Білоцерківський колегіум

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

» Технології » Виховна робота » Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання


Програма патріотичного виховання, формування здорового способу життя, розвитку духовності учнів Білоцерківського колегіуму Білоцерківської міської ради Київської області на 2019 – 2024 роки

Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах

Концепція патріотичного виховання

Заходи щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді

ПРОГРАМА «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА» У ПОСТУПІ ДО ЦІННОСТЕЙ

КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СИСТЕМІ ОСВІТИ УКРАЇНИ

План дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки

Нормативно-правове забезпечення

Волонтерська діяльність

План заходів із патріотичного виховання на 2023/2024 навчальний рік

 

Новини рубрики

2023/2024 навчальний рік 

 

Уроки мужності «Міста героїв. Перемоги України у війні»

У 41, 42, 43 та 44 групах впродовж тижня відбулися уроки, присвячені 2 річниці звільнення Київщини від російських окупантів  "Вистояли - переможемо". Пригадали події весни 2022 року: створення підрозділів ТРО, оборону аеродромів у Гостомелі та Василькові, звитяжні бої українських воїнів за Гостомель, Ірпінь, Бородянку, Бучу, Макарів, Мощун та інші міста і села півночі Київщини.

Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання

Уроки мужності «Міста героїв. Перемоги України у війні»

Упродовж тижня для учнів 7-9 класів було проведено уроки «Міста героїв. Перемоги України у війні», присвячені річниці звільнення Київщини від російських окупантів. На занятті учні розглянули періодизацію сучасної російсько-української війни та спробували обґрунтувати мету російської агресії.

Березень 2022 року став переломним моментом у повномасштабній війні ₚосії проти України. 21 березня 2022 року українські сили оборони, зокрема 72-а бригада, звільнили село Мощун Бучанського району Київської області. Битва за це місто стала одним із переломних моментів в історії сучасної України. Після переможної битви за Мощун було звільнено низку інших населених пунктів України: Макарів, Ірпінь, Гостомель, Бородянку, Ворзель, Бучу, Городню, Ягідне, Тростянець, Охтирку та інші. 2 квітня від окупантів повністю визволили Київщину й Чернігівщину, а 4 квітня – Житомирщину та Сумщину, пізніше – населені пункти Харківщини, Херсон. Учні взяли активну участь в обговоренні героїчного опору українського народу, його звитяжної боротьби за незалежність України. Колегіанти пригадали сучасні міста-герої: Волноваху, Гостомель, Маріуполь, Харків, Охтирку, Херсон, Чернігів, Бучу, Ірпінь, Бахмут…Учні переглянули відео «Мощун – щит столиці». Хвилиною мовчання ліцеїсти вшанували кожного, хто віддав своє життя за Батьківщину в російсько-українській війні – військових, цивільних.

Звільнення міст і сіл стало можливим завдяки героїзму українських воїнів, підтримці українського народу, ефективній координації дій Сил безпеки й оборони України. Жертви цієї війни, загиблі воїни та мирні жителі – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас.

Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання

Презентація книги Ірини Фаріон “Англізми і Протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті”

Учні та вчителі ліцею «Білоцерківський колегіум» побували на надзвичайно цікавій зустрічі із мовознавцем, педагогом, науковцем, професором та доктором  філологічних наук Іриною Дмитрівною Фаріон .

Ірина Дмитрівна презентувала  монографію «Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті», у якій проаналізоване сучасне мовно-суспільне явище англобарбаризації в соціокультурному контексті, з’ясовано  запозичення крізь призму культурно-мовної національної ідентичності. Також вперше в історії лінгвістики автори запропонували унікальні графічні зображення англізмів як коди їхніх значень із супровідним філософським контекстом. Авторка каже, що це не просто словник, це історія життя слова в англійській та українській мовах. У книзі автори представили сотню поширених нині англізмів та дібрали до них українські відповідники.

Ірина Фаріон у звичній для себе легкій манері розповіла про концепцію книги, прокоментувала її складні моменти філологічного змісту. Її виступ був щедро «приправлений» влучними цитуваннями класиків, ідеологічними розмислами, пекучими фактами із власного життєвого досвіду.

Такі інтелектуальні зустрічі і розмови, як ця, що відбулась на презентації монографії «Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті», є і цікавими, і потрібними для молоді. Вони дарують розкіш спілкування і взаємодію, яка обов'язково дасть плід. На завершення зустрічі колегіанти поставили цікаві питання, зробили спільне фото та поспілкувались з Іриною Фаріон.

Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання

 «Національний тиждень читання. Тиждень поезії»

У рамках Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», яка проходила під гаслом рядка з вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому» у ліцеї «Білоцерківський колегіум» діяла тематична виставка «Не забуду дім».

Оскільки тема тижня поезії «Дім», то колегіанти 7-А класу взяли участь в акції «Намалюю вірш про дім», адже поезія завжди містить яскраві образи та дивовижні метафори, які часто можна візуалізувати.  Учні обрали вірші про дім і зобразили їх на папері. На завершення відбулося обговорення та представлення малюнків.

 

В інформаційно-бібліотечному центрі відбулося засідання читацького клубу, на якому за круглим столом колегіанти восьмого класу декламували поезії про дім. Засідання клубу пройшло під гаслом «Це щастя -  мати дім»,  адже  дім для  українців  з початку повномасштабного вторгнення став святинею,  адже через війну наші земляки були змушені переїхати в інші регіони України чи за кордон, а багато хто залишився зовсім без даху над головою.

Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання


 

Також у рамках тижня пройшов поетичний челендж « Моя країна – ненька Україна!», марафон опитувань «Українські класики про дім», поетичні читання «Рідний дім», вікторина «Країна мрій і сподівань», виразне читання патріотичних віршів про Україну та рідний дім «Усе моє, все зветься Україна».

Марафон опитувань - "Українські класики про дім"

 

 

Шевченка меседж крізь століття

Тарас Шевченко невичерпний і нескінченний. У ньому наша історія і наше сьогодення. Його полум'яне слово боролося за правду під час усіх українських революцій і звучить сьогодні, як заклик до боротьби за нашу свободу: "Борітеся поборете - Вам бог помагає. За вас правда, за вас слава і воля святая!".

У рамках Шевченківського тижня в ліцеї "Білоцерківський колегіум" відбувся челендж "Шевченка меседж крізь століття", присвячений 210 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Під час виступів колегіанти  читали відомі вірші та уривки з поем Т.Г. Шевченка: "Думи мої, думи...", "Катерина", "Пророк", "Садок вишневий коло хати" та інші.

Серед колегіантів, що стали учасниками челенджу, було визначено найкращі виступи:

Гран-прі  - Іваніцька Марія, учениця 21 групи

1 місце - Дрозд Ольга, учениця 31 групи

2  місце - Нікітченко Поліна учениця 7-А класу, Скрекотень Ірина, учениця 11 групи

3 місце - Чернега Юлія, учениця 7-Б класу, Пастушенко Софія, учениця 31 групи, Троценко Катерина, учениця 7-А класу.

Перемогу у номінації "Найкращий читець" отримали: Дудник Марія, учениця 7-А класу та  Коломієць Марія учениця 34 групи.

Найкращий декламатор - Дроздова Вікторія, учениця 21 групи.

За Артистизм - Яцина Софія, учениця 7-Б класу.

Приз глядацьких симпатій отримала Маслун Анастасія, учениця 7-Б класу.

Димлом почесного учасника отримали: Якименко Єгор, учень 7-А класу, Письменник Тетяна, учениця 23 групи, Шлевіт Маргарита, учениця 7-А класу, Гарченко Соломія, учениця 7-Б класу, Карпенко Софія, учениця 7-Б класу, Радченко Анна, учениця 31 групи, Чехівський Ярослав, учень 7-Б класу.

Від щирого серця вітаємо переможців.
Всі переможці були нагороджені дипломами та солодкими призами!
Нехай вогник Кобзаря завжди горить у ваших серцях, посилаючи промені любові до природи, до людини, до рідного слова!

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання

 

Шевченківський  тиждень

У межах Шевченківського тижня з учнями 33 групи був проведений квіз "Що я знаю про Шевченка?"
Колегіанти намагалися швидко і правильно відповідати на запитання, що стосувалися життя та творчого доробку письменника. За результатами вікторини був сформований п'єдестал:
1 місце - Дорошенко Ярослава
2 місце - Кагарлицька Іванна
3 місце - Гарян Димитрій
Усі учасники квізу отримали наліпки із зображенням Тараса Шеченка.

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання

Учні 21 групи провели захід до 210-річниці з дня народження великого українського поета та художника Т.Г.Шевченка

Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, почуттям соціальної і національної справедливості, відданістю правді і свободі. Та чи можемо сповна уявити собі, що за цим стояло, скільки це вимагало душевних сил і боротьби, скільки це коштувало мук і болю, скільки для цього треба було прозрінь думки і висоти духу? Учні 21 групи провели захід до 210-річниці з дня народження великого українського поета та художника Т.Г.Шевченка.  Ліцеїсти підготували  презентацію, малюнки . Також провели конкурс на краще читання поезій великого Кобзаря . Перемогу отримада Дроздова Вікторія.

Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання

Марафон опитувань "Мова молоді українська"

21 лютого учні 33 групи провели марафон опитувань "Мова молоді українська", приурочений до Дня рідної мови. Десятикласники перевіряли знання колегіантів із трьох тем мовознавства: орфоепії, лексикології, морфології. Ліцеїсти безпомилково визначали рід іменників, наголошували та розтлумачували слова.

 

Міжнародний День рідної мови

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.Дата для Дня рідної мови була вибрана на згадку про трагічні події, що сталися в Бангладеші 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, котрі вийшли на демонстрацію на захист своєї рідної мови, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни. Відтоді ця дата у Бангладеші стала днем полеглих за рідну мову, а весь світ відзначає День рідної мови. 19 лютого учні 21 групи провели урок-дискусію на тему «Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина!»Захід пройшов на високому рівні, ліцеїсти підготували корисну та цікаву інформацію.  Колегіанти вкотре переконалися, що українська мова – наш скарб , без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання

День пам’яті Героїв Небесної Сотні в ліцеї "Білоцерківський колегіум"

20 лютого в Україні вшановують День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Цього дня згадують трагічні події січня-лютого 2014 року, коли в ході Революції Гідності відбулися масові розстріли протестувальників. 20 лютого у центрі столиці, на Майдані Незалежності, загинуло найбільше активістів. І ми схиляємо голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за Свободу рідної землі.

З метою вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, учні запалили «Свічки пам’яті» біля портретів Героям Небесної Сотні а вшанували їх хвилиною мовчання.

Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання

29 січня 2024 року, українці відзначають 106-річницю героїчного бою під Крутами, який є важливим символом патріотизму, віри та самопожертви

Бій під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року, був надзвичайно важливим під час боротьби за незалежність України. Талановиті та відважні молоді люди віддали своє життя за свободу та незалежність, залишивши нам спадок героїзму та патріотизму. Сьогодні, відзначаючи цю річницю, ми вшановуємо їхню пам'ять та покликані взяти на озброєння важливі цінності, що об'єднують наш народ – віру в незалежність та бажання боротися за неї.

У ліцеї "Білоцерківський колегіум" пройшди виховні заходи для учнів ліцею, присвячений 106-річчю бою під Крутами. 

Для учнів 7-11-х класів було проведено загальноколегіальний захід "Пам'ятай про Крути"Його підготували колегіанти 11 та 43 групи.Також у ліцеї відбулася хвилина скорботи, яка тихою молитвою увійшла в серце кожного юного українця.

Це одна із найтрагічніших сторінок в історії України. Молоді юнаки повстали проти більшовицьких загарбників під станцією Крути. У нерівному бою зійшлося дві сили: менша, але мужня і волелюбна та більша - жорстока і кривава.
 Кров під Крутами не була пролита марно. З неї, наче з безсмертя, розцвітають пелюстки Волі, військової відваги сьогоднішніх захисників цілісності та незалежності України.
Щороку, 29 січня, кожен українець схиляє голову перед пам’яттю про тих, хто в далекому 1918 році боронив незалежність України ціною власного життя. 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій з шеститисячною армією більшовиків. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання

 

27 січня весь світ відзначає день пам'яті жертв Голокосту.

  Голокост – страшна трагедія єврейського народу, жахливий злочин проти людства, спонсорований режимом нацистської Німеччини, планомірна, опрацьована й реалізована спроба знищити цілий народ, де б не перебували його представники. Шість мільйонів євреїв, серед них півтора мільйони дітей, були знищені нацистами під час Другої світової війни. Це становило третину загальної чисельності єврейського населення у всьому світі.26 січня у ліцеї «Білоцерківський колегіум» було проведено  інформаційні хвилинки, на яких учні 22 групи розповіли про Голокост, його причини та наслідки у світі та  Київщині зокрема. Колегіанти дізналися про «Остаточне розв’язання єврейського питання»:  масові розстріли євреїв, концтабори смерті, життя  у гетто та знищення євреїв у Бабиному Яру.День пам'яті жертв Голокосту - це не лише вшанування тих, хто загинув від рук нацистів, але й мільйонів жертв у всьому світі. Ми маємо пам’ятати про події Голокосту, щоб запобігти повторенню цієї трагедії у майбутньому.

Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання

День Соборності України

22 січня в Україні відзначають День Соборності України. У цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.  

Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання

  День Соборності України – свята воз’єднання земель Великої та Західної України учні 33 та 34 груп підготували та провели для колегіантів інформаційні п’ятихвилинки, присвячені Дню Соборності нашої країни.

День Соборності – день нагадування про головну складову нашої незнищенності – нашу єдність. Єдність українців, незалежно від регіону їх проживання – на Заході чи на Сході, на Півдні чи на Півночі або у Центрі України – є силою українців. Лише коли ми об’єднані – ми можемо протистояти будь-якому ворогові: внутрішньому чи зовнішньому.

Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання

 І нині, у період великих випробувань нашого народу учні ліцею «Білоцерківський колегіум» створили  живий ланцюг, щоб символічно знову продемонструвати єдність українського народу, який згуртовано подолає усі перешкоди до світлого та здорового майбутнього. 

Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання

У колегіумі триває тиждень національно-патріотичного виховання. Цього дня тема марафону опитувань "Видатні особистості України". Нумо переглядати!

 

У колегіумі розпочався тиждень національно-патріотичного виховання. З метою популяризації української культури учні 31 та 33 груп організували марафон опитувань серед колегіантів. Перший день присвячено архітектурним перлинам України. Запрошуємо до перегляду!

 

16 січня 2024 року в студії КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» зібралися учасники обласного уроку мужності «Полум’я ДАПу – у наших серцях». Цей день пам’яті кіборгів було започатковано за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт.
На захід були запрошені джури куреня Ігоря Зінича ліцею «Білоцерківський колегіум» та доєдналися близько 100 онлайн-аудиторій закладів освіти області. Про героя України, мужнього медика та "кіборга" Ігоря Зінича, іменем якого названо наш курінь, доповідав Сич Ілля, учень 34групи ліцею.
Серед почесних гостей, присутніх на заході, були: Євген Межевікін, полковник ЗСУ, Герой України, повний кавалер орденів Богдана Хмельницького; військовослужбовець ЗСУ, захисник ДАПу, пан Сергій; Леоніла Островська, мама загиблого «кіборга».
Виступи усіх учасників були пронизані словами любові до рідної України та глибокої поваги до її захисників. На завершення уроку джури куреня імені Ігоря Зінича ліцею «Білоцерківський колегіум» передали пану Сергію, військовослужбовцю ЗСУ, дитячі малюнки-обереги, чай та печиво для нього та його побратимів.
Нам дуже важливо знати і пам’ятати про наших героїв, адже ми маємо пронести цю історичну пам’ять через роки і покоління. Сьогодні вшановують пам'ять захисників –«кіборгів», згадуючи їх подвиг такими словами: «Вони витримали. Не витримав бетон!»
​Вічна пам'ять, вічна слава і честь захисникам України! Слава Україні!

18611 Переглядів.

А також по темі:

Опитування

Архів новин

Квітень 2024 (25)
Березень 2024 (34)
Лютий 2024 (29)
Січень 2024 (40)
Грудень 2023 (35)
Листопад 2023 (42)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум