Білоцерківський колегіум

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

Нормативні документи 2023/2024 навчальний рік

Структура 2023/2024 навчального року

 

І семестр: 01.09 – 22.12.2023 року

ІІ семестр: 15.01 – 31.05.2024 року

Канікули:

- осінні: 23 - 29.10.2023 року

- зимові: 25.12.2023 року - 14.01.2024 року

весняні: 25 - 31.03.2024 року

 

Накази МОН України

 

Наказ МОН № 705 від 07.06.2023 року "Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2024»"

 

 

Листи МОН України

 

Лист МОН №1/13749-23 від 12.09.2023 року "Про інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році"

Лист МОН № 1/12816-23 від 28.08.2023 року "Про проведення Першого уроку"

Лист МОН № 1/12702-23 від 24.08.2023 року "Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році"

Лист МОН № 1/12186-23 від 16.08.2023 року "Про організацію 2023/2024 навчального року в закладах загальної середньої освіти"

Лист МОН № 1/12038-23 від 14.08.23 року "Про переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2023/2024 навчальному році"


Лист МОН № 1/6990-23 від 17.05.23 року "Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року"

 

Загальна середня освіта України в умовах воєнного стану та відбудови: реалії, досвід, перспективи / методичний порадник науковців Інституту педагогіки НАПН України до початку нового 2023–2024 навчального року : методичні рекомендації / за заг. ред. Олега Топузова, Тетяни Засєкіної : Ін-т педагогіки НАПН України. — [Електронне видання]— Київ : Педагогічна думка, 2023. — 192 с.

 

Освітній процес в умовах війни: Рекомендації МОН на початку 2023-2024 н.р.

 

Вітаємо переможців!

Вітаємо переможців!

 

Вітаємо переможців!

 

 

 

Увага! Увага! Увага! Оголошуємо збір ліків для наших захисників!

Оголошуємо збір ліків для наших захисників!

На жаль, із настанням осені загострюються ГРВІ хвороби.

Усіх небайдужих просимо приносити протизастудні, противірусні,

жарознижувальні й протизапальні засоби та різноманітні краплі й спреї у вестибюль колегіуму, де буде розгорнуто волонтерський пункт.

Не дамо вірусам та бацилам затримати нашу ПЕРЕМОГУ!

Увага! Увага! Увага! Оголошуємо збір ліків для наших захисників!


 

Вітаємо переможців!

Вітаємо переможців!

 

Вітаємо переможців!

 

 

 
 

Обережно! Вірусний гепатит А

За інформацією МОЗ України у Вінницькій області зареєстровано спалах гепатиту А.Станом на 31.10.23, зафіксовано вже 247 випадків захворювання на вірусний гепатит А,зокрема 16 – за минулу добу. Із них лабораторно підтверджені 207 випадків, 118 людей перебувають на стаціонарному лікуванні. Серед захворілих – 35 дітей, у тому числі дошкільного віку. Хворіють також 9 студентів, серед працівників закладів освіти зафіксовано 13, випадків вірусного гепатиту А, серед медиків - 7. Поодинокі випадки захворювання,окрім Вінниці, зареєстрували і в інших територіальних громадах області. Хворих на гепатит А виявили у Могилеві-Подільському, Хмільнику, Калинівці, Гайсині та Козятині. Оскільки джерелом інфекції є хвора людина, ризик розповсюдження хвороби можливий з міграцією населення між Київською та Вінницькою областями. Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу.Поширення вірусу відбувається здебільшого в теплий період року. Однак через тривалий інкубаційний період та субклінічну стадію характеризується сплесками інфекцій навесні й восени. Джерелом інфекції є хвора людина з будь-якими формами захворювання. Інкубаційний період – 7-50 днів (в середньому 15-45 днів). До вірусу сприйнятливі виключно люди, незалежно від віку.Вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих та передається від людини долюдини (після контакту з хворим), через воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотримання правил особистої гігієни.У більшості випадків хвороба починається гостро, з підвищенням температури до 38,5  С протягом перших 2-3 днів, ломотою в тілі, можливим першінням у горлі. Хворалюдина відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота,біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуваєтемного забарвлення (кольору міцного чаю або пива). Можливе свербіння шкіри. Приблизноу 80% хворих реєструється безжовтянична форма, що зумовлює труднощі діагностики івисоку контагіозність гепатиту А.Після перенесеного захворювання формується стійкий, досить тривалий імунітет,однак  можливі ускладнення з ураженням жовчних шляхів та гастродуоденальної зони,перехід у хронічний гепатит та цироз печінки.
Для вірусного гепатиту А характерні спалахи, які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо дитячих дошкільних та навчальних закладах).Як уникнути зараження вірусом гепатиту А :
використовувати для пиття та миття посуду лише перекип`ячену воду (водукип’ятити не менше 10 хвилин, дати відстоятися);
не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду знезнайомих джерел водопостачання;

під час неорганізованого відпочинку для пиття та приготування їжі мати зсобою запас питної води (краще бутильованої);

перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промитипитною водою, для споживання дітьми – обдати кип’ятком;

чітко дотримуватися правил особистої гігієни – обов`язково мити руки змилом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідуваннятуалету;

не займатись самолікуванням, за появи перших ознак захворюваннятерміново звернутися до лікаря.

Профілактика вірусного гепатиту А зводиться до раннього виявлення та ізоляції хворих, заключної дезінфекції в осередку інфекції. Особи, які контактували з хворими,підлягають медичному обстеженню протягом 35 днів на предмет виявлення ранніх симптомів хвороби. У дитячих закладах установлюють карантин на 35 днів; протягом 2-х місяців після останнього випадку захворювання на гепатит А не проводять планових щеплень. Основними профілактичними заходами, які спрямовані на запобігання поширення захворювання вірусним гепатитом А, є покращення комунального благоустрою міст та сіл, забезпечення населення доброякісною питною водою, дотримання правил особистої гігієни під час приготування страв, якісне миття фруктів та овочів.Найбільш дієвим етапом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А  є проведення вакцинації.

 
 

До уваги батьків!

16 жовтня 2023 року з 16.30 до 18.30  у ліцеї "Білоцерківський колегіум" відбудеться День вечірніх зустрічей. 

 Ви матимете змогу поспілкуватися про навчання Ваших дітей із адміністрацією закладу освіти, керівниками груп та учителями-предметниками.

                                                                                                                                  Адміністрація ліцею

 

МОН підтримує відсторонення нещеплених дітей від занять

Міністерство освіти і науки підтримує заходи з відсторонення від очного навчання дітей, які не щеплені від кору.

Такою є офіційна позиція МОН щодо обмежень на відвідування дитячих закладів без щеплень проти кору, запроваджених у Рівненській та Чернігівській областях.

Постанови головних санітарних лікарів областей про відсторонення нещеплених дітей прийняті згідно зі статтею 15 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», яка регламентує, що невакциновані діти не можуть відвідувати дитячі заклади, за винятком тих, хто має медичні протипоказання до вакцинації.

За інформацією МОН, наразі в Україні Міністерством охорони здоров’я ініційована «наздоганяюча» вакцинальна кампанія для охоплення щепленнями невакцинованих проти кору дітей до 17 років.

Її метою є проведення понад 260 тисяч щеплень дітям, які через карантин, повномасштабну війну, евакуацію пропустили щеплення проти кору.

У межах кампанії проведено понад 100 тисяч щеплень, тобто майже 40% від запланованих. Наразі низькі рівні охоплення щепленнями в ході кампанії реєструються в Чернігівській, Вінницькій, Одеській, Івано-Франківській, Сумській областях.

Тому Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством охорони здоров'я та Центром громадського здоров'я закликає батьків не нехтувати плановими щепленнями та вакцинувати дітей проти кору, паротиту та краснухи.

 

Оголошується набір в гурток декоративно-ужиткового мистецтва!

Гурток декоративно-ужиткового мистецтва розпочинає свою роботу!    

 

           

Українське народне мистецтво створювалося століттями. Свої  уміння майстри передавали з покоління в покоління. В кожному куточку світу відбувалося формування  самобутного стилю декоративно-ужиткового мистецтва, створення різноманітних декоратитвних предметів, які мали художню цінність: красиві, вишукані за формою, цікаві в орнаментально-колористичному вирішенні.

На заняттях гуртківці познайомляться з основами декоративно-ужиткового мистецтва, створюватимуть композицiї зі штучних квітів, виготовлятимуть аплікацiї з паперу та тканини, опановуватимуть вишивку бісером, паєтками. Прості вироби, виготовлені своїми руками, дозволяють юним майстрам зробити перші кроки в світ мистецтва.


Керівник гуртка Івановська Валентина Михайлівна

(ауд. № 104,  віторок 15.45-16.30).

Оголошується набір в гурток декоративно-ужиткового мистецтва!

 
Назад Вперед

Опитування

Архів новин

Листопад 2023 (34)
Жовтень 2023 (31)
Вересень 2023 (39)
Серпень 2023 (20)
Липень 2023 (16)
Червень 2023 (32)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум