Фольклор - вічне джерело образів, ідей, ритмів, сюжетів мистецтва.
Давні міфи, легенди, казки сьогодні надихають багатьох творців. Фольклорні постаті стають персонажами сучасного фентезі, живуть і діють у віртуальному просторі комп’ютерних ігор, перевтілюються у найпопулярніших кіногероїв, оживають на полотнах художників.
Календарно-обрядові пісні українців виконувалися під час виконання магічних обрядів, свят. Вони закликали весну, вітали сонце, просили милості та щедрості природи…
Виконання колядок, щедрівок, веснянок було не тільки веселою грою, але й сакральним дійством, яке допомагало подолати зло, дарувало сили і здоров’я.
Гурток «Фольклористика» відкриє дітям яскравий світ усної народної творчості. Гуртківці стануть учасниками театралізованих свят, дізнаються як святкували Різдво наші предки, навіщо і як кусали калиту, які пісні співали, що вишивали на сорочках і якими символами прикрашали писанки…
Прочитають давні, але маловідомі казки, вивчать цікаві загадки, зрозуміють влучність і гостроту народного гумору…
У гурток запрошуються учні 5-их класів.
Керівник гуртка: Євсеєва Тетяна Сергіївна
Графік роботи гуртка:
понеділок, 301 ауд. о 14:00
середа, 301 ауд. о 14:00
Вихованці гуртка "Фольклористика" вивчають скоромовки.
Скоромовки або чистомовки - фольклорний жанр, який допомагає навчитися гарно вимовляти звуки, робить мову правильною та виразною. Скоромовки тренують не тільки голосовий апарат, а й почуття гумору.
На заняттях гуртка «Фольклористика» учні порівняли народну казку «Микита Кожум’яка» з драматичною казкою О. Олеся, яку вивчили на уроках української літератури. Виконуючи завдання, інсценізували діалоги, уявляли себе в різних образах. Вдалому перевтіленню допомогли маски. Їх за власною ініціативою створила родина Новицької Євсенії. Гуртківці готують представлення уривків з твору на шкільній сцені. Сподіваємося, що ця робота вдасться і незабаром її можна буде побачити.
Учні 5-А класу на заняттях гуртка "Фольклористика" підготувалися до участі у міському поетично-прозаїчному конкурсі "Зерна доброти". На конкурс потрібно було представити декілька поезій або есе. П‘ятикласники спробували власні роздуми про сутність добра, щастя, милосердя передати у віршах. Найкраще це вдалося Запарі Дар‘ї.
Відео виконання вірша "Що таке добро?" розміщено у фейсбуці на сторінці організатора конкурсу ЦПО "Соняшник" Радо повідомляємо, що Запара Дарія стала призером конкурсу і посіла ІІ місце. Вітаємо!
До Дня української писемності та мови
Завдання на час дистанційного навчання. "Осінні свята українців. Обжинкові пісні."
Цікавинки для вихованців гуртка на час карантину
Учні 5-А класу на заняттях гуртка "Фольклористика" підготували виступ для міського онлайн-конкурсу "Слово про Україну".
У привітанні з Днем захисника України звучать поезія Ліни Костенко "Буваю, часом сліпну від краси..." і український міф "Берегиня". Діти з великим бажанням брали участь у виступі.
Сподіваємося, що артистизм і старанність дітей сподобаються журі.
Відео виступу буде викладено на сторінці бібліотеки №5 для голосування-онлайн.
Підтримайте п'ятикласників, адже вони зовсім недавно стали учнями колегіуму.
Голосуйте!