Білоцерківський колегіум

Знання є сила, освіта - капітал.
Отто Вільман

Ukraine   English   Deutsch   France   Spain

» Технології » Виховна робота » Гурток "Географічне краєзнавство"

Гурток "Географічне краєзнавство"

Подорожі вчать більше, ніж будь що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома

А. Франс

Могутнім і невичерпним джерелом духовності, моральності і культури сучасної людини є її любов до рідного краю, його безцінних багатств, глибока шана до віковічних традицій свого народу.

Краєзнавчий рух в Україні багатий на цікаві традиції, плідні пошуки і відкриття. Але мало любити свій край - його ще треба добре знати. Знання рідного краю не просто збагачує і звеличує людину, воно служить своєрідним містком, що єднає покоління минулі з поколіннями прийдешніми. Пошана до традицій давньої культури та славного минулого творить основи теперішності, є запорукою майбутнього.

Саме любов до рідного краю, бажання краще пізнати його минуле та сьогодення, стати справжніми творцями майбутнього об’єднали у дружнє коло юних туристів-краєзнавців Білоцерківського колегіуму.

Гурток "Географічне краєзнавство" запрошує всіх,хто бажає раціонально використовувати  вільний час, розширювати свій світогляд через екскурсії та походи,формувати активну громадянську позицію, відповідальність за збереження історико-культурного надбання. 

 

Керівник гуртка: Звір Галина Василівна

Розклад роботи: вівторок, 103 ауд. о 15:25.

 

 

2019/2020 навчальний рік


 

ТОП кращих місць куди варто поїхати


 

Всесвітній день водних ресурсів

 Яка вода швидше перетвориться на лід: гаряча чи холодна? Якщо міркувати логічно, то, звичайно, холодна. Адже гарячої потрібно спочатку охолонути, а потім вже замерзнути, а ось холодній остигати не потрібно. Однак досліди показують, що в   лід швидше перетворюється саме гаряча вода.

Вода є найпростішою і звичною речовиною на планеті. В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води. За останні роки в світі відбулося безліч конфліктів, пов’язаних з доступом до води.

Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів вперше прозвучала на конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблей Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинні були почати відзначати у 1993 році у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку.

Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.

Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

- Сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою;

- Інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;

- Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.

Також не варто забувати, що всі живі тварини і рослини складаються з води: тварини та риби - на 75%, медузи - на 99%, картопля - на 76%, яблука - на 85%, помідори - на 90% , огірки - на 95%, кавуни - на 96%. Навіть людина складається з води. 86% води міститься в тілі у новонародженого і до 50% у літніх людей.

Якщо людина втрачає 2% води від маси свого тіла, то у неї виникає сильна спрага. Якщо відсотки втраченої води збільшаться до 10, то у людини почнуться галюцинації. При втраті в 12% людина не зможе відновитися без допомоги лікаря. При втраті в 20% людина помирає.

Вода дуже корисна, наприклад, вона допомагає знизити ймовірність серцевого нападу. Під час досліджень вчені з’ясували, що ті люди, які п’ють близько шести склянок води в день, менше схильні до ризику серцевого удару на відміну від тих, хто п’є всього дві склянки.

Всесвітній день дикої природи в календарі ООН на 2020 рік - 3 березня

Відомо, що кажани є єдиними ссавцями, які можуть літати. Кажани завжди повертають наліво коли вилітають з печери. Мурахоїди їдять більше 35000 мурах в день. Бджоли мають крихітні волоски на очах, щоб і ними збирати пилок. Метелики розрізняють смак своїми ногами. Дорослий панда може витратити до 12 годин на день для прийому їжі. 

 

Гурток "Географічне краєзнавство"



 

День підгодівлі лісових звірів

11 лютого проводять День підгодівлі лісових звірів. (День допомоги лісовим звірам) . Ці лютневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.Шановні колегіанти , не забувайте про наших менших друзів!
Гурток "Географічне краєзнавство"


Всесвітній день водно-болотних угідь   2 лютого

 Подія покликана привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети.Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. В місті Рамсаре (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. 
Гурток "Географічне краєзнавство"


 

 

 

Як святкують Новий Рік в різних країнах?


 

Гурток "Географічне краєзнавство"


 

 

 

В Європу з Америки завезено першу картоплю

 Відомо, що картоплю вперше почали культивувати приблизно 5 тисяч років тому мешканці басейну озера Тітікака, яке розташоване на кордоні між Перу і Чілі. Картопля в ті часи відігравала дуже важливу роль в житті індіанців західних областей Південної Америки, індіанці обожнювали картоплю і навіть приносили їй в дар людські жертви. У Південному Еквадорі на святі врожаю щорічно на честь картоплі вбивали по 100 дітей!

У 1547 році в Південну Америку прибули іспанські завойовники. Там вони застали іншу картину - індіанці приносили в жертву ягня, кров'ю якого окропляли картоплю. А діти, святково одягнені, просто носили кошики з картоплею. Вперше в Європу бульби картоплі завіз Томан Герріот 3 грудня 1586 року. Картопля в Європі не одразу прижилася, колись вона пройшла довгий шлях невизнання і несправедливого засудження. Історія картоплі в європейських країнах оповита безліччю забобон.

Спочатку картоплю скрізь розглядали як рослину не придатну в їжу. Навколо картоплі зводилось багато марних наклепів. Лікарі, наприклад, серйозно вважали картоплю рознощиком прокази і причиною помутніння розуму. У  Франції, наприклад, ще в кінці XVIII століття квіти картоплі носили у волоссі, робили з них букети. У Німеччині вирощували картоплю на клумбах перед палацами. Це захоплення дещо сприяло розширенню посівів картоплі. У Росії, куди перший мішок картоплі був завезений за Петра I, серед селян існували забобони: картопля народиться з головою і очима, як людина, тому в ній значить є людська душа. До XVIII століття вже були відомі корисні властивості картоплі. Однак селяни, як і раніше, категорично відмовлялися садити картоплю. І тоді уряди одних країн намагалися таке небажання зломити силою, а інших - підкупом. Наприклад, прусський король Фрідріх Вільгельм I видав спеціальний указ - рубати носи й вуха тим, хто відмовиться садити картоплю. Англійським селянам, які вирощували картоплю, обіцяли видавати золоті медалі. У Білорусії картопля відома з 1850 року. За 100 з лишком років, що минули з тих пір, картоплю в Білорусі країні отримала широке розповсюдження. Сьогодні картопляні бульби вирощують за Полярним колом і в мангрових заростях Індії, в саванах Африки і болотистих хащах Нової Гвінеї. Картопля завоював собі міцне і почесне місце на нашому обідньому столі. З неї готують сотні страв, її їдять вранці, в обід і ввечері. Картопля годує мільйони людей і справедливо називається другим хлібом людства.

Гурток "Географічне краєзнавство"

 

Гурток "Географічне краєзнавство"

 

 


 

28 листопада багато років тому - Відкриття протоки Магеллана і падіння Лівонського ордену

1520 - Після подолання небезпечної протоки на півдні Америки, що сьогодні носить його ім'я, португальський мореплавець Фернан Магеллан на чолі трьох суден увійшов у води Тихого океану, ставши першим європейцем, що проплив з Атлантичного океану в Тихий. 20 вересня 1519 року Магеллан відплив з Іспанії на чолі флотилії з п'яти суден і екіпажу в 265 чоловік з метою прокласти новий шлях на Схід, пливучи в західному напрямі в обхід Америки, оскільки морський шлях навколо Африки вже був освоєний португальцями. Обігнувши Бразилію, він спробував знайти шлях у Тихий океан. Магеллан помилково спробував плисти рікою Ріо-Плата, але, зрозумівши помилку, почав рухатися вздовж узбережжя Південної Америки все далі на південь. В березні 1520 року експедиція змушена була провести зимівлю в порту Сан-Хуліан. У квітні Магелану довелось придушити бунт іспанських капітанів, невдоволених португальцем, - один із заколоників був страчений, а інший - залишений в Сан-Хуліані, коли у серпні експедиція продовжила плаваня.

21 жовтня Магеллан нарешті знайшов 600-кілометрову протоку, котра з'єднує Атлантичний і Тихий океани (сьогодні вона носить його ім'я). На її подолання пішло 38 днів і 28 листопада це змогли зробити лише три судна. За наступні 99 днів експедиція перетнула води надзвичайно спокійного океану, котрий отримав назву "Тихий". На кораблях закінчились харчі і морякам довелось їсти шкіряні частини власного одягу і спорядження, щоб не вмерти з голоду.
   6 березня 1521 року експедиція висадилась на острові Гуам, а через 10 днів досягла філіпінського острова Себу. Вождь місцевого племені, котре прийняло християнство, звернувся до європейців з проханням завоювати територію поганського племені на сусідньому острові Мактан. У битві, що відбулась 27 квітня, Магеллан був поранений отруєною стрілою і помер.
   Після загибелі Магеллана ті, хто залишились живими, на двох кораблях відпливли до Молуккської протоки. Один з кораблів спробував повернутись до Іспанії через Тихий океан, інший, "Вікторія", під командуванням Хуана Себастьяна Елькано проплив Індійський океан, обігнув мис Доброї Надії і 6 вересня досяг іспанського порту Санлукар де Барамеда, а через кілька днів, піднявшись по річці Гуадалківір, - Севільї.

Одеський календар: Тилигульський ландшафтний парк відзначає свій день народження

У 1997 році на межі Одеської та Миколаївської області був створений регіональний ландшафтний парк "Тилигульський". Одеська обласна рада 25 листопада 1997 року прийняла рішення про створення регіонального ландшафтного парку "Тилигульський". Тилігульський лиман розташований на межі Миколаївської та Одеської областей: на Миколаївщині – у Березанському районі, а на Одещині – частини Лиманського та Березіського районів. Цей парк вважається одним з найчистіших лиманів Північно-Західного Причорномор'я. Його довжина сягає 60 кілометрів, ширина – до 4,5 кілометри, максимальна глибина – 21 метр, прозорість води - до 7 метрів. Це самий глибокий і прозорий лиман нашого регіону, який відділений від Чорного моря широким піщаним пересипом, з яким його з'єднує лише штучно створений канал. У заповідному об'єкті добре збереглась природна рослинність, яка представлена водними угрупованнями, трав’янистими болотами, засоленими луками, солончаками і солонцями, справжніми та кам'янистими степами, деревно-чагарниковими заростями. В районі Ташинської затоки та гирла річки Царега знаходиться один з найбільших на півдні України цілинних степових масивів. Це вплинуло на багатство флори узбережжя Тилігульського лиману, яка нараховує близько 620 видів судинних рослин. Тилігул – місце масового гніздування та концентрації птахів під час сезонних міграцій, в районі якого можна зустріти близько 270 видів пернатих. На піщаних островах та косах з невисокою трав'янистою рослинністю тут часто гніздяться крячки річковий, рябодзьобий і малий, коловодник звичайний, чоботар, кулик-довгоніг, пісочники морський та малий, рідше кулик-сорока і дерихвіст лучний. Серед заростей очерету, переважно у верхній частині лиману, виводять потомство лиска, крижень, гуска сіра, лебідь-шипун, різні види чапель, косар та коровайка. У норах та берегових обривах влаштовують свої гнізда красені галагази та екзотичні сиворакші.

 

Гурток "Географічне краєзнавство"

 

Гурток "Географічне краєзнавство"

 

Гурток "Географічне краєзнавство"



 

 

День Колумба

урок-бесіда

 

Розпочався конкурс Всеукраїнський Інтернет – турнір із природничих дисциплін

 

“Відкрита природнича демонстрація”

 


Велосипедна прогулянка рідним краєм


Осіннє рівнодення 2019


 

Гурток "Географічне краєзнавство"


 

Осіннє рівнодення — це магічний день, сповнений легенд, прикмет та вірувань, що пройшли до нас крізь не одне покоління. Це давнє свято, яке є настільки ж важливим, як і весняне рівнодення, або ж зимове та літнє сонцестояння.

Багато хто плутає сонцестояння та рівнодення, але це різні дати з різними значеннями. Рівнодення — це коли день та ніч зрівнюються за часом, таке трапляється двічі на рік, восени та навесні. Сонцестояння ж, навпаки, дата, коли день найкоротший у році — взимку, або найдовший — влітку.    Розповідаємо про осіннє рівнодення, його прикмети та забобони, та як варто провести цей день. Також, у статті ми додали простий рецепт пирога добробуту, який заведено готувати на рівнодення.

  

Коли осіннє рівнодення 2019

Осіннє рівнодення зазвичай настає у двадцятих числах вересня. Від року до року дата може відрізняться на пару днів.

Осіннє рівнодення 2019 в Україні настане 23 вересня о 10.50 за київським часом. Потім день буде ставати коротшим аж до дня зимового сонцестояння – у цьому році 22 грудня.

Як можна відсвяткувати осіннє рівнодення?

В українців цього дня є своя особлива традиція — пекти пиріг добробуту. Непоганий спосіб відсвяткувати сонцестояння, зібратися всією родиною за столом та посмакувати цим десертом.

Печуть такий пиріг — щоби наступний рік був багатим, щедрим на врожай та щасливим, а всі жителі дому жили в достатку. Можна навіть спекти декілька пирогів. З капустою — це до грошей, з м’ясом — до успіхів у роботі, а з ягодами — до сімейного щастя.

Можете вигадати свій власний пиріг: з медом, горіхами, насінням, шоколадом тощо. У тісто додавайте багато масла, а в начинку не шкодуйте спецій. Пиріг добробуту має бути, як ніколи, щедрим на всі компоненти.

У цей день заведено дякувати. Пам’ятаєте, як в американців на День Подяки всі одне одному дякують за різні важливі речі? Так само можна зробити за вечерею: подякувати за все хороше, що сталося за минулий рік.

Генеральне прибирання — можна влаштувати якраз перед вечерею. Позбавлення від зайвих речей це своєрідний ритуал очищення, готовності до позитивних змін протягом наступного року. Відберіть вдома все, чим не користуєтеся, одяг, який не носите, старий посуд тощо. Усе що в хорошому стані — продайте чи віддайте на благодійність. Усе що поламане викиньте в смітник. Також, у цей день заведено позбуватися від речей, з якими пов’язані погані спогади. Треба зібрати те, що вас засмучує чи нагадує про погані часи та спалити. Мовляв, разом із цими речами згорять і всі невдачі та смуток.                Ще є забобони щодо того, що не варто робити на осіннє рівнодення. Не можна починати нові справи, сваритися з близькими людьми, перебувати в поганому настрої. Не можна бажати комусь зла чи думати про лихе, тримати образу. Навпаки, день треба провести весело, у гарному настрої, концентруючи свою увагу тільки на хороших людях та на тому, що приносить вам радість.

Прикмети осіннього рівнодення

Прикмети актуальні в ніч із 22 вересня й до завершення 23 вересня:

·         У цей день починається друга частина бабиного літа.

·         Яка погода буде на рівнодення — такою буде й уся осінь.

·         Якщо врожай горобини вдалий, то осінь буде дощовою, а зима холодною.

·         Якщо на горобині та березі до цього часу вже пожовкло листя — морози будуть ранніми і триватимуть всю зиму.

·         Добрий врожай жолудів прогнозує сніжне Різдво.

·         Хороша та тепла погода в цей день віщує лагідну зиму.

·         А от якщо плахи в цей день летять у теплі краї (особливо журавлі), то слід навпаки чекати лютих морозів.

·         Якщо весь вересень до цього часу супроводжувався грозами, то осінь буде сонячною і приємною.

 

Святкуєте осіннє рівнодення, чи для вас це звичайний день? Наступне магічне свято чекає нас уже через місяць — Велесова ніч або ж Хейловім, що припадає на 31 жовтня

 

2018/2019 навчальний рік

Цікаві  канікули 

Георгафічні новини

Презентація стінгазети гуртка

Конкурс малюнків

Весняне рівнодення в 2019 році

22 березня - День водних ресурсів

Подорож країнами Європи

Туристське краєзнавство

Барвистими стежками Київщини

IX Всеукраїнський Інтернет-турнір із природничих дисциплін

Як стати дослідниками-краєзнавцями?

Осінні фенологічні спостереження

Краєзнавчі дослідження природи

Жовтень (народні прикмети)

Прикмети на вересень

Канікули: все, що необхідно знати про обережність на дорогах і дорожні знаки

 

2017/2018 навчальний рік

2016/2017 навчальний рік

2015/2016 навчальний рік

2014/2015 навчальний рік

2013/2014 навчальний рік

Осінні фенологічні спостереження  

-Які зміни в живій природі ви помітили з настанням осені?

 -Чи змінилася поведінка тварин?

-Чи помітні зміни в рослинах?

 -Якого кольору трава,листки на деревах?

 - Чи змінюється температура повітря протягом доби?

 -Який напрям вітру переважає у нашій місцевості?

 -Якого кольору небо восени?

-  Які прикмети ви знаєте про сезонні зміни в природі осінню?


4156 Переглядів.

А також по темі:

Опитування

Архів новин

Березень 2024 (33)
Лютий 2024 (29)
Січень 2024 (40)
Грудень 2023 (35)
Листопад 2023 (42)
Жовтень 2023 (31)
м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, 149. тел. (04563) 6-03-90, (04563) 6-45-70 bckolegium{a}ukr.net

Схема проїзду
MakeUp © 2010 Арт-Студия Foto-Fact
Copyright © 2010 -    Білоцерківський колегіум