Білоцерківський колегіум

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

Білоцерківський колегіум » Новини » Сонячне затемнення

Сонячне затемнення

Субота, 11 серпня, порадує людей на Землі третім і останнім у цьому році частковим сонячним затемненням. Сонячне затемнення – це дивовижне астрономічне явище, коли Місяць частково або повністю закриває Сонце для спостерігачів із Землі.

 

Сонячне затемнення


Останнє повне затемнення земляни бачили 21 серпня 2017 року – тоді Місяць закрив сонячний диск на 100%. При частковому затемненні Місяць закриває лише частину Сонця. Протягом року на Землі може відбуватися від 2 до 5 сонячних затемнень. У 2018 році люди в деяких частинах планети бачили вже два затемнення – 15 лютого і в п'ятницю 13 липня. І ось 11 серпня відбудеться третє і останнє в 2018 році сонячне затемнення. Але, враховуючи особливості орбіт і розміщення небесних тіл (Сонця, Землі й Місяця), не всі жителі планети можуть в реальному часі бачити це вражаюче видовище. Відбувається так тому, що при частковому затемненні центр тіні місяця «промахується» повз Землю (проходить по дотичній) - ось чому немає регіону з повним затемненням. Хитрість часткових затемнень полягає в тому, що Сонце знаходиться ближче всього до горизонту в точці найбільшого затемнення. Саме тому області, де ви бачите часткове затемнення, мають тенденцію знаходитися поблизу полюсів.

 

 

Сонячне затемнення


nasa.gov

 

Наприклад, сонячне затемнення 15 лютого можна було побачити в деяких частинах Антарктиди, Атлантичного океану і на півдні Південної Америки. А друге затемнення (13 липня) можна було побачити в океані між Австралією і Антарктидою. Загалом, у 2018 році побачити сонячне затемнення найбільше щастило лише незначній кількості людей в Південній півкулі і місцевим пінгвінам. Але затемнення 11 серпня 2018 року буде іншим. Побачити його в реальному часі пощастить мешканцям Північної півкулі – а саме Монголії, Казахстану і північного сходу Китаю, а також тим, хто проживає в Скандинавії, Естонії і Латвії, Гренландії, північно-східної частини Росії і в північній частині Канади (Канадський Арктичний архіпелаг). А коли Сонце буде заходити, затемнення побачать ще й на Корейському півострові. Проте українцям не пощастило - на жаль, сонячне затемнення і в цей раз не можна буде побачити в Білій Церкві. Але якщо раптом ви опинилися в регіоні, де сонячне затемнення 11 серпня буде видно, і ви збираєтеся його спостерігати - обов'язково використовуйте спеціальні захисні пристосування, щоб не спалити собі очі. Отже, сонячне затемнення 11 серпня триватиме з 11:02 до 14:30, а його пік очікується о 12:46 (усе це за київським часом).

 

 


Це буде часткове затемнення 155-го саросу. Для тих, хто не в курсі, саросом називають інтервал часу, що складається з 223 синодичних місяців (в астрономії це проміжок часу від одного молодика до іншого), по закінченню якого затемнення Місяця і Сонця приблизно повторюються в колишньому порядку. Простіше кажучи, сарос – це період повторюваності сонячних і місячних затемнень. Таким чином, затемнення 11 серпня буде повторенням через сарос часткового сонячного затемнення, яке спостерігалося 31 липня 2000 року. А ось наступне часткове затемнення даного саросу очікується вже 21 серпня 2036 року. Сонячні затемнення протягом багатьох століть лякали більшість людей, оскільки їх вважали провісником катастроф і нещасть. І досі багато астрологів, езотериків та інших любителів містики лякають вразливих людей негативними передбаченнями і прогнозами на кілька днів до і після затемнень. Зараз сонячні затемнення є швидше грандіозним безкоштовним шоу, яке людям організовує сам Всесвіт.

 

За матеріалами порталу unian.ua


406 Переглядів.

А також по темі:

Опитування

Архів новин

Грудень 2021 (5)
Листопад 2021 (47)
Жовтень 2021 (38)
Вересень 2021 (65)
Серпень 2021 (33)
Липень 2021 (33)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум