Білоцерківський колегіум

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

» Останні новини

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів


На щорічній церемонії нагородження випускників, які продемонстрували найвищий результат під час складання НМТ, учням та учителям ліцею «Білоцерківський колегіум» вручили сертифікати на отримання грошових премій та грамоти.
200 балів отримали:
Арсеній Лук‘яненко з англійської мови, учитель Леся Миколаївна Павловська;
Данііл Марченко з математики, учитель Вікторія Віталіївна Матвієнко;
Катерина Білоус із української мови, учитель Наталія Миколаївна Туліветрова;
Валерія Рибченко з англійської мови, учитель Юлія Петрівна Гавренко.
До усіх присутніх із вітальним словом звернулись секретар Білоцерківької міської ради Володимир Вовкотруб та начальник Управління освіти і науки Білоцерківької міської ради Юрій Петрик, які побажали учням та учителям подальших звершень та перемог.
Пишаємося високими досягненнями наших випускників та педагогів.
Разом до нових звершень!
Пишаємось результатами наших випускників та педагогів

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів

Пишаємось результатами наших випускників та педагогів



 

День народження «Тетріса»

Щорічно 18 липня власний День народження відзначає «Тетріс», бо саме цього дня у 1985 році було випущено електронну версію відомої комп’ютерної гри. Винахідник «Тетріса» – талановитий вчений на ім’я Олексій Пажитнов. Вперше світ побачив гру 6 червня 1984 року.В чому суть «Тетріса»? Це головоломка, що побудована на основі «тетраміно» (геометричні фігури, які складаються з чотирьох квадратів).

ЦІКАВІ ФАКТИ

  • Дослідження виявили ефективність «Тетріса» у боротьбі з наркозалежністю та переїданнями.
  • Регулярна гра сприяє потовщенню окремих ділянок мозку.
  • Кількість завантажень «Тетріса» з мобільних пристроїв перевищує півмільярда.
  • Існує понад сто версій цієї приголомшливої гри.

День народження «Тетріса»


 

День етнографа

17 липня кожного року Україна відзначає професійне свято – День етнографа.

Етнографія вивчає культуру, звичаї, побут, духовність, походження, територіальне розміщення та інші особливості народів (етносів). День етнографа започаткований на честь Дня народження етнографа і мандрівника Миколи Миколайовича Миклухо-Маклая та активно відзначається з 70-80-х років XX століття. Для свята вдало обраний час, адже це середина літа, а саме в цю пору року проводять велику кількість різноманітних етнографічних експедицій та заходів пов’язаних із цим напрямком.

 Роль етнографії як науки є важливою і актуальною для сучасного періоду еволюції людства, коли світ перебуває в умовах урбанізації та глобалізації. На жаль спостерігається тенденція швидкоплинного зникнення унікальних прикладів суспільного устрою, звичаїв, традицій і багато іншого. Саме етнографи відіграють важливу роль по збереженню та увіковічненню інформації про історію, побут та культуру різних народностей та національностей.
Завдяки цій професії ми розуміємо, хто і яке місце займав на тих чи інших територіях, як розвивалися народи і як встановлювалися соціальні інститути.

День етнографа

День етнографа


 

Декларація про державний суверенітет України

34 роки тому 355 депутатів Верховної Ради УРСР ухвалили Декларацію про державний суверенітет України. Документ проголосив суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах.
Це стало першим кроком до відновлення історичної справедливості та незалежності нашої держави. Боротьба за реалізацію положень Декларації про державний суверенітет України привела до прийняття «Акту проголошення незалежності України» 24 серпня 1991 року.
«По-перше, це єдино можливий на той час і перший в історії України державно-правовий документ або державно-політичний, який проголосив суверенітет. До цього часу проголошували і суверенітет, і незалежність різні організації: Народний рух, Гельсінська спілка і багато-багато. Але на державному рівні (що дуже важливо!) вперше радянська соціалістична держава проголошує суверенітет. Це унікальне явище. По-друге, декларація як документ розбудила лідерів, розбудила частину українського суспільства і народу та вселила в нього віру, що таки суверенітет, і таки незалежність можливі в наш час», –  зазначав тоді перший Президент незалежної України Леонід Кравчук.
Базові положення Декларації про державний суверенітет України згодом стали основою законодавчих актів державного значення – Конституції та законів України.
Сьогодні ми великою ціною виборюємо свободу, незалежність та щасливе майбутнє для України. Нехай цей день наблизить нашу перемогу над ворогом та розквіт нашої держави.

 

Декларація про державний суверенітет України



 

 

12 липня – 75 років від дня народження Ульфа Старка, шведського прозаїка

Ульф Старк - дитячий письменник і сценарист, лауреат багатьох престижних премій з літератури. Автор понад 30 творів, перекладених більш ніж 25 мовами світу. Вважається «літературним спадкоємцем» Астрід Ліндгрен.

 Щороку у Швеції виходить друком близько 2000 нових дитячих книжок, і майже щоразу серед цих книжок – оповідання Ульфа Старка. Ульфа Старка знає і Європа, і загалом цілий світ. І тепер уже знають і в Україні, і дуже люблять. Діти люблять його за те, що він навчився говорити тією мовою, яку діти розуміють і якою вони говорять самі. Ульфа Старка люблять і ті дорослі, котрі ще не цілком стали дорослими, і всередині себе мають дитину.

Фокус Старка – на дітях, він говорить з юними читачами їхньою мовою та на цікаві їм теми, але не намагається будь-що привернути увагу, вводячи у сюжет романтичних вампірів чи карколомні пригоди. Проза Старка дуже різна: іноді – спокійна і повільна, іноді – стрімка й бурхлива, проте завжди сповнена філософії, зосереджена на актуальних проблемах, і – не нудна!

З біографічного

Народився 12 липня 1944 року у Стокгольмі. Вивчав психологію та педагогіку. Як письменник дебютував у 1964 році з книгою для дорослих. З 1975 року почав активно писати твори для дітей, які і принесли автору світову популярність. Згодом вирішив цілком присвятити себе дитячій літературі.

У 2016 році став почесним гостем Дитячої програми Книжкового Арсеналу в Києві, де презентував українські переклади книжок «Чи вмієш ти свистати, Юганно?» і «Диваки і зануди».

Напередодні Різдва може трапитися чимало див. На Фреда, героя «Маленької книжки про любов», чекає чимало омріяних подарунків. Навіть якщо тато на війні, не вистачає їжі і хлопець майже перед канікулами отримує догану від директора, все, чого він найбільше хоче, здійсниться.

У повісті багато світла й любові, і цей настрій книжки дуже точно відтворила в ілюстраціях Марія Фоя.

12 липня – 75 років від дня народження Ульфа Старка,  шведського прозаїка


 

 

 

11 липня – Bсесвітній День шоколаду

 Свято виникло у Франції в 1995 році. Всього за кілька років День шоколаду став популярним у Німеччині, Італії, Швейцарії та інших країнах Європи. Пропонуємо до вашої уваги - шоколадні цікавинки.

Слово «шоколад» походить з словесності цивілізації Майа - xocolatl, або «гірка вода». Найбільша в світі плитка шоколаду вагою 5792 кг, була створена на фабриці Торнстонс у Великобританії 7 жовтня 2011 року. Площа рекордного шматка шоколаду склала 3,96х3,96 м. У 2002 року Маршалл Філд виготовив найбільшу коробку шоколаду. Справжній шоколад темний і гіркий. Какао-масло плавиться при +32 ° С, саме тому справжній якісний шоколад відразу тане в роті.

 

11 липня – Bсесвітній День шоколаду



 

День Бітлз

10 липня у Британії відзначають День Бітлз. Ці липневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер

 День Бітлз (Beatles) відзначають на честь тріумфального повернення британського рок-гурту The Beatles з американського турне в Ліверпуль 10 липня 1964 року, якраз до прем'єри їхнього фільму "Ніч важкого дня". Цей день вважається однією з віх у їхньому сходженні до слави, і з 2008 року його річницю відзначають як День "Бітлз" у Ліверпулі та Гамбурзі - містах, де гурт заклав основи своєї слави. Інші, приміром, у США вирішили святкувати "День Бітлз" 27 лютого, щоб відзначити красу і світ музики "четвірки" в момент настання нового весняного сезону.

День Бітлз

 

Ігор Миронович Калинець – 85 років

Ігор Миронович Калинець (нар. 9 липня 1939 в Ходорові) — поет і прозаїк, один із чільних представників так званої "пізньошістдесятницької" генерації і дисидентсько—самвидавного руху в Україні, політв’язень. Живе і працює у Львові. Автор сімнадцяти поетичних збірок, написаних у період між серединою шістдесятих та 1981 роком. Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка.

Поетичну творчість Калинця, за пропозицією самого автора, прийнято хронологічно поділяти на дві головні частини: дев’ять книжок, написаних перед ув’язненням у 1972 р. (з них офіційно в УРСР опубліковано було лише першу — "Вогонь Купала", 1966, решта функціонувала у самвидавному обігу) і вісім — написаних під час ув’язнення та на виселенні (до 1991 р. функціонували тільки у самвидаві). Згідно з цим поділом і було підготовлено та випущено два томи поезій Калинця — "Пробуджена муза" (Варшава, 1991) та "Невольнича муза" (Балтимор — Торонто, 1991). 1991 року збірку вибраних поезій "Тринадцять алогій" видано було також в Україні.

Ілюстрації до збірки поезій Ігоря Калинця "Відчинення вертепу", які були видрукувані в Лондоні під назвою "Поезії з України" створив у 1969 Богдан Сорока.[1] Це спонукало КДБ порушити кримінальну справу проти художника, десятиліття його твори забороняли виставляти і згадувати його ім’я у пресі.

Один із найтонших дослідників поезії Калинця Данило Гузар-Струк у передмові до "Невольничої музи" виокремлює "три головні течії" в його поезії: "оспівування культури, любовно-еротичне прагнення та суспільний протест". Висока культура поетичного мислення й мовлення, любов до текстових стилізацій, надзвичайна формальна винахідливість притаманні Калинцю упродовж усього його творчого розвитку, а такі риси як ерудиція, іронічність, шляхетність у поводженні зі словообразом роблять цю поезію без перебільшення видатним явищем.

Книга Миколи Ільницького Ключем метафори відімкнені вуста… Поезія Ігоря Калинця (Париж; Львів; Цвікау, 2001)

Саме з появою в українському літературному процесі Калинця почалися дискусії про необароко. Українське бароко і справді можна розглядати як одне із джерел Калинцевих інспірацій, іншим таким джерелом є, безперечно, творчість Богдана-Ігоря Антонича. Ще одна вельми цікава особливість: поет ніколи не писав окремих віршів, його метод полягав у творенні циклів, які своєю чергою переростали у книжки (свідчення "структуралістського" бачення світу).

Творчість Калинця суттєво вплинула на багатьох українських поетів пізніших поколінь, виявившись дуже суголосною найновішим поетичним пошукам. Після повернення з ув’язнення та виселення 1981 року Калинець, за його словами, цілком замовкає як поет (завершене явище) і стає "імпресаріо колишнього Ігоря Калинця". Тим часом пише і публікує казки для дітей (наприклад, "Дурні казки", 1998), готує перевидання власних поезій. 1994 року журнал "Сучасність" опублікував його повість "Молімось зорям дальнім", написану ще 1972 року під час перебування у слідчому ізоляторі львівської в’язниці. Проте Калинець залишається передовсім поетом, творцем вельми індивідуального, легко впізнаваного (за всієї стилістичної різноманітності) і в той же час напрочуд цілісного світу.

Нагороди:

Орден Свободи (10 липня 2009) — за громадянську мужність у відстоюванні ідеалів свободи та справедливості, плідну літературну діяльність.

Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (17 березня 2008) — за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки і високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва

Державна премія України імені Тараса Шевченка за книжку вибраних поезій "Тринадцять аналогій" (1992).

У 1977 році Ігор Калинець був нагороджений премією імені Івана Франка в Чікаго, у 1992 році отримав премію імені Василя Стуса.

 

Ігор Миронович Калинець – 85 років



 

 

 

Медіаосвітня гра «Пригоди Літератуса»

Перевір себе!

Перед тобою нова медіаосвітня гра «Пригоди Літератуса», яку створив Центр медіаіціатив (Вірменія), а українську версію — Академія української преси.

Її головний герой — юний принц Літератус. Гра складається із 10 рівнів. Герой проходить 10 світів в пошуках своєї коханої Верітас, викраденої Маніпулісом. Йому доводиться оцінити достовірність і правдивість інформації, яка йому трапляється, перевірити та знайти правду. Допоможіть Літератусу пройти його шлях: читайте оповідання і знаходьте предмети.

Наприкінці гри дізнаєшся, чи  компетентний ти медіаспоживач.

https://media.am/literatus/#uk

 

Медіаосвітня гра «Пригоди Літератуса»



 


 

8 липня – День родини

Український День родини відносно молоде свято і відзначається з 2012 року. Святкування цього дня встановлено на 8 липня – день Петра і Февронії, християнських покровителів сім'ї та шлюбу. Мета свята – популяризація сімейних цінностей, укріплення родинних стосунків, розвитку сімейних традицій та забезпечення виховання дітей у родинному колі. 

Родина – це місце та умова постійної реалізації власного досвіду, знань, без яких неможлива наступність поколінь. Саме з сім’ї починається формування людини як особистості і громадянина, виховання її людських якостей. Для дитини сім’я — це середовище, що впливає на її психічний та фізичний, емоційний та інтелектуальний розвиток. Мати міцну, дружну родину у всі часи було і є почесним. Повага до батьків, любов до дітей — ці родинні традиції передаються українцями із покоління в покоління.

 

8 липня – День родини

 

 
Назад Вперед

Опитування

Архів новин

Липень 2024 (18)
Червень 2024 (14)
Травень 2024 (26)
Квітень 2024 (26)
Березень 2024 (34)
Лютий 2024 (29)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум