Білоцерківський колегіум

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

» Технології » Виховна робота » Українознавча студія

Українознавча студія

Гурток історичного краєзнавства

 

Керівник гуртка : Вигівська Вікторія Володимирівна

Розклад роботи: середа 14.30, ауд. 308.

Історичне краєзнавство - сходинка до пізнання учнями рідного краю, реалізації інтересів у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання України та світу, формування туристсько-спортивних та краєзнавчих знань, умінь і навичок.

Метою програми є набуття особистістю компетентностей у процесі занять історичним краєзнавством.

Основні завдання програми полягають у формуванні таких компетентностей:      

1. Пізнавальна компетентність: знайомитися та вивчати пам’ятки історії і культури, формувати особистісне сприйняття дослідженого матеріалу, формувати уміння досліджувати навколишнє середовище.

 2. Практична компетентність: вміти описувати краєзнавчі об’єкти, оформляти польовий зошит та щоденник досліджень за вибраною темою, орієнтуватися на місцевості за допомогою карти та компасу, проходити маршрути за легендою, встановлювати намет, розпалювати вогнище в різних погодних умовах, готувати страви в похідних умовах на вогнищі, долати природні перешкоди, дотримуватися основних правил техніки безпеки  участі у туристських подорожах та змаганнях.

3. Творча компетентність: складати описи маршрутів 1 - 3 денного походу, брати участь в екскурсіях, експедиціях, акціях, пошуковій та дослідницькій роботі.

4. Соціальна компетентність: здатність до співробітництва, соціальна активність, виховання культури спілкування, виховання свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих, збереження та примноження культури, звичаїв, традицій українського народу, повага до людей, формування позитивних якостей емоційно-вольової сфери (самостійність, колективізм, працелюбство, ініціативність, відповідальність та інші), виховання доброзичливості, вміння працювати в колективі.

Програма гуртка спрямована на формування системного мислення, поглиблення знань, умінь і навичок з окремих предметів та туристсько-краєзнавчої роботи.

В основу програми „Історичне краєзнавство” покладено базові блоки:

• краєзнавство;

• спортивно-туристська підготовка;

• фізична культура та безпека життєдіяльності.

 План роботи гуртка

2015/2016 навчальний рік

Учні 5-А і 6-Б класів відтворили Андріївські молодіжні гуляння

Ох, на наших вечорницях,

Хто сумний – розвеселиться!

Співи, танці, небелиці –

Гарні будуть вечорниці!

З усього циклу грудневих молодіжних свят день Андрія Первозванного – найцікавіший, від нього віє чарівною староукраїнською традицією.

Святого Андрія в народі вважають покровителем дівчат, про що переконуємося з усної народної творчості: «На Андрія робиться дівицям надія», «Андрію, Андрію, конопельки сію, дай же Боже знати, з ким буду весілля грати».

15 грудня учні 5-А і 6-Б класів під керівництвом Вигівської Вікторії Володимирівни та Большакової Ірини Євгеніївни відтворили Андріївські молодіжні гуляння. Мистецтвом спілкування, дотепними жартами, ворожіннями на майбутню долю, ритуальним «кусанням» калити молодь пропагувала народний фольклор, обрядову культуру українців.

Атмосферу давнини народної традиції підсилили декорації.

Інсценізовані колегіантами Андріївські вечорниці стали яскравим втіленням молодості, краси і мелодії, сміхової культури, що увіковічили наші предки в календарній обрядовості. 


1554 Переглядів.

А також по темі:

Опитування

Архів новин

Серпень 2022 (5)
Липень 2022 (8)
Червень 2022 (7)
Травень 2022 (9)
Квітень 2022 (13)
Березень 2022 (2)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум