Білоцерківський академічний
ліцей «Колегіум»

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

» Список статей за Травень 2016 року

Вітаємо випускників 2016 року!

 

Щиро бажаємо всім випускникам знайти свою життєву стежину, а головне  - стати гідними громадянами нашої держави. Адже саме від ваших ідей, творчості думки, працьовитості залежить майбутнє України, рідного краю.
Щасливої життєвої дороги вам та вагомих успіхів!

Учителям Білоцерківського колегіуму від випускників

 

 

Свято Останнього дзвоника у колегіумі

Сьогодні, 27 травня, у Білоцерківському колегіумі відбулося свято "Останнього дзвоника".

За традицією учні вишикувалися у святкову лінійку. Варто зазначити, що багато колегіантів прийшли у вишиванках. Вчителі отримували привітання. А випускники востаннє почули шкільний дзвінок. Побажаємо випускникам вдалої вступної кампанії, дев'ятикласникам - успіхів під час складання державних іспитів, а всім школярам - гарного і змістовного відпочинку на канікулах!

 

Шановні колегіанти!

28 травня Україна спробує побити рекорд Книги Рекордів Гіннеса в номінації "Найбільший мовний урок у світі". По всій країні одночасно відбуватиметься інтерактивний урок англійської мови у формі розмовного клубу, який буде транслюватися наживо в Інтернеті з головного та найбільшого в країні місця зустрічі - зі Львова.

Збираємось о 12.30 на Танцювальному майданчику парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка.

Більше інформації за посиланням http://uaspeaking.org/go-record/.


 

Мовний табір англійської мови

Запрошуємо учнів в мовний табір у БНВО «Перша гімназія», який працюватиме з 21 червня по 5 липня. Табір коштуватиме 700 гривень. Реєстрація учасників мовного табору за участю волонтерів-носіїв англійської мови.

Звертатися до соціального педагога Гладкої О.В. у кабінет № 206.

 

Гордість колегіуму – 2016

Колегіум – не просто школа – це родина

Високість духу і високість чину.

20 травня 2016 року в ошатній залі органної та камерної музики вся колегіальна родина зібралася на свято, яке вже стало доброю традицією закладу, – сьому щорічну церемонію нагородження «Гордість колегіуму».

Цей захід – це підведення підсумків навчального року, що минає, вшанування переможців різноманітних олімпіад, конкурсів, конференцій, змагань.

За результатами загальноколегіального рейтингу було визначено бронзову, срібну та золоту десятки колегіантів. Цілеспрямованість, прагнення досягти омріяної мети, працездатність і працелюбність, уміння бачити проблеми в сучасному світі, намагатися дослідити та розв'язати їх - ось характерні риси наших учнів. Начитані, ерудовані, наполегливі, вони не тільки вчаться на відмінно, а й беруть активну участь у житті колегіуму, міста, області та України.

Саме цих учнів нагородила директор колегіуму Г.М.Склярова в номінації «Кращий колегіант 2016». До останнього моменту для всіх присутніх залишалося інтригою – хто ж буде на акме -  вершині колегіального Олімпу.  

Найращою колегіанткою  стала Нормировська Єлизавета  – учениця 31 групи, яка набрала 334 бали. На другому місці – Савенкова Марина, учениця 41 групи, яка набрала 301 бал. Третє місце у загальноколегіальному рейтингу по праву розділили Ткач Дмитро, учень 41 групи, та Морська Лілія, учениця 21 групи, які набрали по 279 балів.

«Знання є сила. Освіта – капітал», - так сказав Отто Вільманн. Недаремно саме  ці слова стали девізом нашого навчального закладу, який забезпечує здобуття освіти понад державний стандарт, здійснює науково - теоретичну, гуманітарну, загальнокультурну підготовку обдарованих і здібних дітей, адже майбутнє України залежить не від розмірів її території чи потужності виробництва, а від інтелектуальної могутності , творчого потенціалу нації.

Любов до науки, захоплення нею, бажання вчитися й пізнавати все нові й нові грані улюбленого предмета – все це притаманне колегіантам, які були нагороджені в номінації «Кращий науковець - 2016». А нагородила цих учнів Н.В.Фірсова – директор мережі підприємств «Піца - Челентано».

Людина без знань, що птах без крил: не може злетіти високо вгору, щоб досягти найвищої мети в житті. Глибокі  знання, звичка мислити, благородство почуттів є саме тими трьома яскравими якостями, що притаманні колегіантам, які були відзначені в номінації «Кращий інтелектуал - 2016». Про наших інтелектуалів можна з упевненістю сказати: відповідальні, наполегливі, сумлінні, виховані, постійно прагнуть до самовдосконалення. Вони неухильно прямують до визначеної мети, а на цьому шляху наповнюються снагою для здійснення своїх намірів, як корали, беруть з морської хвилі все необхідне для життя.

Церемонію нагородження у цій номінації провів А.І.Кульчицький - заслужений працівник культури України, член Президії Українського фонду культури, член «золотого фонду» Білої Церкви, поет - пісняр .

Четвертою номінацією у сьомій щорічній церемонії нагородження відзнаками «Гордість колегіуму - 2016» стала номінація «Краща зірка Мельпомени - 2016». Нагороджував  найталановитіших колегіантів О.Ф.Дмитренко -  голова Київської обласної організації Національної спілки художників України.

Церемонію нагородження у наступній номінації – «Кращий спортсмен -  2016» провів В. І. Брунько - Заслужений тренер України, старший тренер збірної України по карате.

Напевно, неможливо уявити собі жодного закладу, жодної організації, в яких би не було чогось особливого, відмінного від решти. Своєрідної родзинки. У номінації «Гордість року» були відзначені ті колегіанти, які досягли найвищих результатів за всіма показниками за цей  навчальний рік. Ними стали учні: Нормировська Єлизавета (31 група), Ткач Дмитро( 41 група), Савенкова Марина (41 група) та Морська Ліля (21 група). 

Церемонію нагородження кращих із кращих учнів колегіуму провела заступник директора Білоцерківського благодійного фонду Костянтина Єфименка  Т.В.Однорог. Тетяна Василівна вручила цим учням стипендії фонду та побажала ще вищих злетів у навчанні.

Коли народжується людина, на небосхилі з’являється зірочка. Людині радіє природа. Близькі обирають ім’я, яке й визначає подальшу долю як своєрідний шлях Всесвіту. Коли народжується зірочка на небосхилі науки, творчості, решта світил підтримують її своїм теплом і утворюють сузір’я професійної майстерності. Таким сузір’ям є педагоги Білоцерківського колегіуму. В номінації «Майстер педагогічної справи 2016» першість виборола Сич Марина Олександрівна, вчитель художньої культури. А нагороджували Марину Олександрівну директор колегіуму Г.М.Склярова та Голова колегіального братства Владислав Полянський.

Зі щирими  словами вдячності звернулася  Галина Миколаївна до вчителів колегіуму, подякувавши за плідну творчу працю, за любов до своїх учнів, за ті високі результати, які здобули колегіанти у цьому навчальному році.

Сьома щорічна церемонія нагородження «Гордість колегіуму» ще раз підтвердила, що ми – українці - гордо несемо ім’я Вітчизни. Разом ми могутні і сильні. А наше молоде покоління гідно продовжуватиме справу батьків.

                            Спудеї, побратими, в добру путь!

                            Ми до науки припадем уклінно.

                            Усі стежки в колегіум ведуть!

                            Ми ще прославим місто і країну!

 

                            Ми ще сягнем здобутків променистих,

                            Таланти квітуватимуть, як сад.

                            А нині хай почує рідне місто:

                            Віват, колегіум! Колегіум, віват!

 

Безпека на дорозі – безпека життя

В Білоцерківському колегіумі відбулася зустріч із представником поліції старшим інспектором з дорожнього нагляду Білоцерківського відділу поліції Головного управління поліції в Київській області Джегур Інгою В`ячеславівною, яка провела урок на тему «Безпека на дорозі – безпека життя». Інспектор поліції розповідала учням про дотримання правил безпечної та уважної поведінки на дорозі, пішохідних переходах, що в майбутньому збереже їх від нещасних випадків та сформує навички безпечної поведінки на дорозі.

 

 

Тиждень безпеки дорожнього руху

В Білоцерківському колегіумі проходить тиждень безпеки дорожнього руху із 16.05.2016 по 22. 05.2016 року.

План проведення тижня безпеки дорожнього руху в Білоцерківському колегіумі

 

Вишиванка - символ Батьківщини

Історія народної вишивки на Україні сягає своїм корінням у глибину віків. Дані археологічних розкопок та свідчення мандрівників і літописців доводять, що вишивання як вид мистецтва на Україні існує з незапам’ятних часів.

Народна вишивка - це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь.

В 2016 році День вишиванки припадає на 19 травня. Учні колегіуму стали учасниками  флеш-мобу «Ми -  українці».

   Вишиванка - символ Батьківщини,

   Дзеркало народної душі,

   В колисанці купані хвилини,

   Світло і тривоги у вірші.

   Вишиванка - дитинча кирпате,

   Що квітки звиває в перепліт,

   Материнські ласки, усміх тата,

   Прадідів пророчий заповіт.

   Вишиванка - писанка чудова,

   Звізда ясна, співи та вертеп.

   Вишита сльозою рідна мова,

   Думами дорога через степ.

   Вишиванка - біль на п`ядесталі,

   Слава, воля, єдність, віра - ми.

   Журавлем курличе, кличе далі,

   Стелить вирій взорами-крильми.

 

 

У Києві відбувся Перший всеукраїнський військовий з’їзд (191

18 травня 1917 - 99 років тому

Мітинг з нагоди 3-го військового з’їзду в Києві

18 травня 1917 в Києві відкрився Перший Всеукраїнський військовий з’їзд. У ньому взяли участь більше 900 делегатів українських груп, товариств та організацій армій всіх фронтів, Балтійського і Чорноморського флотів, а також окремих гарнізонів і округів України. Тривав з’їзд протягом 4 днів і 21 травня завершився.

Перший військовий з’їзд був скликаний з ініціативи Українського Військового Організаційного комітету на чолі з полковником Глинським для координації дій українського військового руху. Основною метою з’їзду було підтвердження постанов Національного Конгресу, який проходив місяцем раніше. Зокрема, учасники з’їзду підтримали вимогу національно-територіальної автономії України, призначення при Тимчасовому уряді міністра у справах України, створення крайового урядового органу. Крім того, військові підтримали організацію української армії, для чого взяли вибрати УГВК на чолі з Симоном Петлюрою, а також намітили заходи з українізації армії та військової освіти. Крім того, саме Перший всеукраїнський з’їзд підтримав формування першої української військової частини - полку ім. Б. Хмельницького, вимагаючи включити до складу всіх 3200 чоловік, записалися в полк, а командиром був призначений полковник Юрій Капкан.

Протягом 1917 р. в Києві відбулися ще 2 подібних з’їзду.

 

 

День вишиванки

 

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

 

 
Назад Вперед

Опитування

Архів новин

Січень 2025 (15)
Грудень 2024 (27)
Листопад 2024 (33)
Жовтень 2024 (45)
Вересень 2024 (25)
Серпень 2024 (20)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум