Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах
Концепція патріотичного виховання
Заходи щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді
ПРОГРАМА «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА» У ПОСТУПІ ДО ЦІННОСТЕЙ
КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СИСТЕМІ ОСВІТИ УКРАЇНИ
План дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки
Нормативно-правове забезпечення
План заходів із патріотичного виховання на 2023/2024 навчальний рік
Новини рубрики
2023/2024 навчальний рік
XXІІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності в ліцеї "Білоцерківський колегіум"
З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури 27 жовтня 2023 року, у День української писемності та мови, учні та педагоги ліцею «Білоцерківський колегіум» долучилися до написання XXІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Максим Рильський писав: Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її!
Розмовляйте українською, думайте українською, любіть українською.
З Днем української мови та писемності!
Учні 7-А та 7-Б класів ліцею «Білоцерківський колегіум» відвідали майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки
Кожна культура має свої власні обереги, традиційні образи та тотеми. Одним з найпоширеніший предметів-оберегів на території України є лялька-мотанка. Така іграшка не просто фігурка для ігор, а справжній амулет та талісман для усієї сім’ї та її членів.
Учні 7-А та 7-Б класів відвідали майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки з ниток в синьо-жовтих кольорах. Виготовлення цієї ляльки не потребує значної кількості матеріалів та часу, зате діти отримали красиву іграшку й задоволення від творчого процесу.
Подородож Житомирщиною
Канікули в розпалі, а це означає, що активний відпочинок школярів набирає обертів. Змістовно та пізнавально провели свій канікулярний час ліцеїсти 11, 32 та 41 груп, відвідавши замок - музей Радомишль, що на Житомирщині. Це унікальний і єдиний в Україні музей української домашньої ікони та старожитностей «Душа України». В музеї нараховується близько 5000 одиниць зберігання з усіх регіонів України. У залах музею, окрім ікон, представлені оригінальні старовинні фотографії, колекція прасок, предмети старовини, дерев’яні скульптури, антикварні люстри, картини та меблі. У замку діти також відвідали Радомишльську папірню - єдину в Україні відновлену середньовічну фабрику з виготовлення паперу за старовинною технологією.
Краплини пам'яті
20 жовтня 2023 року учні 43 групи разом із класним керівником відвідали музей, присвячений вшануванню пам'яті героїв, що поклали свої життя за світле майбутнє нашої країни та її народу. Це місце, творцями якого є дружини загиблих героїв, відображає жахливу реальність цієї кривавої війни. У ході проведення екскурсії учні мали змогу ознайомитися з різноманітними музейними експонатами, що демонструють, якою ж ціною ми виборюємо свободу та незалежність.
При вході в музей можна побачити прапори з посланнями солдатів, залишки від ракет, гранати, уламки з місць подій та різні монументальні стелажі з інформаційними картками, за допомогою яких можна дізнатись про найзапекліші бойові дії у різних містах України. На стінах музею розташована велика кількість фотографій солдатів, які були зроблені і під час війни, і в щасливі моменти довоєнного життя. Важко дивитись на ці знімки без сліз, усвідомлюючи, що цих людей вже немає. У другій залі розташовані "краплинки пам'яті", що були створені персонально для кожного з захисників. Там зібрали всі найцінніші для них речі, а також поділились біографією героїв.
Саме завдяки таким музеям ми можемо закарбувати суворі реалії нашої історії та пронести її через наступні покоління, аби вони теж вшановували пам’ять Героїв України, що полягли у боротьбі за її незалежність.
Як вересень, уже я золотий
6 жовтня 2023 року у стінах Київської обласної торгово-промислової палати відбулося надзвичайно зворушливе свято – вшанування видатного поета, композитора і виконавця Анатолія Івановича Кульчицького, який відзначив своє 85-річчя.
Привітати ювіляра цього вечора зібралися поважні і добре знані у нашому місті люди. Серед них були і творчі особистості, і керівники, і освітяни, і просто палкі шанувальники творчості Анатолія Івановича.
Під час свята прозвучало багато віршів ювіляра, пісні на його слова та музику. Присутніми було сказано багато теплих слів про ювіляра.
Учні 33 та 34 груп ліцею «Білоцерківський колегіум» також привітали Анатолія Івановича, побажали йому міцного здоров’я, довгих років життя, творчого натхнення та ще багато нових прекрасних творів.
Неймовірна Житомирщина
Цікаво, як робили папір у давнину? Саме відповідь на це та інші запитання отримали учні 21 та 22 груп ліцею «Білоцерківський колегіум», які 7 жовтня 2023 року відвідали історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» та Коростишівський каньйон, що на Житомирщині.
У «Замку Радомисль» колегіанти відвідали єдиний у світі унікальний Музей української домашньої ікони та старожитностей, що зібрані з усіх куточків України, долучилися до майстер-шоу з виготовлення паперу за старовинною технологією ХVII століття, прогулялися прекрасним парком. Коростишівський каньйон вразив своєю красою, осінніми барвами лісу, озером у вигляді підкови та високими гранітними скелями.
Неймовірна енергетика, прекрасна природа, цікава екскурсія! Що ще потрібно для гарного відпочинку, для позитивних емоцій!
День учнівського самоврядування у ліцеї «Білоцерківський колегіум»
Традиційно, напередодні Дня учителя, у ліцеї «Білоцерківський колегіум» пройшов День учнівського самоврядування. У ролі вчителів спробували себе учні 8, 9, 10 та 11 класів. Кожен охочий мав можливість побути в ролі педагога, відчути себе справжнім учителем.
Робочий день почався з наради, на якій директор ліцею Склярова Галина Миколаївна привітала всіх з Днем учителя і передала заклад заступнику голови Колегіального братства - Олійнику Назару Дмитровичу.
У цей день весь навчальний процес був під пильним контролем учнів-дублерів адміністрації колегіуму: Сич Аліси, Кубарської Діани. Щоб провести уроки, «юні вчителі» заздалегідь ознайомилися з навчальним матеріалом, який повинні викласти нам уроках.
Ліцеїсти 11 класів підготували для усіх учителів музичне вітання.
По завершенню Дня самоврядування відбулася підсумкова нарада для вчителів та учнів-дублерів, під час якої кожен охочий міг поділитися своїми враженнями щодо заходу. У цей день уроки сподобались усім, адже все було цікавим та захоплюючим.
29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру
Цього року в Україні відзначається 82-га річниця наймасовішого розстрілу, який був проведений нацистами 20-30 вересня 1941 року. Тоді загинуло понад 33 тисячі людей.
Але точна кількість жертв Бабиного Яру невідома. Історики називають числа від 70 до 150 тисяч розстріляних. Серед убитих були не тільки євреї, а й душевнохворі люди, роми, військовополонені, мирні жителі Києва. Також нацисти у Бабиному Яру знищували членів ОУН.
На вшанування пам’яті усіх невинно вбитих жертв Бабиного Яру у 12, 32, 34 групах ліцею було проведено виховну годину. Учні підготували повідомлення, було переглянуто відео. Завершили виховну годину хвилиною мовчання.
26.09.2023 року в ліцеї «Білоцерківський колегіум» відбулися вибори Голови учнівського самоврядування та голів комісій
За результатами голосування кандидати на посаду Голови учнівського самоврядування набрали таку кількість голосів:
Пастушенко Софія набрала 189 голос;
Олійник Назар набрав 102 голоси;
Сич Аліса набрала 42 голосів;
Храпак Устим набрав 27 голосів;
Кубарська Діана набрала 20 голосів.
За результатами голосування кандидати на посаду голови з інформаційних питань набрали таку кількість голосів:
Ткаченко Аліна набрала 188 голос;
Соколова Софія набрала 64 голоси;
Шлевіт Маргарита набрала 58 голосів.
За результатами голосування кандидати на посаду голови правозахисної комісії набрали таку кількість голосів:
Мусієнко Лада набрала 168 голоси;
Іванова Єлизавета набрала 75 голоси;
Кретовська Кіра набрала 37 голосів;
Андрєєв Арсеній набрав 34 голосів;
Оксентюк Евеліна набрала 22 голосів.
За результатами голосування кандидати на посаду голови з питань екології та спорту набрали таку кількість голосів:
Гордіюк Катерина набрала 106 голосів;
Телющенко Олександр набрав 89 голосів;
Іванюк Кіра набрала 45 голосів;
Лазаренко Поліна набрала 45 голос;
Ігнатов Арсеній набрав 39 голосів;
Губач Ангеліна набрала 21 голоси;
Кузишин Іван набрав 12 голосів.
За результатами голосування кандидати на посаду голови з питань культури та дозвілля набрали таку кількість голосів:
Дудник Марія набрала 122 голоси;
Єрмакова Софія набрала 86 голосів;
Ільніцький Олександр набрав 64 голосів;
Торопова Стефанія набрала 38 голос;
Шевченко Марія набрала 27 голосів;
Пєвнєва Амєлія набрала 19 голосів.
За результатами голосування кандидати на посаду голови питань волонтерського руху набрали таку кількість голосів:
Юревич Евеліна набрала 118 голоси;
Скрекотень Ірина набрала 100 голосів;
Нікітченко Поліна набрала 41 голоси;
Телик Софія набрала 37 голосів;
Сікорська Мирослава набрала 17 голосів;
Хачатрян Альвіна набрала 12 голосів.
Вітаємо переможців і бажаємо наполегливості та успіхів на їх почесних та відповідальних посадах!
Батьківщина Тараса Шевченка
24 вересня учні 7 – Б класу відвідали Національний історико – культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка». Першою зупинкою нашої мандрівки стало село Моринці. Саме тут народився геніальний поет. Друга зупинка нашої подорожі – село Шевченкове ( Керелівка), де пройшло дитинство Тараса Шевченка. Він прожив в селі з 1816 року, з 2 до 14 років. Саме тут зароджувалися таланти майбутнього генія, а разом з цим він пізнавав сирітство, горе і несправедливість.
Шевченківські місця є насправді духовним символом українців та світового українства і належить до пам'яток історії національного значення. Саме тут, у територіальному центрі України, у краю українського генія та пророка можна збагнути силу, древність і таємничість української землі.
Яскраві враження залишилися від поїздки на Батьківщину Тараса Григоровича Шевченка. Чудова природа, дивовижна душевна атмосфера, нові відкриття – все це за один насичений і цікавий день.
Міжнародний День Миру
21 вересня увесь світ відзначає Міжнародний день миру!
Протягом усієї історії український народ боровся за своє мирне існування. Сьогодні кожен громадянин нашої держави, у міру своїх сил та можливостей, виборює мир та спокій для нашої рідної землі. І це в особливий спосіб роблять діти в нашому навчальному закладі.
День миру в ліцеї відзначили 22 вересня, адже російська агресія не дозволила зробити це вчасно. У цей день колегіанти 7-х класів взяли участь в акції «Голуб миру», під час якої вони мали змогу виготовити голубів у різних техніках та написати на них побажання миру, добра, щастя один одному та всій Україні. Учні старших класів прикрасили птахами миру все приміщення закладу, писали на крилах голубів своє бачення миру та висловили свої мрії про майбутнє.
Колегіанти 12 групи підготували листівки для наших захисників із побажаннями якомога швидшої перемоги та миру.
Також лідери учнівського самоврядування провели вікторину «Ми за мир усвіті» на сторінці ліцею в соціальній мережі Instagram.
Сьогодні ми не святкуємо День миру – ми за нього боремося.
Слава Україні!
Україна понад усе!
22 вересня 2023 року у 21 групі класний керівник, Наталія Василівна Черняк, провела виховну годину, присвячену дню миру. Учні 21 групи розповіли цікаву інформацію про важливість миру на всій планеті. Вони пригадали ті світлі часи, коли не було війни, і всі жили у мирі. У колегіантів залишились позитивні емоції на весь день.
Екскурсія до "Парку Київська Русь"
17 вересня учні 7-А класу та 12 групи відвідали «Парк Київська Русь» (Князівство Київська Русь) - центр культури та історії, який відтворює на основі наукових даних архітектурний образ Стародавнього Києва й атмосферу Древньої Русі V-XIII ст.
Головним об'єктом парку є дитинець-кремль Стародавнього Києва, просторово-архітектурний вигляд якого буде відтворено в повному обсязі. В даний час можна оглянути оборонний мур-столпіє, в'їзні ворота з двома триповерховими вежами, ристалище (місце проведення богатирських забав та середньовічних турнірів), княжу палату (трибуна для почесних гостей), сторожову вежу, табір вікінгів і стан кочівників, зрубане житло киянина XI -XII ст.
1 вересня у колегіантів ліцею «Білоцерківський колегіум» відбувся урок на тему: «Ми українці: честь і слава незламним»!
Ми воїни. Не ледарі, не лежні.
І наше діло праве і святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність,
Отож нам так і важко через те
Ліна Костенко
1 вересня у колегіантів ліцею «Білоцерківський колегіум» відбувся урок на тему: «Ми українці: честь і слава незламним»!
Від уроку колегіанти отримали незабутні враження, адже до них завітали гості – наші захисники військові – прикордонники. Учні 21, 22, 23 груп отримали чудову нагоду поспілкуватися з бойовими офіцерами, які боронять Ук