, у юних мандрівників виникло відчуття, що Прекрасні літні дні, теплі й безтурботні, наче самі мрії, не хочеться втрачати, й прощання з ними часом наганяє смуток. Кожен прагне, щоб такі дні тривали довго й ніколи не закінчувались – щоб вони плавно перейшли у вічність.
Учні 21 групи, вихованці туристсько-краєзнавчого гуртка Білоцерківського колегіуму (керівник Яременко Л.П.), вибороли І місце на міському етапі Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України» з роботою «Біла Церква – рідний край. Туристичний маршрут «Архітектурні пам’ятки графів Браницьких». Це одні із перших вагомих досягнень гуртківців, які займаються туризмом перший рік. Тож бажаємо колегіантам 21 групи досягати значних висот у обраній справі!
Красива осінь вишиває клени
Червоним, жовтим, срібним, золотим.
А листя просить: – Виший нас зеленим!
Ми ще побудем, ще не облетим…
Ліна Костенко
Краса природи, полум’яні слова української поетеси та потяг душі до прекрасного спонукали юних філологів 21 групи відвідати у перший день листопада перлину регіону - дендрологічний парк «Олександрія», пройтися встеленими листям алейками, почути у порухові віт мелодійну розмову вітру з деревами, полинути в уяві у далеке минуле та поговорити про історію рідної землі. Так на природі, як часто робив у своїй педагогічній діяльності В.Сухомлинський, поєднали колегіанти прекрасне з корисним, поглиблюючи свої знання про малу Батьківщину.