Білоцерківський академічний
ліцей «Колегіум»

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

» Список статей за Лютий 2023 року

Поетичний челендж до дня народження Лесі Українки

Ні, я жива, я буду вічно жити,

 я в серці маю те, що не вмирає.

28 лютого 2023 року в ліцеї «Білоцерківський колегіум» стартував поетичний челендж до дня народження Лесі Українки.

Поетичний челендж до дня народження Лесі Українки


 

 

Зарядна станція для наших захисників

З початку повномасштабного вторгнення учні, учителі, батьки ліцею «Білоцерківський колегіум» допомагають нашим військовим на передовій. Протягом лютого 2023 року колегіанти на благодійних ярмарках зібрали кошти на зарядну станцію для наших розвідників із першої бригади сил спеціального призначення ім. Івана Богуна.

28 лютого учні ліцею придбали зарядну станцію за 18 000 грн. й передали її нашим захисникам. Також наші учні передали розвідникам енергетики, енергетичні батончики, чай, каву, печиво, консерви.

 Представники колегіального братства від імені усіх причетних до збору коштів побажали воїнам якнайшвидше вигнати ворога з нашої землі і пришвидшити перемогу України.

Для сили, для правди, для волі!..
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
До суду тебе не скують ланцюги,
І руки не скрутять ворожі:
Стоять твої вірні сини навкруги
З шаблями в руках на сторожі.
Стоять, присягають тобі на шаблях
І жити, і вмерти з тобою,
І прапори рідні в кривавих боях
Ніколи не вкрити ганьбою!
(Олександр  Олесь)

Слава ЗСУ!

Ми віримо в нашу перемогу!

Усе буде Україна!

Зарядна станція для наших захисників

Зарядна станція для наших захисників

Зарядна станція для наших захисників


 

101 інформує

Інформаційні матеріали розроблені Департаментом кіберполіції Національної поліції України спільно з волонтерськими організаціями в межах соціального проєкту «BRAMA»

Як повідомив працівник відділу протидії кіберзлочинам в Київській області, інспектор Василь Романенко, у зв’язку із тим, що 1 вересня 2023 року Президент України презентував для українських школярів, їхніх батьків і педагогів інноваційний освітній цифровий проект «Мрія», виникла необхідність проведення ребрендінгу нашого вже існуючого прєкту.

Ребрендінг, також, включає в себе і перезапуск комунікації, а саме виготовлення та розміщення нових ознайомчих та рекламних матеріалів, з метою залучення більшої кількості небайдужих активних громадян.

Крім того плануємо, спровокувати нову хвилю уваги до проєкту  MRIYA, покращити комунікації із користувачами, залучити нових та активізувати вже існуючих, прийнято рішення провести ребрендінг проєкту, що включатиме в себе як заміну візуальних елементів так і комунікативної стратегії.

Загалом інспектор надав коментар стосовно того, чому саме БРАМА

Перш за все брама - це ворота, які захищають від небезпеки та закривають  нас від негативного впливу. 

БРАМА - це  синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Наші цінності:

  • прозорість;
  • компетентність;
  • незалежність;
  • результативність

Наша місія:

  • очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту 
101 інформує

Наші цілі:

  • Знищення російських осередків в Інтернеті
  • Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
  • Протидія наркотикам та шахрайству
  • Навчання та тренінги з кібергігієни
  • Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
  • Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вирогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA».

Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору  від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації,  протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.

Що ми пропонуємо учасникам:

  1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
  2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
  3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
  4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
  5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.

Також, ми пропонуємо нашим учасникам розважальний контент, який дозволить трішки відволіктись від виконання завдань та порадіти разом із нами успіхам українських військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога. 

Тож запрошуємо долучитись до соціального проєкту «БРАМА» 

https://t.me/+HsHhad5UGSkzOThi – це найбільше інформаційне військо, яке налічує понад 170 000 громадян.

Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно зі статистики, роботи ще багато, ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.

ЯКЩО ТИ НЕ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВОЇМИ СИЛАМИ АБО ФІНАНСАМИ, ТО МИ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВІЙ ЧАС!

https://t.me/+HsHhad5UGSkzOThi

Відділ протидії кіберзлочинам в Київській області 

 

101 інформує

Суха рослинність

 

101 інформує

 

 

 

 

 

101 інформує

 

Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник"

 

 









 


 

Літературний вечір "Заримую кохання у вірші"

У Міжнародний день рідної мови у Центрі позашкільної освіти "Соняшник" відбувся літературний вечір "Заримую кохання у вірші", який організувала та провела керівник Літературної студії, білоцерківська поетеса Ірина Запорізька. 

Дякуємо за натхнення та творчість юним авторам ліцею «Білоцерківський колегіум» Софії Мережнюк, Алі Божик, Лілії Нечупій.

На літературному вечорі також відбулося нагородження переможців поетичного челенджу "Кохання лікує". Марія Дудник отримала нагороду у номінації «Найкраща декламація вірша».

Подібні заходи дуже важливі та потрібні і для дорослих, і для дітей, оскільки допомагають хоч на мить відволіктись від страшної реальності та зняти напругу. Вони надихають, піднімають настрій, дарують тепло та затишок, не дають загаснути вогнику надії, віри та любові.

Літературний вечір "Заримую кохання у вірші"


 

 
 

День рідної мови в ліцеї "Білоцерківський колегіум"

 

Саме мова є ознакою нації, бо формує національний менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки.
У важкі часи плекайте рідну мову і любіть її ще дужче. Вона — наша гордість і наша сила. У ній — наша українська, ніким не скорена душа, у ній — мудрий голос поколінь, який не дозволить занепасти духом, у ній — весняний світанок, за яким неодмінно настане світлий день і наша ПЕРЕМОГА128153;128155;

 


До Дня рідної мови учні 41 групи провели марафон запитань "Моя мова - моя броня", у ході якого перевірили знання колегіантів з орфоепії. Приємного перегляду!

 

Вона має 256 тисяч слів і найбільше тих, що починаються на літеру «П». Уперше про неї згадали 448 року. Вона багата на синоніми та зменшувальні форми. Їй присвячували вірші та пісні.

 

 21 лютого, відзначаємо Міжнародний день рідної мови. І ми, як ніколи раніше, бачимо її значення, вплив і важливість .

Ліцеїсти провели загальноколегіальний поетичний челендж.

 

Плекаймо свою рідну, ніжну, солов’їну та наймелодійнішу!

День рідної мови в ліцеї "Білоцерківський колегіум"

Мова – це найсильніший інструмент збереження і розвитку матеріального й духовного спадку кожного народу. Тому знати, вивчати, берегти і збагачувати рідну мову – це обов’язок кожної людини.

У бібліотеці сімейного читання пройшов День інформації «Рідна мова – коріння нації».

Бібліотекарі читального залу провели для семикласників ліцею «Білоцерківський колегіум» мовознавчий тренінг «В Україні проживаєш, а чи мову її знаєш?» Діти дізналися цікаві факти про українську мову, утворювали нові слова із запозичених іноземних, відгадували мовні загадки, продовжували рядки з українських народних пісень, застосовували архаїзми тощо.

 

День рідної мови в ліцеї "Білоцерківський колегіум"

День рідної мови в ліцеї "Білоцерківський колегіум"

День рідної мови в ліцеї "Білоцерківський колегіум"


 


І поки живе мова — житиме й народ,
яко національність…
Іван Іванович Огієнко
21 лютого для ліцеїстів 6-А та 7-Б класів був проведений лекторій «Міжнародний день рідної мови».
Опановувати мову людина починає з дня народження. Протягом життя – змалку і до останнього подиху – людину супроводжує мова.
Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалося під пером Івана Котляревського, особливо – Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.
Вони прославляли країну своїми справами, пропагували українське слово, національну культуру за межами України.
Не забувайте, що словом можна торкнутися найпотаємніших куточків людської душі. Можна створити красу, а можна й спотворити. Для кожного народу дорога його мова.
Дорожіть своєю рідною українською мовою!
День рідної мови в ліцеї "Білоцерківський колегіум"

День рідної мови в ліцеї "Білоцерківський колегіум"
У рамках Дня рідної мови серед учнів 44 групи було проведено лінгвістичний турнір знавців рідної мови. 
День рідної мови в ліцеї "Білоцерківський колегіум"

Мова – духовна основа народу

За рішенням ЮНЕСКО, 21 лютого всі народи землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Зараз це свято крокує по всій планеті, і кожен громадянин будь-якої країни ще більше відчуває свою приналежність до свого народу, народності, нації. Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле.

Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури.

В історії української мови були доволі складні часи – її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя. Попри всі складнощі, український народ зміг зберегти квітучу мову, якою розмовляють понад 45 мільйонів людей по всьому світу.

 21 лютого учні 43 групи філологічного профілю  реалізували проект «Мова- духовна основа народу».

У рамках проекту було проведено журналістське дослідження «Чи потрібна в Україні друга державна мова?», учні презентували творчі роботи «Без мови немає народу».

Рідною мовою говорить серце й душа української землі. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо в душі любов до рідної мови!

 

День рідної мови в ліцеї "Білоцерківський колегіум"

День рідної мови в ліцеї "Білоцерківський колегіум"

 




 

Конференція "Герої не вмирають"

До Дня Героїв Небесної Сотні здобувачі освіти 32 групи провели конференцію "Герої не вмирають". На заході відбулася презентація подій Революції Гідності. Аналізуючи події лютого 2014 року, учні вшанували пам'ять Героїв, що віддали життя в боротьбі за свободу України.

Конференція "Герої не вмирають"

Конференція "Герої не вмирають"

Конференція "Герої не вмирають"



 

День пам’яті Героїв Небесної Сотні в ліцеї "Білоцерківський колегіум"

Коли вогонь зійшов із площ,

Коли розвиднілася днина,

На сіру землю падав дощ:

Бог плакав як мала дитина

Сьогодні Україна вшановує Героїв Небесної Сотні.

З 18-го по 20-те лютого 2014 року в центрі Києва розстріляли Активістів Революції Гідності. Героїв Небесної сотні. Ці дні стали точкою неповернення і першою битвою в російсько-українській війні.

Життя вносить свої корективи. У цей складний час ліцей «Білоцерківський колегіум» продовжує проводити виховні заходи навіть під час повітряної тривоги. У заході взяли участь ліцеїсти 21 та 22 групи.

Слава Героям! Україна переможе!

День пам’яті Героїв Небесної Сотні в ліцеї "Білоцерківський колегіум"


 

«У нашій пам՚яті вони навічно залишились»

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності, інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.  

Саме тому до дев՚ятої річниці тих кривавих подій у ліцеї спільно з працівниками бібліотеки сімейного читання № 9 було проведено акцію пам՚яті «У нашій пам՚яті вони навічно залишились». Працівники бібліотеки розповіли колегіантам про силове протистояння під час Революції Гідності, показали кінохроніки тих трагічних подій, розказали про свої почуття та враження, як очевидці.

Весь біль і жах цього часу українська нація виражала в піснях. Музика допомагала вистояти та піднімала патріотичний дух. Тому колегіанти мали можливість послухати музичні композиції у виконанні учнів шкіл мистецтв № 1 та № 6, які лунали під час Революції, а також ті, які стали популярними сьогодні.

Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

 

«У нашій пам՚яті вони навічно залишились»

 

«У нашій пам՚яті вони навічно залишились»

 

«У нашій пам՚яті вони навічно залишились»

 

«У нашій пам՚яті вони навічно залишились»

 

 

 

 
 
Назад Вперед

Опитування

Архів новин

Листопад 2024 (26)
Жовтень 2024 (45)
Вересень 2024 (25)
Серпень 2024 (20)
Липень 2024 (21)
Червень 2024 (14)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум