Білоцерківський колегіум

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

» Новини » День взяття Бастилії

День взяття Бастилії

Цікавий факт про Бастилію: після її взяття, головний ключ цього закладу виявився у маркіза де Лафайета, який згодом передав його Джорджу Вашингтону. Ключ все ще можна побачити в Вашингтоні в особняку в Маунт-Вернон.

День взяття Бастилії

День взяття Бастилії - 14 липня - відзначається не тільки у Франції, а й в усьому світі. Саме цього дня в 1789 році повсталі парижани штурмом взяли грізну і ненависну фортецю-в’язницю Бастілію - символ королівського деспотизму і звільнили семярих ув’язнених, що стало початком Великої французької революції. Зараз до цього свята вже не ставляться як до революційного, святкується щось велике для кожного француза, світле, радісне і патріотичне. А на місці Бастилії розташовується великий транспортний круг-розв’язка з Колоною Бастилії в центрі.

Під час боїв у Бастилії загинуло 98 атакуючих і т ільки один захисник. Причинами падіння Бастилії історики називають невтручання значної частини військ Королівської армії, які були розташовані на Марсовому полі, і які були добре озброєні і навчені.

Останньою краплею, що переповнила чашу народного терпіння і підштовхнула людей виступити на штурм, стало звільнення Жака Неккера. Він був міністром фінансів при королі Людовику XVI і вважався таким, що симпатизує простим людям. 11 липня 1789 Людовик XVI вирішив його звільнити. Коли звістка про звільнення Неккера досягла Парижу, почався штурм Бастилії.

Бастилія спочатку була "елітної" королівської в’язницею. Вона була побудована у 1370-х роках і планувалася як кріпосне спорудження для захисту Парижа від англійців під час Столітньої війни.

В момент штурму вона містила тільки сім ув’язнених, серед яких були чотири фальсифікатора, два божевільних і один аристократ. Аристократом був граф Хуберт де Солаж, сім’я якого попросила посадити його до в’язниці за вчинене кровозмішення з сестрою.

Одним з божевільних був англо-ірландець на ім’я Де Вітт, який вважав себе то Юлієм Цезарем, то Сент-Луїсом, то богом.

Після звільнення один з ув’язнених, як повідомляється, категорично відмовився їхати, поки не закінчить вечеряти смаженим фазаном.


872 Переглядів.

А також по темі:

Опитування

Архів новин

Квітень 2024 (11)
Березень 2024 (34)
Лютий 2024 (29)
Січень 2024 (40)
Грудень 2023 (35)
Листопад 2023 (42)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум