Відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН, ухваленої на 62-й сесії, починаючи з 2009 року, щороку 20 лютого відзначається Всесвітній день соціальної справедливості. День соціальної справедливості в Україні запроваджений Указом Президента від 4 листопада 2011 року № 1021 за ініціативи профспілок.
Ідея та ідеали справедливості, так як все інше, глибоко історичні. Прагнення до справедливості завжди було для людства одним з головних орієнтирів соціального прогресу. В них органічно зв’язане минуле і сучасне. Ідея справедливості, рівності у суспільстві та суспільних відносинах між людьми беруть свій початок з часів Стародавньої Греції і рабовласницького суспільства.
Проблема справедливості, особливо її взаємозв’язок із свободою, історично була у центрі політичної боротьби в суспільстві. Причому вимога свободи переважно вважалась буржуазною ідеєю, а соціальної справедливості – традиційно реалістичною. Проте сам хід суспільного розвитку в сучасних умовах ставить питання про поєднання ідеалів свободи та справедливості. Як свобода, так і справедливість, завжди були палкими бажаннями людини. У кінці ХХ століття стало однозначно зрозуміло, що розвиток демократії можливий тільки на основі становлення більш рівноправного і справедливого суспільства. Поза справедливістю немає і не може бути свободи особи і людської гідності, стабільного суспільства та прогресивного соціально-економічного розвитку. Справедливість служить прямим регулятором діяльності людини в кожній ситуації.
Поняття «соціальна справедливість» правомірно розглядати як важливу соціоекономічну цінність суспільства, без якої неможливо забезпечити ефективний економічний розвиток. Ідея відповідальності, адекватності, еквівалентності величини доходу витратам праці і капіталу становить основний зміст соціальної справедливості (чи несправедливості). Економічна діяльність людини, її результати, їх суспільна оцінка на ринку – ось основа соціальної справедливості, а зовсім не альтруїстична благодійність і абстрактний рівноправний розподіл.
Соціальна справедливість відображає оцінку реально існуючої системи розподілу і формування доходів, її становлення з оптимальними принципами організації сфери розподілу доходів і заробітку.
19 лютого 2013 року наш колегіум також долучається до відзначення Дня соціальної справедливості. В цей день відбудеться засідання «Круглого столу» учасників правового клубу «Феміда» на тему: «Деякі аспекти соціального захисту населення: профспілковий рух, праця неповнолітніх», зустріч з представником Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, перегляд кінострічки «Профспілки – це ми. Приєднуйся!», розгляд праці у літературних творах.
«Круглий стіл» відбудеться о 15:40 в читальному залі бібліотеки.