Білоцерківський академічний
ліцей «Колегіум»

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

» Останні новини

15 липня – День Української Державності

Цей день є важливою віхою в історії нашої держави, адже символізує багатовікову боротьбу українського народу за незалежність, свободу та національне самовизначення. Відзначення Дня Української Державності є підтвердженням нашої відданості демократичним цінностям, правам людини та національній єдності.
Українська державність – це надбання багатьох поколінь, які віддавали свої сили, знання та життя заради незалежності та процвітання нашої країни. Від княжих часів до сьогоднішніх днів ми зберігаємо і примножуємо ті здобутки, які роблять нас сильною та самодостатньою нацією.
У цей день ми вшановуємо пам’ять героїв, які віддали своє життя за нашу незалежність, та всіх тих, хто продовжує боротися за суверенітет і територіальну цілісність України. Ми згадуємо історичні події та визначні постаті, які зробили значний внесок у становлення та розвиток нашої держави.

 

Мовчан Павло Михайлович

Журналіст, поет, перекладач, сценарист, заслужений діяч мистецтв України (з 1993), громадський діяч, політик.

Шевченківська премія 1992 року за збірки поезій «Материк», «Осереддя».

Народився 15 липня 1939 року у с.Велика Вільшанка Васильківського району Київської області.

Освіта: Київський університет ім.Т.Шевченка (1958-1960 рр.), факультет журналістики Літературного інституту ім.М.Горького (1965 р.), Вищі сценарно-режисерські курси при Держкіні СРСР (1969-1971 рр.).

Життєпис: Працював на різних посадах від різнороба, експедитора, моряк риболовецького сейнера (1966-1969, 1971-1988 рр.) до Народного депутата України (1990-2006, 2007-2011 рр.) У 1966-1969 роках ‑ літпрацівник, сценарист кіностудії ім.Довженка, у 1988-1990 роках ‑ секретар правління Спілки письменників України і Київської організації Спілки письменників України. Голова ВУТ «Просвіта» ім.Т.Шевченка (з 2003 року), член Центрального проводу УНП (з 2003 року), шеф-редактор газети «Слово Просвіти».

Творчість: Автор збірок: «Нате!» (1963 р.), «Летюче дерево» (1972 р.), «Зело» (1973 р.), «Нитка-оксамитка» (для дітей, 1975 р.), «Пам'ять» (1977 р.), «Досвід» (1980 р.), «Круговорот», «В день молодого сонця» (1981 р.), «Голос» (1982 р.), «Жолудь» (1983 р.; 1990 р. ‑ російською), «Календар», «Польовичок» (для дітей, 1985 р.), «Світло» (1986 р.), «Поріг» (1988 р.), «Сіль» (1989 р.), «Осереддя» (1989 р.), «Відбитки» (1992 р.), «Хрест» (1993 р.); збірка есеїв і літературно-критичних статей: «Ключ розуміння» (1990 р.), «Мова — явище космічне» (1994 р.); автор ідеї мультсеріалу «Лис Микита» на мотиви творчості Івана Франка. Автор сценарію мультфільму «Котигорошко». Переклав Г.Матевосяна, В.Распутіна, Ю.Марцинкявічюса, М.Каріма тощо.

Володіє туркменською, польською, російською, сербською мовами.

 

14 липня 1944 року — народження Ерне Рубіка

Угорський математик та винахідник Ерне Рубік народився цього дня. Він відомий створенням Кубика Рубіка, який став популярною головоломкою по всьому світу.

14 липня 1944 року — народження Ерне Рубіка

 

День Ніколи Тесли

10 липня увесь світ відзначає День Ніколи Тесли. Саме цього дня, у 1856 році народився цей видатний сербський фізик, інженер, раціоналізатор та винахідник. Йому належать численні винаходи в галузях електрики та електротехніки. Він є автором теорії змінного струму, він створив перший у світі електричний двигун зі змінним струмом, а також зробив багато інших великих відкриттів, які стали вирішальними для розвитку світових технологій.

День Ніколи Тесли


 

Ігор Миронович Калинець

Ігор Миронович Калинець (нар. 9 липня 1939 в Ходорові) — поет і прозаїк, один із чільних представників так званої "пізньошістдесятницької" генерації і дисидентсько—самвидавного руху в Україні, політв’язень. Живе і працює у Львові. Автор сімнадцяти поетичних збірок, написаних у період між серединою шістдесятих та 1981 роком. Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка.

Поетичну творчість Калинця, за пропозицією самого автора, прийнято хронологічно поділяти на дві головні частини: дев’ять книжок, написаних перед ув’язненням у 1972 р. (з них офіційно в УРСР опубліковано було лише першу — "Вогонь Купала", 1966, решта функціонувала у самвидавному обігу) і вісім — написаних під час ув’язнення та на виселенні (до 1991 р. функціонували тільки у самвидаві). Згідно з цим поділом і було підготовлено та випущено два томи поезій Калинця — "Пробуджена муза" (Варшава, 1991) та "Невольнича муза" (Балтимор — Торонто, 1991). 1991 року збірку вибраних поезій "Тринадцять алогій" видано було також в Україні.

Ігор Миронович Калинець

 

День моди

Щороку 9 липня ми відзначаємо День моди (Fashion Day), свято особистого стилю та індивідуальної естетики. Цей день надає можливість кожному продемонструвати своє унікальне ставлення до моди за допомогою одягу та аксесуарів. У сучасному суспільстві, де кожна людина має особливий спосіб вираження свого стилю, мода стає важливою частиною колективної ідентичності.
Революційним для моди стало двадцяте століття. Тренди більше не диктувалися правителями та багатіями: їх почали створювати дизайнери. Мода змінюється з людьми. Відбувається поступова відмова від штампів, однозначно одяг став універсальним та адаптивним.
Безумовно, мода постійно змінюється, і те, що популярне сьогодні, може стати неактуальним завтра. Сучасні тренди включають нові силуети, кольори, тканини та аксесуари, які домінують на подіумах та в магазинах.
Цікаво, що саме поняття «мода» з'явилося ще в XVII столітті. За звання законодавця мод боролися Іспанія, Італія та Франція, і лише останній удалося їм стати. У другій половині ХІХ століття почала зароджуватися фешн-індустрія, якою ми її знаємо. З'явилася мода на сезон, висока мода, виникли модні будинки, що існують досі.
День моди

 

День працівника природно-заповідної справи

Розмах, з яким наша сучасна цивілізація навчилася освоювати оточуючі нас землі, по істині може вразити всяку уяву. Вирубати тисячі гектарів лісу, організувати який-небудь кар’єр або влаштувати грандіозне будівництво, видобуток руди або мінералів в промислових масштабах, освоїти степ, рівнину, гірські комплекси, водойми або що-небудь ще - не питання. Досить «обгрунтованої доцільності», «команди з верху», бюджетних асигнувань. Все інше, - технології, людські ресурси та техніка вже на підході. Місяць, рік, два і дика природа відступає. З нею відступає і крихка рівновага, яке встановлювалося в природі століттями і тисячоліттями. Чи правильно це, чи виправдовує досягнута мета всі ці втрати, якими доводиться жертвувати нам заради сьогочасної вигоди?

Як би там не було, але парадокс полягає в тому, що часто, щоб зупинити розбурханий запал сучасних «благодійників» доводиться йти на крайні заходи. Обмежувати і лімітізіровати, забороняти і штрафувати, приймати цілу низку актів на законодавчому рівні і в буквальному сенсі ховати неосвоєні подібною діяльністю землі в організованих заповідниках та природоохоронних парках, залучаючи для цього додаткові зусилля, кошти і грамотних фахівців.

Зараз однозначно вже можна сказати, що зусиллями працівників природно-заповідної справи вдалося в значній мірі зберегти від руйнування багато унікальних природних комплексів, сприяючи збереженню біологічного розмаїття та протидіючи екологічному розоренню багатьох регіонів. Це ще далеко не перемога, це всього лише один крок, так як жадібність і політична короткозорість подібні гігантському жорнову, який нещадно розкручується з кожним днем і здатний в лічені хвилини поглинути всіляки, навіть добуті з великими труднощами і сміливі досягнення.

З метою підтримки природно-заповідної справи, враховуючи істотний внесок фахівців та професіоналів, не байдужих людей до сьогодення та майбуття стану нашої природи, на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища, 18-го серпня 2009-го року Президентом України, згідно Указу № 629/2009 встановлено професійне свято працівників природно-заповідної справи, який тепер щорічно відзначається 7 липня.

День працівника природно-заповідної справи

 

День Військово-Морських Сил Збройних Сил України

Військово-Морські сили грають важливу роль у забезпеченні обороноспроможності держави. Вперше прапор України був піднятий на кораблях Чорноморського флоту 29 квітня 1918 року.

Наразі українські Військово-Морські Сили разом з іншими підрозділами Збройних Сил України мужньо захищають нашу країну від російських загарбників, демонструючи свою відданість і хоробрість.Їхня мужність, дисципліна і сила духу є гідними прикладами служіння Батьківщині.

Віримо, що спільними зусиллями ми відродимо славу України як великої морської держави, а український прапор на наших кораблях завжди буде символом упевненості й процвітання.
Слава Україні!Героям Слава!
День Військово-Морських Сил Збройних Сил України

 

День Військ Протиповітряної оборони України

Після початку повномасштабної війни кожен українець знає слово "ППО". Причетні до захисту неба військові щодня збивають ворожі дрони, ракети та літаки. Неможливо підрахувати, скільки життів урятували сили ППО за час війни.

Нехай ваша зброя не пропустить жодної ворожої ракети. Успіхів і перемог, особистих заслуг і досягнень, незламної відваги і честі!

Слава і подяка нашим силам ППО! Ви наші янголи охоронці!

Слава Україні!Героям слава!

День Військ Протиповітряної оборони України

 

4th of July — День незалежності США

4 липня в США традиційно святкують День незалежності — головне національне свято, яке відзначає проголошення незалежності від Великої Британії у 1776 році. У різних містах проходять паради, пікніки, концерти та феєрверки. Цього року в Нью-Йорку відбувся грандіозний парад із понад 100 платформами, а головною музичною зіркою став Джон Ледженд. Учні можуть ознайомитися з історією свята та вивчити тематичну лексику, пов’язану зі свободою, державністю та традиціями.

4th of July — День незалежності США


 
Назад Вперед

Опитування

Архів новин

Липень 2025 (13)
Червень 2025 (24)
Травень 2025 (23)
Квітень 2025 (25)
Березень 2025 (27)
Лютий 2025 (30)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум