27.10.23 учні 42 групи відвідали музей "Краплини пам'яті", який розташований на території Спасо Преображенського собору. У храмі представлено понад 80 історій воїнів з Білоцерківщини. В ящиках з-під набоїв розміщені фото, біографії та особисті речі, які збирали по всій Україні.
Екскурсію проводила дружина загиблого Героя Тетяна Смогоржевська, яка розповіла про історію створення музею та поділилась своєю особистою історією.
Також разом з нами відвідала музей мати учениці, яка виборює нашу свободу і незалежність на передових позиція. Надія Дмитрівна захищає Україну з перших днів війни. Розповіла захисниця про воєнні будні, про героїзм наших українських воїнів. Нажаль на фото є і її побратими, яких вона знала особисто, знала характер кожно з них, їх історію, їх героїчні вчинки.
Герої пішли у вічність і ми не маємо право їх забувати.
Наша Україна – це краса гір і морів, мальовничі пейзажі, замки і фортеці, казкові міста і селища.
Подорож Україною – це можливість отримати незабутні враження на все життя. Це приємне проведення часу, неповторні емоції і дотик до невичерпної української культури, це подорожі і пригоди, які не можуть набриднути.
Під час осінніх канікул учні 23, 34 групи, 7-Б класу ліцею «Білоцерківський колегіум» здійснили цікаву подорож до перлини Поділля міста Кам’янця-Подільського та міста мрії – Чернівців.
Незабутні враження залишилися у ліцеїстів від прекрасного міста Чернівці, яке вони відвідали у перший день подорожі.
Чернівці – перлина Буковини, яка милує око та манить до себе туристів. Місто прославилось своєю історією, архітектурою, розкішними храмами, старовинними площами, затишними вуличками, неповторним контрастом старого центру і районів новобудов. Справжньою окрасою Чернівців, безперечно, є головний корпус Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Будівля споруджена наприкінці XIX століття за проектом архітектора Йосефа Главка завдяки зусиллям єпископа Євгена Гакмана. Вона складається з трьох корпусів: головного, духовної семінарії разом із церквою Трьох Святителів, пресвітерії. Резиденція включена в список об'єктів всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО і вражає багатством оформлення, в якому поєднуються готичні, візантійські, східні та інші мотиви.
Навколо університету велично розкинувся дендропарк площею 5 гектарів. Він є чудовим зразком садово-паркового мистецтва й служить місцем для відпочинку. Серед численних дерев та кущів можна побачити кілька басейнів з фонтанами, скульптури та грот.
Гуляючи мальовничими Чернівцями, ми пройтися вулицею Ольги Кобилянської, що є головною пішохідною вулицею Буковини. Вона розташована у самому центрі міста і переповнена крамницями, затишними кав’ярнями, ресторанами, сувенірними лавками. Мешканці міста розповідають, що колись вулицю Кобилянської підмітали букетами троянд і навіть забороняли сюди ходити у брудному взутті. А поки все місто спало, двірники мили бруківку милом.
Наступного дня об’єктом нашої мандрівки стало місто Кам’янець-Подільський.
Кам'янець-Подільський - одне з найстаріших, найкращих та найромантичніших середньовічних міст України. Це могутня Каменецька фортеця на своєрідному острові, оточена каньйоном річки Смотрич та старе місто, в якому майже немає будівель ХХ ст. Минуле, яким можна пишатися та неймовірна природа. Місто займає третє місце за кількістю архітектурних пам’яток після Львова та Києва, а старовинна Кам’янець-Подільська фортеця входить до сімки історико-архітектурних чудес України. Замковий комплекс унікальний тим, що в ньому вдало поєднано природній ландшафт та створений людиною оборонний комплекс.
Екскурсія викликала у ліцеїстів багато емоцій та залишила незабутні враження. А ще було накреслено нові цікаві маршрути.
Слава Україні!
З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури 27 жовтня 2023 року, у День української писемності та мови, учні та педагоги ліцею «Білоцерківський колегіум» долучилися до написання XXІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Максим Рильський писав: Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її!
Розмовляйте українською, думайте українською, любіть українською.
З Днем української мови та писемності!
У перший день осінніх канікул учні 31 і 33 груп вирушили до Львова. Відвідини міста розпочалися з екскурсії Шевченківським Гаєм - одним із найбільших музеїв просто неба у Європі, де гармонійно поєднались історія та сучасність. Під час прогулянки Львівським скансеном школярі пройшли через своєрідні мікросела, де відтворено особливості етнографічних регіонів чи історико-етнографічних груп Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини, Буковини, Покуття, Поділля, Закарпаття, Львівщини.
Наступним етапом мандрівки стали відвідини Личаківського кладовища, де учням розповіли про відомих осіб, які поховані на цвинтарі.
Десятикласники побували в музеї коштовностей, який вразив колегіантів старовинними і вишуканими меблями, картинами, дорогоцінними дзеркалами, годинниками і монетами.
Цікавою була екскурсія підземеллями Львова та аптекою-музеєм.
Колегіанти протягом дня гуляли мальовничими вуличками міста, які пропахли наскрізь ароматом кави, шоколаду та карамелі. Відповідно, не змогли пройти і повз майстерні, де виготовляють ці «візитівки» Львова.
Кожна культура має свої власні обереги, традиційні образи та тотеми. Одним з найпоширеніший предметів-оберегів на території України є лялька-мотанка. Така іграшка не просто фігурка для ігор, а справжній амулет та талісман для усієї сім’ї та її членів.
Учні 7-А та 7-Б класів відвідали майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки з ниток в синьо-жовтих кольорах. Виготовлення цієї ляльки не потребує значної кількості матеріалів та часу, зате діти отримали красиву іграшку й задоволення від творчого процесу.
Канікули в розпалі, а це означає, що активний відпочинок школярів набирає обертів. Змістовно та пізнавально провели свій канікулярний час ліцеїсти 11, 32 та 41 груп, відвідавши замок - музей Радомишль, що на Житомирщині. Це унікальний і єдиний в Україні музей української домашньої ікони та старожитностей «Душа України». В музеї нараховується близько 5000 одиниць зберігання з усіх регіонів України. У залах музею, окрім ікон, представлені оригінальні старовинні фотографії, колекція прасок, предмети старовини, дерев’яні скульптури, антикварні люстри, картини та меблі. У замку діти також відвідали Радомишльську папірню - єдину в Україні відновлену середньовічну фабрику з виготовлення паперу за старовинною технологією.
20 жовтня 2023 року учні 43 групи разом із класним керівником відвідали музей, присвячений вшануванню пам'яті героїв, що поклали свої життя за світле майбутнє нашої країни та її народу. Це місце, творцями якого є дружини загиблих героїв, відображає жахливу реальність цієї кривавої війни. У ході проведення екскурсії учні мали змогу ознайомитися з різноманітними музейними експонатами, що демонструють, якою ж ціною ми виборюємо свободу та незалежність.
При вході в музей можна побачити прапори з посланнями солдатів, залишки від ракет, гранати, уламки з місць подій та різні монументальні стелажі з інформаційними картками, за допомогою яких можна дізнатись про найзапекліші бойові дії у різних містах України. На стінах музею розташована велика кількість фотографій солдатів, які були зроблені і під час війни, і в щасливі моменти довоєнного життя. Важко дивитись на ці знімки без сліз, усвідомлюючи, що цих людей вже немає. У другій залі розташовані "краплинки пам'яті", що були створені персонально для кожного з захисників. Там зібрали всі найцінніші для них речі, а також поділились біографією героїв.
Саме завдяки таким музеям ми можемо закарбувати суворі реалії нашої історії та пронести її через наступні покоління, аби вони теж вшановували пам’ять Героїв України, що полягли у боротьбі за її незалежність.