Декоративно-ужиткове мистецтво має прадавнє коріння. Українські промисли існували ще за доби Київської Русі, про що говорять історичні довідки й пам’ятки. Тож найдавнішими видами українського ужиткового мистецтва вважають різьбу по дереву, вишивку, гончарство, кераміку та килимарство.
Український народ здавна був одним із найталановитіших у світі. Жага до самостійності й незалежності сприяла збагаченню народної творчості, мистецтва та справжніх українських традицій. Прагнення виживати в тяжкі часи, стиль життя наших прадідів сприяв виникненню декоративно-ужиткового мистецтва. Речі створювались не лише для естетичного задоволення, адже, прикрашаючи оселю, мали й практичне застосування.
На заняттях гуртківці познайомляться з основами декоративно-ужиткового мистецтва, створюватимуть композицiї зі штучних квітів, виготовлятимуть аплікацiї з паперу та тканини, опановуватимуть вишивку бісером, паєтками. Прості вироби, виготовлені своїми руками, дозволяють юним майстрам зробити перші кроки в світ мистецтва.
Керівник гуртка: Івановська Валентина Михайлівна
Графік роботи гуртка:
четвер, 101 ауд. о 15:00, 16:00
НОВИНИ РОБОТИ ГУРТКА
Оголошується набір в гурток декоративно-ужиткового мистецтва!
Гурток декоративно-ужиткового мистецтва розпочинає свою роботу!
Українське народне мистецтво створювалося століттями. Свої уміння майстри передавали з покоління в покоління. В кожному куточку світу відбувалося формування самобутного стилю декоративно-ужиткового мистецтва, створення різноманітних декоратитвних предметів, які мали художню цінність: красиві, вишукані за формою, цікаві в орнаментально-колористичному вирішенні.
На заняттях гуртківці познайомляться з основами декоративно-ужиткового мистецтва, створюватимуть композицiї зі штучних квітів, виготовлятимуть аплікацiї з паперу та тканини, опановуватимуть вишивку бісером, паєтками. Прості вироби, виготовлені своїми руками, дозволяють юним майстрам зробити перші кроки в світ мистецтва.
Керівник гуртка Івановська Валентина Михайлівна
(ауд. № 104, віторок 15.45-16.30).
У січні поточного року пройшов міський конкурс "Єднаймося, брати мої", на якому були представлені роботи "Україна переможе" і "Україна серце моє" у виконанні учениць нашого гуртка Мусієнко Лади (22 група) та Мірошникової Вероніки (22 група).
У грудні 2022 року відбувся міський конкурс "Новорічний сувенір", у якому активну участь взяли вихованці гуртка "Декоративно-ужиткового мистецтва" Шонець Уляна (6-Б клас) та Чернега Юлія (6-Б клас), які у номінації "Новорічні фантазії" представили вироб "Сніговички".
ДЯКУЄМО ДІВЧАТАМ ЗА УЧАСТЬ У КОНКУРСАХ!
Гурток образотворчого мистецтва є одним з найпопулярніших гуртків художньо-естетичного напрямку.
Вихованці гуртка на заняттях зможуть реалізувати свій творчий потенціал, розвинуть асоціативно-образне та просторове мислення, уяву, фантазію, пам’ять та художній смак, навчаться малювати.
На заняттях діти оволодіють наступними компетентностями:
- дізнаються про закони образотворчого мистецтва – основи композиції, кольорознавство, засоби виразності, чинники, що впливають на створення художнього образу;
- отримають знання про види, жанри образотворчого та інші візуальні мистецтва;
- опанують та вдосконалять практичні навики образотворчої діяльності.
Керівник гуртка: Чорноброва Світлана Василівна
Графік роботи гуртка:
понеділок, 104 ауд. о 14:00, 14:55
2023/2024 навчальний рік
Гурток "Образотворче мистецтво" навчає бачити красу та відтворювати її на папері. Виставка «Засніжило» нагадує, що зима - дивовижна пора. Сніг перетворює сірий урбаністичний пейзаж то на фантастичну феєрію, то на романтичну обіцянку, то на чарівну казку. Роботи гуртківців передають різні відтінки зимового настрою, але захоплення красою засніженого міста в них спільне.
Наші проекти на тему "Незламна Україна"
На засіданнях гуртка «Образотворче мистецтво»
учні навчилися працювати в техніці фуд скетчінг
Фуд скетчінг-це техніка швидких замальовок їжі, яка набирає шаленої популярності у всьому світі. Техніка розвиває навички просторового бачення, працює з моторикою, розумінням світлотіні, сприяє творчому розвитку гуртківців.
Найкращі роботи в даній техніці представили: Загурська Амалія, учениця 31 групи, Кретовська Кіра, учениця 7-А класу, Дригало Поліна, учениця 7-А класу.
Батик - це узагальнена назва різноманітних способів ручного розпису тканини. У основі всіх цих прийомів лежить принцип резервування, тобто покриття не проникним фарбу складом тих місць тканини, які повинні залишитися незафарбованими і утворити узор.
Сучасна техніка розпису тканини дуже різноманітна. Батик увібрав в себе особливості і художні прийоми багатьох зображальних мистецтв - акварелі, пастелі, графіки, вітража, мозаїки. Значне спрощення прийомів розпису в порівнянні з традиційною технікою і різноманіття спеціальних коштів дозволяє розписувати різні деталі одягу, предмети інтер'єра, картини на шовку.
Батик використовується в розпису одягу, скатертин, серветок, декоративних подушок, оббивки канапи, покривал, штор, ширм, абажурів, настінного панно і т. д., поміщається ведучу серед декоративних мистецтв. Він з'єднує особливості такої традиційної художньої техніки як акварель, графіку, вітраж, мозаїку. Батик широко використовується в дизайні інтер'єрів, чудово поєднуючись з різними стилістичними і колірними рішеннями. Батик дозволяє створювати ексклюзивні тканини, запитані і майстрами високої моди, і модельєрами, що створюють більш демократичний одяг. Дизайнери, художники, модельєри звертаються до різної техніки розпису тканини, створюючи стильні і оригінальні речі.
На заняттях гуртка ви здобудете практичні навички з основних способів розпису тканин в техніці батик,з'єднання різних технічних прийомів, а також способи розпису тканин. Ці навички можна застосовувати для виготовлення виробів для оздоблення домашнього інтер’єру і загального розвитку художньо-естетичних навичок.
Керівник гуртка: Івановська Валентина Михайлівна
Графік роботи гуртка:
четвер з 15.00 до 17.00, ауд.№104.
Профорієнтаційна робота в загальноосвітньому навчальному закладі
Модель профорієнтаційної роботи ліцею «Білоцерківський колегіум»
Оперативна інформація
2023/2024 навчальний рік
Сорок другий номер "Post Skriptum"
Сорок перший номер "Post Skriptum"
Сороковий номер "Post Skriptum"
Тридцять дев'ятий номер "Post Skriptum"
Тридцять восьмий номер "Post Skriptum"
Тридцять сьомий номер "Post Skriptum"
Тридцять шостий номер "Post Skriptum"
Тридцять п'ятий номер "Post Skriptum"
Тридцять четвертий номер "Post Skriptum"
Тридцять третій номер "Post Skriptum"
Тридцять другий номер "Post Skriptum"
Тридцять перший номер "Post Skriptum"
Тридцятий номер "Post Skriptum"
Двадцять дев'ятий номер "Post Skriptum"
Двадцять восьмий номер "Post Skriptum"
Двадцять сьомий номер "Post Skriptum"
Четвертий номер «Post Skriptum»
Дев'ятий номер «Post Skriptum»
Одинадцятий номер "Post Skriptum"
Дванадцятий номер "Post Skriptum"
Тринадцятий номер "Post Skriptum"
Чотирнадцятий номер "Post Skriptum"
П'ятнадцятий номер "Post Skriptum"
Шістнадцятий номер "Post Skriptum"
Сімнадцятий номер "Post Skriptum"
Вісімнадцятий номер «Post Skriptum»
Дев'ятнадцятий номер «Post Skriptum»
Двадцятий номер "Post Skriptum"
Двадцять перший номер "Post Skriptum"
Двадцять другий номер "Post Skriptum"
Двадцять третій номер «Post Skriptum»
Двадцять четвертий номер «Post Skriptum»
2023/2024 навчальний рік
22 листопада у Центрі позашкільної освіти «Соняшник» Білоцерківської міської ради відбулося нагородження переможців конкурсу самодіяльних поетів і прозаїків «До України серце прихилю». За результатами у номінації "Поезія" у середній віковій категорії II місце отримала Скрипак Софія, учениця 7 - А класу та III місце отримала Дудник Марія, учениця 7 - А класу.
Вітаємо переможців конкурсу!
Бажаємо подальших успіхів та перемог!
Вітаємо переможців міського онлайн конкурсу «Дитячі мрії – 2023»
Курінну Єву, ученицю 32 групи з I місцем у номінації "Бісероплетіння"
Бровченко Поліну, ученицю 21 групи з II місцем у номінації "Плетіння гачком та спицями"
Бажаємо подальших успіхів та перемог!
Вітаємо переможців територіального етапу
Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»
I місце
Єрмакова Софія, учениця 33 групи
II місця посіли
Дудник Марія, учениця 7 - А клас
Кретовська Кіра, учениця 11 група
Торопова Стефанія, учениця 11 група
Сич Аліса, учениця 31 група
Пастушенко Софія, учениця 31 група
III місця посіли
Сорока Андрій, учень 12 група
Бровченко Поліна, учениця 21 група
Мусієнко Лада, учениця 32 група
Бажаємо подальших звершень і перемог!
Вітаємо переможців міського етапу обласного онлайн-фотоконкурсу
«Неосяжна моя, Україно!»
Вітаємо Безрук Людмилу, ученицю 23 групи, з ІІІ місцем в онлайн-фотоконкурсі "Неосяжна моя, Україно!"
за напрямом «Наші мандри».