Білоцерківський колегіум

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

Білоцерківський колегіум » Останні новини

12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики

12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики

У цей день, 12 квітня, у 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Розвиток польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською космонавтикою.

Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики.

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

 

 

10 квітня - День братів і сестер

10 квітня - День братів і сестер

Щороку 10 квітня святкують День братів і сестер. Це свято було встановлене, щоб нагадати людям про сімейні цінності, побудовані на любові, турботі та взаємній повазі між близькими людьми – адже брати і сестри, після батьків, є найближчими родичами.     День братів і сестер – ще один привід привітати і поспілкуватися з дорогою людиною. Навіть простий телефонний дзвінок, або SMS можуть бути дуже важливими й підняти настрій брату та сестрі, де б він або вона не перебували.Вперше цей день був відзначений в 1998 році і став швидко набирати популярність спочатку в США, а потім отримав поширення і в інших країнах, наприклад, Британії, Австралії, Японії, Новій Зеландії, Канаді, Швеції та інших.  
                                              Ідея заснування цього свята належить Клаудії Еварт, яка втратила своїх рідних брата й сестру в ранньому віці. У пам’ять про них Клаудія вирішила організувати проведення свята, а датою обрала 10 квітня – День народження її сестри. Головна ідея свята полягає в підтримці теплих відносин, згуртуванні сім’ї. Тому громадські організації та активісти проводять в цей день майстер-класи, виставки, концерти та інші святкові заходи, влаштовують акції, фестивалі.     Свято це є доволі молодим, але вже набуло величезної популярності у багатьох країнах світу. Сама по собі традиція вшанування теплих стосунків брата і сестри протягом усього життя існувала у багатьох народів. В Індії й сьогодні є відповідне національне свято – Ракша-бандхан. Святкування Ракша-бандхана символізує прихильність, любов і почуття братерства. 'Ракша' означає "захист", а 'бандхана' означає "зв'язок", "узи". Тому коли сестра пов'язує стрічку 'Ракхи' навколо зап'ястя свого брата – це означає її віддану прихильність до нього, а брат, в свою чергу, дає своє зап'ястя, показуючи простягнуту руку захисту.         Серед братів та сестер є такі випадки, коли народжуються двійнята або близнюки. Вчені з’ясували наступні цікаві факти про близнюків. Як виявилось, приблизно чверть з усієї кількості близнюків є дзеркальною копією свого брата або сестри. Що мається на увазі? Якщо, приміром, в однієї дитини родимка на правій щоці, то у другої вона буде на лівій. Або ж якщо один близнюк правша, то другий лівша.  Однією з особливостей близнюків є те, що у них є своя мова. Однак вона виявляється лише в період, коли вони починають говорити. Зазвичай спочатку діти неправильно і невиразно вимовляють слова. Багатьом їх ще не зрозуміти. Але близнюки все ж розуміють один одного, і тому, здається, що у них є своя власна мову.  Тож ми вітаємо всіх з Днем братів та сестер! Бажаємо всім добра, здоров’я і душевного тепла! Нехай частіше зводять вас сімейні обставини, і без будь-якої причини. Підкоряйте разом вершини успіху!

 

ХІІІ Відкритий конкурс читців «Із Янголом на плечі…»

Толочко Дар'я, учениця 21 групи, взяла участь у ХІІІ Відкритому конкурсі читців «Із Янголом на плечі…», присвяченому 150-річчю від дня народження Лесі Українки, від Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка. Даша продекламувала вірш "Відповідь".

 

Центр дистанційної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова

Доброго дня, шановні колеги!

Запрошуємо вас, ваших друзів, знайомих, майбутніх випускників закладів загальної середньої освіти на навчання до Центру дистанційної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова, що знаходиться в м.Лубни, Полтавської області.

Наш центр забезпечує заочно - дистанційну форму навчання для студентів НПУ імені М.П.Драгоманова вже більше 10 років і якщо ви ще не чули про нас, то ми раді вам повідомити, що всі бажаючі нашої країни, зокрема, Полтавської області можуть здобути освіту найкращого педагогічного університету України на базі нашого Центру дистанційно.

Вартість освіти на заочно - дистанційній формі навчання є нижчою ніж на заочній формі в університеті,а її якість на високому рівні. Ми працюємо над тим, щоб всі студенти нашого Центру отримували належний рівень знань, а випускові кафедри забезпечували студентам не лише повне методичне забезпечення дисциплін, а і залучали до участі  в наукових конференціях, тренінгах.

Також з 2020 року  Центр дистанційної освіти проводить набір слухачів на курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників (графік курсів, детальну інформацію та контакти для консультацій ви можете знайти в прикріпленому файлі).

Для того щоб краще  ознайомися особисто та поділитися інформацією з колегами, в листі прикріплені файли, які просимо роздрукувати та розповюдити у вашому колективію

Презентація до дня відкритих дверей

Запрошення на навчання ОС бакалавр, магістр

Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників

 

З повагою Центр дистанційної освіти факультету менеджменту освіти та науки НПУ імені  М.П.Драгоманова 

(099) 032-72-21 Тюменцева Тетяна Вікторівна (директор)

(099) 481-06-07 Щербакова Анастасія Ігорівна (секретар)

(066) 630-44-41(098) 444-65-30 КатричМарина Миколаївна (старший лаборант)

(05361)71-942 Центр дистанційної освіти 

 

 

Білоцерківський національний аграрний університет

Білоцерківський національний аграрний університет

Шановний Абітурієнт 2021 року!

 

Білоцерківський національний аграрний університет запрошує Вас на навчання та пропонує Вам ознайомитися з Правилами прийому до нашого університету за посиланням:

https://btsau.edu.ua/uk/content/vstupnyku-0

 

Долучайтеся до нас через соціальні мережі:

 

Фейсбук:

https://www.facebook.com/groups/865842653570654

 

Інстаграм:

https://instagram.com/agrarvard_bnau?igshid=164uauyi5q6n2

 

Телеграм:

https://t.me/vstup_bnau

 

Гурток «Радіотеатр»

Багато хто думав, що з появою мережі Інтернет звичайна пошта припинить своє існування. Але ж ні! І досі у всьому світі працюють тисячі відділень, послуги яких користуються попитом. А як же з'явилася пошта? Які незвичайні історії пов'язані з нею? Хто були першими листоношами? Про це та інші цікавинки  ви почуєте у новому випуску.

Гурток «Радіотеатр»

 
 

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Дорогі майбутні абітурієнти!

Кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Інституту філології

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

запрошує Вас здобути вищу освіту за спеціальностями

класична філологія та англійська мова”

 та

 новогрецька філологія та переклад і англійська мова

На спеціальності “класична філологія та англійська мова”  Ви вивчатимите мови, що належать до світових класичних мов – давньогрецьку, латинську, а також сучасну англійську мову.

Давньогрецька та латинська мови – це мови античної Грецько-Римської цивілізації, яка є колискою культури сучасної Європи. З давніх-давен, з часів виникнення перших шкіл та університетів латинська і давньогрецька мова були обов’язковими предметами вивчення в них. Чому? Тому що знання цих мов дозволяє гуманітаріям легко опановувати інші мови, бути поліглотами! Адже, уявіть, близько 90% словникового складу романських мов (а це італійська, іспанська, французька, португальська та ін.) – латинського походження. У германських, слов’янських мовах цей відсоток в межах 40-60! Отож, вивчаючи латину та греку, Ви отримуєте базу для  швидкого запам’ятовування лексики сучасних мов Європи. І не лише лексики! Знаючи походження слова, ви володієте навичками грамотного його написання в будь-якій з мові! А ще вивчення класичних мов розвиває вміння аналізувати та дебатувати!

Але окрім вивчення мов, наші студенти слухають такі цікаві курси, як «Культура Давньої Греції та Риму», «Історія Давньої Греції та Риму», «Література Давньої Греції та Риму», «Антична міфологія», «Ораторське мистецтво» та багато інших, вчаться тонкощам перекладацького мистецтва на заняттях з герменевтики, азам віршування на парах з «Античної метрики».

 І, звичайно, третьою мовою вивчення є англійська мова, на опанування якої виділяється велика кількість годин, що забезпечує ефективне навчання та професійне володіння нею.

Працевлаштування. Наші випускники – це всебічно ерудовані, різнопрофільні, висококомпетентні філологи, які можуть працювати майже у всіх гуманітарних сферах. Насамперед – це  фахівці з перекладу, викладачі у ВНЗ, репетитори, тьютори. Нашим випускникам надзвичайно легко працюється в медіасфері та журналістиці, літературними редакторами, контент менеджерами. Серед випускників нашої спеціальності є й PR-менеджери, спеціалісти з комунікацій, копірайтери, а також організатори розважальних заходів, сценаристи. І, звичайно, перекладачі історичної та богословської літератури, культурологи, історики, археологи, бібліотекарі, архівознавці...

 

На спеціальності  новогрецька філологія та переклад і англійська  мова” на високому рівні вивчаються новогрецька та англійська мови. Студенти цієї спеціальності є постійними співробітниками Посольства Греції в Україні, успішно реалізують знання двох сучасних мов у сфері туризму, викладають новогрецьку мову в університетах та школах, є високопрофесійними перекладачами, працюють у філіях грецьких банків, а також в грецьких компаніях, зокрема у впливовій «Асоціації грецьких підприємців та підприємств в Україні». За умов навчання на контрактній формі можливим є залучення благодійних фондів для часткового покриття витрат на оплату навчання.

 

На нашій кафедрі  працюють висококваліфіковані спеціалісти, з-поміж них 4 професори та 13 доцентів. Всі наші викладачі проходили стажування за кордоном, використовують у викладанні методики університетів Європи, в роботі зі студентами орієнтовані на сучасні виклики часу. Щороку наші студенти беруть участь у європейських програмах академічного обміну, міжнародних наукових конференціях, культурно-освітніх подорожах тощо.

 

Ми любимо наших студентів, і, оскільки набір на спеціальності невеликий, до кожного застосовуємо індивідуальний підхід.

Навчаючись на спеціальностях нашої кафедри, Ви не лише матимете змогу отримати диплом найвизначнішого навчального закладу України – Київського національного університету імені Тараса Шевченка, але й здобудете рідкісну, конкурентноспроможну спеціальність, яка дозволить Вам працевлаштуватися майже в будь-якій гуманітарній сфері!

Отже, ми Вас чекаємо!!!

 

Інформація про деталі вступу на сторінці Приймальної комісії Університету http://vstup.univ.kiev.ua/,

а також на сторінці нашої кафедри у Фейсбуці https://uk-ua.facebook.com/zagmoclasphilel/

і за телефонами:

044 239 34 15

096 513 59 39

 

 

7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці

Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят. Слово "Благовіщення" означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. Архангел Гавриїл був посланий Богом в місто Назарет до Пресвятої Діви Марії і повідомив, що Господь обрав її бути Матір'ю Божою. Ангел з'явився в будинок праведного Іосифа, коли Марія читала Священне Писання, і сказав: "Радуйся, благодатна! Господь з тобою! Благословенна ти між жонами". Далі ангел повідомив, що Марія народить сина і має назвати його Ісусом. Марія відповіла, що вона раба Господня і хай буде так, як хоче Бог.
У церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули  весну.

На Благовіщення дівчата біля  церкви танцюють  перший весняний хоровід - "кривий танець". Якщо на Благовіщення дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт — цього ж року вийде заміж. А та, яка хоче стати гарнішою, має налити в миску холодної води, пустити плавати первоцвіт (пролісок) і вмитися цією водою.

Кажуть, що на Благовіщення птахи гнізда не в’ють і не несуться. «Благовіщенське яйце під курку не кладуть». Вважається, що від Введення до Благовіщення треба дати землі відпочити. У це свято особливо грішно працювати на землі. На Благовіщення Господь «благословить усяке дихання», і після цього дня можна розпочинати роботи в полі, все буде добре рости, квітнути й колоситися.

Існують наступні народні прикмети:

Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.

Якщо 7 квітня ще лежить на дахах сніг, то і на 1, і на 6 травня він у полі буде.

Який цей день - такий і кінець місяця.

Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень - середня, якщо ясно ввечері - пізня.

Якщо 7 квітня сонце світить до обіду, а потім ховається за хмари, кукурудза буде рання, коли ж навпаки: визирає з-за хмар тільки після обіду, то кукурудза буде пізня. Якщо ж того дня взагалі буде хмарно, негода, то кукурудза не вродить.

Ніч проти Благовіщення: якщо вона тепла, то весна буде дружна; якщо за ніч мокрий рушник висохне надворі - рік буде врожайний, якщо наполовину висохне - на середній урожай, а якщо залишиться мокрим чи замерзне - буде мокре літо.

Якщо на Благовіщення дуже тепло, то на Великдень буде холодно.

Благовіщення без ластівок - холодна весна.

Якщо з'являться жаби і зникнуть, то стільки ще буде холодно.

На Благовіщення гарна погода - гарний врожай.

Якщо ввечері зоряно, то вродять коноплі.

Якщо на Благовіщення летить сніг - літо неврожайне.

Якщо на Благовіщення півень на порозі нап'ється, то на Юрія (6 травня) віл напасеться.

 

 

Віват, науко молода!

Щороку учні ліцею «Білоцерківський колегіум» беруть активну участь у різноманітних конкурсах, досліджуючи українську історію та культуру. Така робота сприяє національному самовизначенню, формуванню в колегіантів патріотичних почуттів та розвиває навички дослідницько-пошукової роботи. Не став винятком і 2021 рік – у лютому місяці юні науковці взяли участь у  ХІV Міжнародному конкурсі з українознавства, на якому представили свої дослідження з проблем формування національної ідентичності, етнокультурних взаємин та історичних процесів. Участь ліцеїстів була дуже успішною! - із чотирьох учасників троє вибороли призові місця:

Віват, науко молода!

 

 

І місце – Ковальчук Анастасія, учениця 41 групи,  з роботою: «Фольклористика сучасних українських пісень останнього п’ятиріччя» (Керівник: Большакова Ірина Євгеніївна,  учитель української мови та літератури)

Віват, науко молода!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ місце – Зварич Олександра, учениця 22 групи, з дослідження на тему: «Діяльність волонтерських організацій під час кризових подій в Україні і світі» (Керівник: Блажеєва Людмила Василівна, учитель української мови та літератури)

Віват, науко молода!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ місце – Недоступ Дар’я, учениця 41 групи, з роботою на тему: «Англіцизми в лексико-семантичній системі української мови» (Керівник: Черняк Наталія Василівна, учитель української мови та літератури)

 

 

 

 

 

 

 

 

Знаменитий Леонардо да Вінчі колись сказав:

«Якщо запастися терпінням і проявити старання, то посіяне насіння знань неодмінно дасть добрі сходи».

 

Щиро вітаємо переможців та зичимо нових наукових звершень!
 
Назад Вперед

Опитування

Архів новин

Квітень 2021 (15)
Березень 2021 (54)
Лютий 2021 (54)
Січень 2021 (49)
Грудень 2020 (68)
Листопад 2020 (58)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум